SEHA-liga: 40 perc küszködést követően veszprémi siker

2014.11.08. 19:38
Az MKB-MVM Veszprém döcögős kezdés, és mintegy negyvenperces küszködés ellenére kilencedik mérkőzését is megnyerte SEHA-liga alapszakaszában.

A két csapat ellentétes előjelekkel várta a meccset, hiszen a Veszprém mind a nyolc eddigi fellépésén begyűjtötte a SEHA-ligában győzelemért járó három pontot, míg a Radnicski erejéből eddig csupán egy sikerre és egy ikszre futotta.

Ehhez képest a gyors indulásokkal operáló szerbek nagyon bekezdtek, és előbb 2–0-ra, majd 5–2-re és 7–4-re is vezettek. Az első negyedóra végére Nilsson vezérletével egyre lopóztak a vendégek (8–7), de újra elhozott a házigazda, és a 20. percben 12–8-nál már időt kellett kérnie Ortegának.

Az intelmek, úgy tűnt, hogy hatnak, Iváncsik találataival kapaszkodott a magyar csapat, majd a 25. percben utolérte ellenfelét – Marguc a jobb szélről már az ötödik gólját szerezte meg (13–13). A szünetre így is hazai előnnyel vonultak a felek, de Zeitz utolsó másodpercekben esett góljának köszönhetően csak egy volt a vendégek hátránya (16–15).

A második félidőre beállt a veszprémieknél a még a Balatonfüred elleni nyári felkészülési mérkőzésen megsérülő Lékai Máté, aki így tétmérkőzésen ma debütált az együttesben.

A 39. percben pedig megszerezte első veszprémi gólját is, 20–20-ra alakítva az állást. Mikler egy perccel korábban 20–19-nél állt be a magyar kapuba, felavatni viszont csupán a 48. minutumban sikerült őt, addigra pedig egy 4–0-s sorozattal fordított a Veszprém (20–23).

26–21-es veszprémi előnynél hét perccel a vége előtt még időkéréshez fordult a házigazda, de ez sem segített rajta, az MKB-MVM az utolsó percben kapott két gól miatt „csak” 28–24-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA, SEHA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ

RADNICSKI (szerb)–MKB-MVM VESZPRÉM 24–28 (16–15)
Kragujevac, 500 néző. V: Krkacsev, Kolevszki (macedónok)
RADNICSKI:
PETROVICS – GUGLETA 4, Boszics 3, Pralica 2 (1), Grbovics 1, M. Prodanovics 3, RAJICSEVICS 5. Csere: Arszics (kapus), Milincsics, Szpaszics 3, Smigics 2, Medurics, Radovanovics, Szimics, Tomics 1, Janicsijevics
VESZPRÉM: Alilovic – Rodríguez, Zeitz 1, Schuch, Nilsson 3, Terzic, Ugalde 3. Csere: MIKLER (kapus), MARGUC 9 (1), Ruesga 1, Gulyás P. 1, SULIC 3, Ilics 1, Iváncsik G. 4, LÉKAI 2, Kancel
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–2. 7. p.: 5–2. 13. p.: 8–5. 19. p.: 12–8. 26. p.: 13–13. 35. p.: 20–19. 44. p.: 20–23. 53. p.: 21–26. 58. p.: 22–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 1/1
Nedeljko Vucskovics:
– Addig tudtuk tartani a lépést Európa egyik legerősebb csapatával, amíg bírtuk erővel, és betartottuk a megbeszélt taktikát. Dicsérhetem a csapatomat, mert mindent megtett a tisztes eredményért.
Carlos Ortega:
– Az egymást sűrűn követő mérkőzések miatt kissé fáradt játékosaink nehezen tudtak összpontosítani az első félidőben. A folytatásban javult a csapatjátékunk, a kapusteljesítményünk és a védekezésünk. Jó napot fogtak ki szélsőink. A három pontot kötelező volt megszerezni, és meg is szereztük.

1. MKB-MVM Veszprém 9 9 0 0 283–211 27
2. Vardar 9 7 0 2 264–234 21
3. PPD Zagreb 8 5 0 3 222–197 15
4. Tatran Presov 8 5 0 3 242–220 15
5. Meskov Brest 7 5 0 2 207–185 15
6. Metalurg 6 4 0 2 160–149 12
7. Radnicski 9 1 1 7 233–272 4
8. Nexe 7 1 1 5 165–208 4