Rangadónak még csak nyoma sem volt

2011.12.14. 21:16
Uros Vilovszkiékra (labdával) a Kielce vár (Fotó: Gy. Balázs Béla, archív)
A férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésein két BL-csapatunk az egyaránt a négy közé igyekvő Tatabányát, illetve Balatonfüredet fogadta. Meglepetés egyik helyszínen sem született, a Veszprém valósággal lemosta a pályáról a Tatabányát (42–22), míg a Szeged 15 góllal verte meg a füredieket.

MKB VESZPRÉM–TATABÁNYA-CARBONEX

Még csak „kisebb rangadó″ jellege sem volt a mérkőzésnek, a veszprémiek jóformán egy percig sem hagytak kétséget afelől, hogy ezen az estén az történik majd, amit ők akarnak. A vendégek kis túlzással már annak is örülhettek, ha támadásukat lövéssel tudták befejezni, a másik oldalon viszont Szente Gáborban elvétve akadt csak el a labda, így már a 21. percben megvolt a tíz közte (15–5).

A szünetig a fiatal Bodó Richárd találatainak köszönhetően a különbség nem nőtt tovább, de a pontok sorsa így is eldőlt 30 percnyi játék után.

A második félidőre mindkét csapat kapust cserélt, ám míg Fazekas Nándort csak tíz perc után avatták fel a tatabányaiak, addig Bartucz László egymás után kapta a gólokat – vissza is állt helyette Szente. A Veszprém így a meccs kétharmadánál már 19 (!) góllal vezetett (30–11). A végén az a helyzet állt elő, hogy a hazaiak mindkét játékrészt 21–11-re nyerték meg, így 42–22 lett a vége.

PICK-SZEGED–BALATONFÜRED

MAJDNEM KIKAPOTT A MONTPELLIER
A Pick-Szeged vasárnapi BL-ellenfele, a Montpellier kis híján kínos eredménnyel lepte meg saját közönségét. A francia sztárcsapat hazája bajnokságában az utolsó percre még 33–32-es hátránnyal fordult, ám a kilenc gólig jutó Nikola Karabatic révén egyenlített, majd Dragan Gajic 14 másodperccel a vége előtt lőtt góljával végül 34–33-ra megverte a 12. helyen álló Nimes-t, így megőrizte hibátlan mérlegét.

Nem hozott több izgalmat ez a csata sem, a vendégek itt is rendkívül indiszponáltan kezdtek, persze azt is írhatnánk, hogy a Pick védekezett kiválóan. A betegségéből lábadozó Mikler Roland a lelátón üldögélve elégedetten konstatálhatta, hogy kapustársa, Tatai Péter eszén az első negyedórában csak kétszer jártak túl, a Szeged pedig a szünetben 14–6-ra vezetett.

Tatai a folytatásban is parádézott, a Tisza-partiak pedig erre alapozva fokozatosan növelték előnyüket, amely a 47. percben már 14 gólos volt (24–10).

A véghajrában Skaliczki László több fiatal játékosának is lehetőséget adott – Felföldi Gergő és Tóth Balázs is bemutatkozott az NB I-ben –, a Füred ezt kihasználva kozmetikázni tudta valamelyest az eredményt (33–18), amely azonban így is nagyon egyoldalú összecsapásról árulkodik.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–TATABÁNYA-CARBONEX 42–22 (21–11)
Veszprém, 1800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM: Alilovic – IVÁNCSIK T. 5, VUJIN 7, Császár 3, Sulic, Ilyés 3, Iváncsik G. 4. Csere: FAZEKAS (kapus), VILOVSZKI 7, Laluska, GULYÁS 5, Pérez 3, Korazija 2, Schuch 2, Hudj 1. Edző: Mocsai Lajos
TATABÁNYA: Szente – Harsányi 2 (2), Díaz 2, Dénes, Szabó Gy., Pordán 3, Iváncsik Á. 2. Csere: Bartucz (kapus), Lele 1, Rédei, BODÓ 7, Kocsis 1, Pásztor Á., Takács 1, Kanyó Á. 2, Szabó T. 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–1. 13. p.: 9–3. 22. p.: 15–5. 52. p.: 38–15
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Mocsai Lajos: – Őszintén szólva nagyobb erőkifejtést vártam a Tatabányától, amelyet együttesem kreatív, gyors, látványos játékkal győzött le.
Debre Viktor: – Mindent elmond, hogy legjobbunk a legfiatalabb játékosunk, Bodó Richárd volt. Ki lehet kapni a Veszprémtől sok góllal, de nem ilyen csapnivaló, sportemberekhez méltatlan hozzáállással.
15. FORDULÓ
PICK-SZEGED–BALATONFÜREDI KSE 33–18 (14–6)
Szeged, 1600 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki
SZEGED: TATAI – PRODANOVICS 4 (1), ANCSIN 6, Buday 1 (1), ZUBAI 4, Sulc 4, VADKERTI 3. Csere: Tóth M. (kapus), Czina, Bajorhegyi, LÉKAI 5, Pribanic 4 (1), Gidai 1, Fekete B., Felföldi, Tóth B. 1. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: Szathmári – Tombor 1, Kovács Gy., Ivanov, Kis Á., Szöllősi B. 1, Pásztor I. 1. Csere: Szabó T. (kapus), SANDRK 6 (1), Lelkes, Lókodi 4, Németh L. 1, Nagy D., Salamon, BENMILOUD 4. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–0. 11. p.: 5–2. 17. p.: 9–3. 25. p.: 12–5. 35. p.: 17–7. 44. p.: 20–9. 50. p.: 25–12. 56. p.: 31–15
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Skaliczki László: – Örülök, hogy látványos és eredményes játékkal búcsúztunk lelkes közönségünktől.
Sótonyi László: – Gratulálok és további sikereket kívánok a Szegednek a Bajnokok Ligájában!

1. Pick-Szeged 15 14 1 489–369 +120 28
2. MKB Veszprém KC 15 14 1 572–364 +208 28
3. Csurgói KK 14 10 1 3 406–364 +42 21
4. Tatabánya Carbonex KC 14 10 4 403–344 +59 20
5. Balatonfüredi KSE 15 8 2 5 379–387 –8 18
6. Gyöngyösi KK 15 6 1 8 421–425 –4 13
7. FTC 13 5 1 7 361–351 +10 11
8. Kecskeméti KSE 15 5 1 9 409–452 –43 11