Sokáig küszködött, de nyert a Veszprém és a Szeged

2012.09.22. 20:25
A férfi kézilabda NB I 4. fordulójában a címvédő MKB Veszprém 33–23-ra nyert a Pécs otthonában, míg a Pick Szeged 38–26-ra diadalmaskodott a Vác vendégeként. A harmadik helyen álló Tatabánya ugyanakkor meglehetősen szoros végjátékban, csak egy góllal győzött a nyeretlen Cegléd ellen idegenben.

A Vác egy félidőn keresztül tartotta a lépést esélyesebb riválisával, a 32. percben még mindig csak két gól volt a csapatok között (16–18), ezt követően azonban beindult a szegedi henger, és Prodanovics, valamint Larholm vezérletével tíz perccel később már tízzel mentek a vendégek (18–28). A hajrában így már csak a különbség volt a kérdéses, és bár egy perccel a találkozó lefújása előtt már 14 is volt közte, végül 38–26-ra nyertek a szegediek.

Ennél is tovább tartotta magát a pécsi csapat a Veszprém ellen, hiszen még a 45. percben is fej-fej mellett álltak a csapatok (20–20), az utolsó 10 percben azonban a mélyebb cseresorral rendelkező címvédő bedarálta ellenfelét (23–33).Vác egy félidőn keresztül tartotta a lépést esélyesebb riválisával, a 32. percben még mindig csak két gól volt a csapatok között (16–18), ezt követően azonban beindult a szegedi henger, és Prodanovics, valamint Larholm vezérletével tíz perccel később már tízzel mentek a vendégek (18–28). A hajrában így már csak a különbség volt a kérdéses, és bár egy perccel a találkozó lefújása előtt már 14 is volt közte, végül 38–26-ra nyertek a szegediek.

Ennél is tovább tartotta magát a pécsi csapat a Veszprém ellen, hiszen még a 45. percben is fej-fej mellett álltak a csapatok (20–20), az utolsó 10 percben azonban a mélyebb cseresorral rendelkező címvédő bedarálta ellenfelét (23–33).

A Tatabánya sem lógott ki az esélyesként vendégként nem brillírozó együttesek közül, a Cegléd otthonában azonban végül nyert egy góllal (26–27).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
VÁCI KSE–PICK SZEGED 26–38 (14–16)
Vác, 700 néző. Vezette: Bacs, Bán
VÁC: Nagy L. – MUNKÁCSI 4 (1), Szabó T. 1, Bajorhegyi, Korsós 1, NIKOLICZA 7, CSÁSZÁR F. 5. Csere: Vitáris (kapus), Simányi, Tyiskov 2, Szikra 2, Pál 1, Kökény 1, Gábori 2 (2), Székely. Edző: Rosta István
SZEGED: Mikler – PRODANOVICS 11 (3), Balogh Zs. 1, BUDAY 1, Zubai 1, LARHOLM 5 (1), Vadkerti A. 3. Csere: TATAI (kapus), Czina, Blazsevics 1, Sulc 3, PRIBANICS 5, Kekezovics 3, Ancsin 2, Nagy N. 2, Hegedűs. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–4. 16. p.: 6–10. 26. p.: 12–13. 37. p.: 17–22. 45. p.: 18–30. 54. p.: 23–33
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Rosta István: – Amíg bírtuk erővel, jól tartottuk magunkat. A lefújás utáni vastaps jelezte, hogy ismét sikerült kiszolgálni szurkolóinkat.
Skaliczki László: – Az első félidő ritmustalan játékát jól használta ki a fantasztikus közönsége által hajtott hazai csapat. A folytatásban már a szükséges fordulatszámon és stílusban kézilabdáztunk.
PÉCSI VSE–MKB VESZPRÉM 23–33 (12–15)
Pécs, 1200 néző. Vezette: Bujdosó-Hunyadi, Unyatinszki
PÉCS: NIKOLICS – PAPP M. 3, Grünfelder 1, Lévay, Hajdú G. 2, SZÖLLŐSI B. 8, Szepesi 3. Csere: Bősz (kapus), KURBELY 4, Szakcsi, Sebestyén 1, Fekete, Milovits 1. Edző: Koleszár György
VESZPRÉM: Alilovics – Gulyás P. 1, Nagy L. 2, Chema 4, SULICS 4, Terzic, IVÁNCSIK G. 6. Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Jamali 1, Iváncsik T. 4, UGALDE 5, Császár 3 (2), Laluska 1, Oneto 2, Pérez. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 12. p.: 7–6. 25. p.: 8–13. 45. p.: 20–20. 53. p.: 21–27
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/2
Kiállítva: Grünfelder (5. p.)
Koleszár György: – Ötven percig...
Carlos Ortega: – A Pécs nagyon jól játszott, nekünk támadásban és védekezésben is akadtak gondjaink, végül azért alakult ki ilyen különbség, mert mindenkit tudtam játszatni, és frissebbek voltunk.
CEGLÉDI KKSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–27 (9–13)
Cegléd, 700 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
CEGLÉD: ERDÉLYI – Pocsai 6 (2), Takács B., BÍRÓ B. 5, Antal 1, Lepsényi 6 (2), Hódi 3. Csere: Lengyel (kapus), Tóth N. 2, Gyuris, SAVÓN 3. Edző: Kökény István
TATABÁNYA: Szente – Pásztor Á. 1, DIAZ 6, Dénes J., Dobó , PORDÁN 6, Törő 5 (3). Csere: Bartucz (kapus), Lele Á. 1, Kiss Á., PUTICS B. 5, Bodó 2, Urban 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–4. 22. p.: 7–11. 34. p.: 9–15. 37. p.: 13–15. 47. p.: 19–19. 49. p.: 22–21. 57. p.: 23–26
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Kökény István: – Méltó ellenfelek voltunk. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a fiúk, de ahhoz, hogy meccset is nyerjenek, még rutint kell szerezniük.
Debre Viktor: – Küzdelmes mérkőzésen értékes két pontot szereztünk.
12. Pécsi VSE 5 5 119–166 –47 0

A női kézilabda NB I 3. fordulójában a címvédő Győr idegenben 30–22-re legyőzte a Siófokot, míg az Érd a Kiskunhalas vendégeként örülhetett.

"A SIÓFOK TISZTESSÉGESEN HELYTÁLLT A GYŐR ELLEN"
NŐI KÉZILABDA NB I
Siófok KC-Galerius Fürdő–Győri Audi ETO KC 22–30 (10–14)
Siófok, 600 néző. Vezette: Natkai, Szalay
Siófok: KISS É. – BÓDI 3, Ábrahám 1, NÉMETH CS. 2, SERIC, BOGDANOVIC 10, Erdősi 3. Csere: Futaki (kapus), Szalai B. 1, Szabadfi 1, Varga N. 1. Szakmai igazgató: Imre Vilmos
Győr: Herr O. – Orbán A. 2, Löke 4, Tervel, Kovacsics 1, AMORIM 5, Szepesi 3. Csere: Lunde (kapus), LEKIC 7, Rédei-Soós 3, Görbicz 2, Radicevic 2, Korsós 1. Edző: Ambros Martin
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–2. 10. p.: 2–3. 17. p.: 5–7. 22. p.: 6–9, 29. p.: 9–13. 37. p.: 13–18. 42. p.: 13–20. 48. p.: 16–23. 55. p.: 18–28.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/0
Imre Vilmos: – A papírformának és az esélyeknek megfelelően a Győr összességében végig uralta a mérkőzést. Negyvenöt percig, amíg bírtuk erővel, jó teljesítményt nyújtott a csapatom.
Ambros Martin: – Az elején problémánk volt a Siófok agresszív kezdésével, támadásban nem találtuk a megfelelő megoldásokat, védekezésben keményen kellett dolgoznunk, hogy nyerjünk. Mindenképpen gratulálok a Siófoknak, amely nehéz helyzete ellenére jól küzdött.
KISKUNHALAS NKSE–ÉRD 21–25 (12–12)
Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
KISKUNHALAS: PETHŐ – Földes, Szamoránsky A. 3, Drávai 1, Palovics 1, Barna 2, Fehér. Csere: Lengyel (kapus), Tápai A. 1, FAUSZT 4, Borkowska 1, Sterbik 1, TAKÁCS 7 (1), Varga. Edző: Golovin Vladimir
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 4, Kovács A. 4, KISFALUDY 5, Bognár A. 1, Franic 2, BALOG B. 5. Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Vukcevic, Szekeres 1, WOLF 3 (2). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–6. 21. p.: 8–9. 36. p.: 16–13. 51. p.: 18–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Golovin Vladimir: – Nem sikerült a bravúr, a végjátékban jobb volt az Érd, de emelt fejjel jöhettünk le a pályáról.
Szabó Edina: – Nagyon megküzdöttünk a két pontért, ezért nagyon örülünk neki.
1. Győri Audi ETO KC 3 3 104–63 +41 6
2. FTC Rail Cargo 3 3 104–74 +30 6
3. ÉTV-Érdi VSE 3 2 1 86–76 +10 5
4. Alcoa Fehérvár KC 3 2 1 88–80 +8 4
5. Váci NKSE 3 2 1 91–84 +7 4
6. Veszprém Barabás KC 3 2 1 77–79 –2 4
7. Budapest Bank Békéscsaba 3 1 1 1 76–82 –6 3