Kevés volt a Veszprém, biztosan nyerte a Vardar a SEHA-ligát

2017.04.09. 19:56
A végén is Joan Canellas örülhetett, és Momir Ilicsnek a szomorkodás jutott (Fotó: sehaphoto.photodeck.com)
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának nem sikerült másodszor is megvédeni a címét a SEHA-ligában, az idei döntőben 26–21-re kikapott a Vardar Szkopjétól.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA, NÉGYES DÖNTŐ, BRESZT
DÖNTŐ

VARDAR SZKOPJE (macedón)–TELEKOM VESZPRÉM 26–21 (11–11)
Breszt, 2000 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
VARDAR: STERBIK – Cupic 1, Maqueda 1, MARSZENICS 4, Cindric 3, Borozan 3, GYIBIROV 5 (2). Csere: Milics (kapus), Abutovics, CANELLAS 5, Moraes 2, Dujshebaev 1, Sztoilov 1, Karacic, Popovszki. Edző: Raúl González
VESZPRÉM: ALILOVIC – Marguc 1, Sulic, Nagy L. 2, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Mikler (kapus), ILICS 5 (3), Lékai 4, Blagotinsek, Pálmarsson 2, A. Nilsson 1, Iváncsik G. 2, Gajic 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–1. 13. p.: 6–4. 18. p.: 6–6. 27. p.: 11–9. 37. p: 15–13. 40. p.: 17–14. 43. p.: 17–17. 50. p.: 22–17. 58. p.: 25–19.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3
Raúl González: – Nagyon erős, szoros első félidőt játszottunk, és talán frissebbek voltunk egy kicsit, mint ellenfelünk. A kapusok mindkét oldalon kiválóan védtek, de nekünk a támadójátákunkat sikerült összerakni a második félidőben. Óriási eredménynek tartom a Veszprém legyőzését. Talán még találkozunk ebben a szezonban…
Xavier Sabaté: – Kitűnő csapattal találkoztunk, amelyről tudtuk is, hogy az európai elithez tartozik. Sajnos csak a találkozó első félidejében és a második közepéig tudtuk szorosan tartani az állást, majd megakadt a játékunk, és a hajrában sem voltunk képesek megújulni, talpra állni.

Bronzmérkőzés
PPD Zagreb–Meskov Breszt 19–23 (10–14)

Sorozatban harmadszor szerette volna megnyerni a Veszprém a SEHA-ligát, ami egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek, hiszen az elődöntőből is hetesekkel sikerült a döntőbe jutni, ahol a nagyon erős Vardar Szkopje várt a magyar csapatra.

2016–2017: Vardar Szkopje–Telekom Veszprém 26–21

Sok hibával, idegesen kezdődött a meccs, egyik csapat sem tudott megugrani a másiktól, általában a Vardar vezetett egy góllal, de az első két hetesét kihagyta a macedón csapat.

A Veszprémben az átlövőjáték hiányzott, keveset vállalkoztak a nehéztüzérek, inkább a szélen vagy betörésből voltak eredményesek. A keserves küzdelemben remekeltek a kapusok, Mirko Alilovic és Sterbik is nagy bravúrokat mutatott be, így a félidőben döntetlen volt az állás. (11–11)

A második félidőben sem tudott újítani a magyar csapat, továbbra is a Vardar vezetett, amely a 40. percben háromgólos előnyre tett szert. (14–17)

Ekkor egy jól sikerült időkéréssel sikerült egyenlíteni, de a Vardar ismét egy háromgólos sorozatot vágott ki, innen pedig már nem volt visszaút. A macedón kapuban Sterbik Árpád parádézott, hihetetlen bravúrokat mutatott be. Az átlövések továbbra is eredménytelenek voltak, bezzeg a Vardar beállóból és átlövésből is eredményes tudott lenni.

Így nem is volt csoda, hogy a macedónok meglehetősen könnyedén húzták be ezt a döntőt, amelyben végig jobban játszottak a magyar csapatnál, így megérdemelték a SEHA-liga serlegét. (21–26)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek a Vardar Szkopje nyerte a SEHA-ligát. 21–26
60. perc: Ugalde
gólja a záróakkord, nyert a Vardar. 21–26
60. perc: Cindric
lövését ezúttal védte Mikler, majd Nagy kihagyta.
59. perc: Cindric
megint nagy cselt mutatott be, majd bevágta a jobb alsóba. 20–26
58. perc: Ugalde
még egy kicsit közelebb hozta a Veszprémet. 20–25
57. perc:
Újabb veszprémi labdavesztés után jöhetett a Szkopje, Cindric lövése pedig utat talált a veszprémi kapuban. 19–25
56. perc: Cindric
lövése után a kapufáról jött ki a labda, de maradt náluk, aztán megszereztük.
55. perc: Mikler
fogta a sáncról lepattanót, majd Lékai váltotta gólra a ziccert. 19–24
54. perc: Sulic
lövését védte Sterbik... Ez a meccs elúszni látszik.
54. perc: Gajics
eladta a labda, Maqueda megindult, és belőtte. 18–24
53. perc: Sztojlov
maradt egyedül a hatoson, Mikler azonban kifogta.
53. perc: Lékai
nagy lövése a kapufát forgácsolta szét...
52. perc:
Tovább támadott a Szkopje, Canellas pedig belőtte. 18–23
51. perc: Nagy
cselezett ügyesen, majd betört, és belőtte. 18–22
50. perc: Veszprémi időkérés.
50. perc: Gyibirov
szenzációs pörgetésével már öt gól a Vardar előnye, és ez már sok. 17–22
49. perc: Nilsson
gyenge lövését könnyen védte Sterbik.
48. perc:
Gyorsan indult a Vardar, Canellas pedig belőtte. 17–21
48. perc: Nagy
ziccerét védte Sterbik, de Nilsson szedte össze, ezt is védte a kapus.
48. perc: ÚJRA HÁROM A VARDAR ELŐNYE. Sztojlov fordult be, majd a bal alsóba lőtt. 17–20
47. perc:
Emberhátrányban támadott a Veszprém, de szabálytalanságot láttak a magyar csapatnál a bírók.
46. perc:
Addig-addig, amíg Dujsebajev keveredett oda a kapu elé, és belőtte. 17–19
45. perc: Lékai
eladta a labdát, de a lövését Alilovic kivédte. Maradt a labda a Szkopjénál, és addig támadtak, amíg emberelőnybe nem kerültek Terzic kiállítása miatt.
44. perc: Borozan
ment be a jobb szélről, de valószínűtlenül sikerült belőnie a rövidbe. 17–18
43. perc: Egyenlített a Veszprém, időt kért a Vardar.
43. perc: Terzic
szerzett labdát, az egyenlítésért támadott a Veszprém. Iváncsik kapta a labdát a bal szélen, és szépen lőtt a bal alsóba. 17–17
41. perc:
Labdaszerzés után Gajic iramodott meg, és biztosan belőtte a ziccert. 16–17
41. perc: Canellas
lövését védte Alilovic, de a labda az oldalvonalon kívül ment ki, maradt a labda náluk.
40. perc: Pálmarsson
csapta be a védőjét, majd a bal alsóba lőtt. 15–17
40. perc: Veszprémi időkérés.
40. perc: Ferreira
bezzeg kihasználta a helyzetét, majd labdát vesztett a Veszprém, a megiramodó Gyibirov pedig a bal fölsőbe lőtt. 14–17
39. perc: Iváncsik
került helyzetbe, de Sterbik remekül védett.
39. perc:
Húzta az időt támadásban a Vardar, aztán csak ellőtték, Karacic lövését viszont védte Alilovic.
38. perc: Lékai
játszott balra, Iváncsikhoz, aki berepült, és a bal alsóba pattintott. 14–15
37. perc: Marszenics
rángatta meg Lékai mezét, kiküldték két percre.
kapta beállóban, és ha már ott volt, be is lőtte. 13–15
36. perc: Ilics
ezúttal is vállalkozott, be is lőtte. Az ellentámadásból Canellas keze sült el ismét. 13–14
35. perc: Canellas
átlövése viszont bejutott, újra vezet a Vardar. 12–13
35. perc:
Belemenés Gyibirovnál, megint jöhetett a veszprémi csapat. Nagyot megállították, Ilics lövése azonban nem jutott a kapuba.
34. perc: Lékai
tört be, de megfogták, majd Ilics test mellől lőtt a bal alsóba. 12–12
33. perc:
Türelmesen játszott a Vardar, majd Gyibirov lövését védte Alilovic. Közben Cupic a földön maradt, miután összeütközött Suliccsal. Két percet kapott a veszprémi.
32. perc: Cupic
ütött oda Iváncsiknak, de nem adtak két percet. Belemenés a Veszprémnél.
31. perc: Nagy
lövését a jobb alsóból rúgta ki Sterbik, Gyibirov gyorsan indult, és belőtte. 11–12
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőben, nem bírnak egymással a csapatok. 11–11
30. perc: Cindric
kihagyta a helyzetét, Nagy László összeszedte a labdát, és az utolsó másodpercben az üres kapuba lőtt. 11–11
30. perc:
Emberelőnybe került a Veszprém, és jött a hetes is. A hetest Ilics ezúttal kihagyta.
30. perc: Időt kért a Veszprém.
29. perc:
Kiegészült a Vardar, majd belemenés miatt jöhetet a Veszprém.
28. perc: Nilsson
szedett össze egy nehezen megszelídíthető labdát, és a hálóba pattintott. 10–11
27. perc: Marszenics
már megint gondot okozott, beállóból lőtt gólt ismét. 9–11
27. perc: Lékai
futott be a védők között, majd a a jobb alsóba lőtt, de mivel a gól előtt szabálytalankodtak vele, Maquedát kiküldték két percre. 9–10
26. perc: Marszenics
maradt egyedül beállóban, és a hálóba pattintott. 8–10
26. perc: Pálmarsson
óriási, bár nem helyezett lövését védte Sterbik.
25. perc: Cindric
harcolt ki hetest, belül védekeztek vele szemben. A hetest Gyibirov belőtte. 8–9
24. perc: Borozan
lövését védte Alilovic, újra vezetésért támadott a Veszprém, de Marguc kihagyta a helyzetét.
23. perc: Cindric
tört be, de kihagyta, Ugalde megszerezte, és messziről akarta az üres kapuba lőni, de mellé durrantott.
22. perc:
A hetest Ilics a jobb alsóba vágta. 8–8
22. perc: Cupic
lövését védte Alilovic, az ellentámadásból Naggyal kiállítást érően szabálytalankodtak, ráadásul jött a hetes is.
21. perc: Pálmarsson
nagy csellel tört be, aztán amikor már egyedül állt szemben Sterbikkel, mellé lőtt.
21. perc: Cindric
nagy csellel hozta magát helyzetbe, majd a kapu bal oldalába lőtt. 7–8
21. perc:
Emberhátrányba került a Veszprém, Sulicot küldték ki két percre.
20. perc: Pálmarsson
lőtt talpról, a labda egy blokkon megpattanva jutott a bal alsóba. 7–7
19. perc: Ferreirát
szinte lehetetlen tartani, ezúttal is kiharcolt egy hetest. Gyibirov állt a heteshez, és ő már belőtte. 6–7
18. perc: Lékai
volt nagyon gyors, és ő is kiharcolt egy hetest. Megint Ilics végezte el, és kiegyenlített. 6–6
17. perc: Ferreira
fordult be, ketten húzták vissza, hetes. Canellas végzet el a büntetőt, amelyet Alilovic a kapufára ütött.
16. perc: Lékai
játszott Sulichoz, akit ellöktek, méghozzá egy hetesért. A hetest Ilics a jobb alsóba lőtte. 5–6
16. perc: Maqueda
kapott egy jó nagy lökést, de felállt a padlóról. Végül ellőtték a labdát, de Alilovic könnyen fogta.
16. perc: A Vardar időt kért.
14. perc: Marguc
került ziccerbe a jobb szélről, de a kapufát találta el.
13. perc:
Maradt a labda a macedónoknál, sokáig támadtak, végül Ferreira beállóból belőtte. 4–6
12. perc: Nagy László
lövését védte Sterbik, az ellentámadásból hétméterest kapott a Vardar. A hétméterest Cupic végezte el, Alilovic azonban védett!
11. perc: Borozan
valami félelmetes gólt szerzett, szinte szétrobbantotta a jobb felsőt. 4–5
11. perc: Cindric
eladta a labdát, Ugalde megszerezte, végigvitte, aztán belőtte a bal alsóba. 4–4
10. perc: Ilics
eladta a labdát, a kétgólos vezetésért támadhatott a Szkopje.
9. perc: Rossz veszprémi támadás után Cupic indulhatott gyorsan, és be is dobta a ziccerét. 3–4
9. perc: Maqueda
hozta magát helyzetbe, Alilovic azonban lábbal védett.
8. perc:
Egy újabb eltékozolt veszprémi támadás után jöhetett a Vardar, de Lékai labdát szerzett, a támadás végén Marguchoz került a labda, aki a jobb szélről a kapuba pattintott. 3–3
6. perc:
Pontatlan passz Nagytól, Canellas pedig 7 méterről nagy gólt lőtt a jobb fölsőbe. 2–3
5. perc:
Sokáig támadott a Veszprém, majd eladta a labdát, aztán Gyibirov kétszer indult.
4. perc: Alilovic
védése után Cindric szomorkodott, mi nem bántuk...
3. perc:
Már vezet a Vardar, Marszenics lőtt gólt, de az ellentámadásból azonnal egyenlített a Veszprém Lékai révén. 2–2
2. perc: Borozan
most már jobban figyelt, 9 méterről zúdított egy bombát a magyar kapuba. 1–1
2. perc: Lékai
vette észre a rést, betört és pontosan lőtte a léc alá. 1–0
1. perc: Borozan
tört be, majd nagy erővel a kapufára lőtt.
1. perc: Elkezdődött a döntő, a Veszprém tiszta fehérben, a Vardar fekete-pirosban játszik.