SEHA-liga: megvan a Veszprém 11. győzelme

2014.12.14. 20:26
Jó kezdést hullámzó folytatás követett, a szünet után viszont a veszprémiek elképzelései valósultak meg<br />(Fotó: NS-archív, Veres Viktor)
A férfi kézilabda SEHA-liga alapszakaszának 12. fordulójában a Metalurg Szkopje vendégeként öt góllal nyert az MKB-MVM Veszprém, amely tovább őrzi hibátlan mérlegét.

Bár a házigazdák szereztek vezetést a mérkőzésen, a vendégek azonnal átvették az irányítást. Megléptek a veszprémiek, de elhúzni már nem tudtak. A macedónok folyamatosan ott lihegtek a nyakukban, az abszolút belátható, egy-két gól volt a két csapat közötti különbség. Az idő múlásával támadásban elfogytak a veszprémiek – parádésan védekezett a Metalurg, játékosai összehangoltan, sokat mozogva léptek ki bátran a hatos falról, akár a szaggatottig is –, a hajrában Carlos Ortegának ki is kellet kérnie az idejét, miután az ellenfél átvette a vezetést. Használt az edzői intelem: Momir Ilics értékesített büntetőjével a szünetre egygólos volt a vendégek előnye (12–13).

A szünet után annyit változott a játék képe, hogy a picit elfáradó házigazdák támadásban végképp elbizonytalanodtak, ezt kihasználva a veszprémiek lelkes, ám nem túl sziporkázó játékkal elhúztak, és már a hajrá előtt eldöntötték a mérkőzést (22–27).

SEHA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 12. FORDULÓ
RK METALURG (macedón)–MKB-MVM VESZPRÉM 22–27 (12–13)
Szkopje, 2000
néző. V: Sztojkovics, Nikolics (szerbek)
METALURG: MITREVSZKI – Georgievszki, VUGRINEC 6, Dimovszki 2, Mirkulovszki 3, Mojszovszki 4 (4), Ojleszki. Cs: Miszovszki (kapus), Kukovszki, V. Markovszki, N. Markovszki 1, Manaszkov 1, Djukics 4, Talevszki 1, Madjovszki. Edző: Lino Cervar
VESZPRÉM: MIKLER – Gulyás P. 1, Sulic 3, Schuch, ILICS 8 (5), Terzic, Ugalde. Cs: Alilovic (kapus) RODRÍGUEZ 5, Zeitz 1, Marguc 2, NAGY L. 2, Nilsson 4, Iváncsik G. 1, Ruesga, Lékai. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 9. p.: 2–3. 14. p.: 4–5. 19. p.: 6–8. 25. p.: 10–9. 32. p.: 12–16. 39. p.: 13–18. 43. p.: 15–19. 46. p.: 16–22. 51. p.: 17–24. 55.p: 20–25
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 5/5
Lino Cervar:
– Nem haltunk meg, még élünk, de hónapok óta befektetőkre várunk. Megmutatkozott a két klub gazdasági helyzete közötti különbség, mégis megemelem a kalapom játékosaim előtt, mert bátran, jól küzdöttek.
Carlos Ortega: – Szkopjében mindig nehéz játszani. Az első félidőben nem tudtunk gyorsan indulni, de a második elejétől sikerült, és ekkor el is értük a megfelelő különbséget. A Metalurg nagyon szimpatikus, fiatal csapat, a végsőkig küzdött.