SEHA-liga: a Veszprém Zágráb után Nekcsében is győzött

2015.10.04. 18:33
Az MVM Veszprém a szombati, PPD Zagreb otthonában aratott BL-győzelem után vasárnap a SEHA-ligában is diadalmaskodott, a Nexe Nasice ellen 35–21-re nyert a magyar együttes.

Nem indult túl erősen a mérkőzés a veszprémiek számára, a 9. percben ugyanis még a hazaiak vezettek 3–2-re. A zágrábiak elleni meccs főhőseként záró Gasper Marguc vezérletével egy 3–0-s sorozattal fordított a címvédő, s az első negyedóra végén már három góllal vezetett (4–7).

A három-négy gólos különbség állandósult a 24. percig, ott azonban előbb kettőre feljött a házigazda (10–12), majd öttel elhúzott a Veszprém (10–15).

A 31. percben a tegnap korán kiállított Momir Ilics találatával már 18–11-re vezetett a vendégcsapat, ugyanő a 37. percben már a közte tízet állította be (12–22).

A hat góllal záró Marguc révén az utolsó negyedóra kezdetén dupla annyi gólnál járt a Veszprém, mint ellenfele (14–28), ez a különbség a végén is megmaradt (21–35).

SEHA-LIGA
RK NEXE (horvát)–VESZPRÉM KC 21–35 (11–17)
Nasice. V: Krkacev, Kolevszki (macedónok)
NEXE: Lelic – Zrnic 1, Srsen 1, Sokolic, Mrdenovic 3, Vegar 3, Nuic. Csere: Juzbasic (kapus), Barisic 4, Sokolic 3, M. Nenadic 2, Gadza, Eter 2, Bozic Pavletic 1, Halilkovic, Herceg 1. Edző: Zdenko Kordi
VESZPRÉM: Alilovic – G. Marguc 6, Gulyás P. 3, Chema Rodríguez, A. Nilsson 5, M. Ilics 5 (2), Ugalde 3. Csere: Mikler (kapus), Schuch, M. Terzic, Sulic 5, Lékai 3, Pálmarsson 1, Iváncsik G. 1, Sliskovic 3. Megbízott edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása.
5. perc: 2–2. 9. p.: 3–5. 17. p.: 5–9. 22. p.: 8–12. 26. p.: 10–15. 35. p.: 12–20. 40. p.: 13–24. 45. p.: 14–28. 50. p.:18–30. 56. p.: 20–31
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/2
Xavier Sabaté: –
Bámulatosak a játékosaink, két napon belül tudtak le két mérkőzést. Tiszteljük a Nexét, amely évről évre fejlődik, ráadásul nekünk minden meccsen a legmagasabb szinten kell teljesítenünk, ha a mostanihoz hasonló hangulatban lépünk pályára.