Szegedi siker a Zagreb ellen, hiányérzettel

2012.12.01. 17:10
A Pick Szeged hazai pályán 26–24-re legyőzte a CO Zagrebet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 7. fordulójában. A szünetben hat góllal vezettek a Tisza-partiak, akik így nem lehetnek teljesen elégedettek, főleg annak fényében, hogy idegenben három góllal kaptak ki a horvátoktól.

Jonas Larholm ezúttal is lőtt néhány szép gólt (Fotó: Grnák László)

Idegesen, több eladott labdával kezdett a Zagreb, de az első tíz percben a Szeged játéka is akadozott. Ezután a szokása szerint remekül lövő és a társait is jól kiszolgáló Frantisek Sulc góljainak, valamint a honfitársainak gyorsan egymás után kétszer is beköszönő Alen Blazevicnek köszönhetően először tudott két góllal elhúzni a Pick. Az exveszprémi Slavko Goluza időkérése sem segített a vendégeken, akiknél igazán csak Luka Stepancic nyújtott kiemelkedőt, a jobbátlövőt nem tudta féken tartani a szegedi védelem.

A félidő második felében az ezúttal is több technikás megoldással jelentkező Jonas Larholm, valamint a padról beszálló Balogh Zsolt vette hátára csapatát, amely 84 százalékos hatékonysággal lőtt az első játékrészben, kapujában pedig Mikler Roland egészen kiváló, 50 százalékos teljesítményt nyújtott. Ennek megfelelően megnyugtató, 16–10-es előnnyel vonulhatott szünetre a Szeged.

A második félidőben alábbhagyott a hazaiak lendülete, támadásban Sulc mellől elfogytak a jó teljesítmények. A Zagreb többször is leindította vendéglátóját, fiatal tehetségei pedig bizonyították: már most többek, mint tehetségek. A 18 éves Lovro Mihic a szélről, Stipe Mandalinic (20) és Luka Stepancic (22) pedig átlövésből vette be egyre többször Miklert, akit Tatai Péter váltott a szegedi kapuban.

A kiélezett végjátékban a hazai siker már nem volt kérdéses, az viszont fontos lett volna, hogy legalább három góllal nyerjen a Pick. Ez nem sikerült, így a két pont ugyan megvan, de az egymás elleni eredmények a Zagrebnak kedveznek.

A két csapat zágrábi mérkőzését 30–27-re a horvátok nyerték meg. Czina Józsefet leszámítva felépültek a szegedi sérültek, Rajko Prodanovics (beinjekciózva), Jonas Larholm és Vadkerti Attila is vállalni tudja a játékot.

1-5. perc: Technikai hibákkal, rossz zágrábi passzokkal és ugyancsak pontatlan szegedi indítással indult a mérkőzés, végül Ancsin Gábor iratkozott fel elsőként a góllövők közé, de bele is sérült a válla. Josip Valcic egyenlített, majd egy horvát támadás alatt Larholm, Vadkerti és Zubai Szabolcs is sárga lapot kapott a norvég játékvezetőktől. 1–1

6-10. perc: Frantisek Sulc átlövésből eredményes, Zlatko Horvat a jobbszélről csak az oldalhálót találja el. Mikler Roland az elején több védést is bemutatott, de aztán Luka Stepancic és Lovro Sprem is túljárt az eszén. 2–3

11-15. perc: Zubai Szabolcs beállóból egyenlített, majd egy horvát gólnak örült a szegedi közönség, ugyanis Alen Blazevic lőtte ki a bal alsó sarkot. Stepancic másodszor is villant, de Blazevic is duplázott, majd Sulc lőtt test mellől irtózatosan nagy gólt a veterán Mario Kelentricnek. Slavko Goluza 6–4-es szegedi előnynél időt kért. Josip Valcic láthatóan megértette mestere szavait. 6–5

16-20. perc: Jól kezdődött a második negyedóra, Sulc átlövésből, Vadkerti pedig indulásból talált be, majd Zubai immár emberelőnyből volt eredményes. Sajnos ezután Zubait is kiállították, de Mikler bravúrjainak és Prodanovics első góljának köszönhetően már négyre nőtt a Pick előnye. 10–6

21-25. perc: Larholm szorult helyzetben is a hálóba tüzelt, ráadásul az őt cibáló zágrábit kiállították. Az emberelőnyt nem sikerült kihasználni, sőt Stipe Mandalinic és Stepancic góljára csak Prodanovics tudott válaszolni. 12–8

26-30. perc: Balogh Zsolt is hozzászólt a mérkőzéshez, majd Larholm cunderezett a kapuba beállóból, Mandalinic viszont nem finomkodott, mintegy 10 méterről bombázott a jobb alsóba. Balogh újabb találatára Lovro Mihic válaszolt, majd Mikler védése után, 48 másodperccel a szünet előtt Skaliczki László időt kért. Jól jött ki a Szeged végül a dologból, hiszen időn túli heteshez jutott, amit Larholm bevágott, így félórányi játék után 16–10-re vezetett a Tisza-parti együttes.

31-35. perc: Úgy kezdődött a második félidő, ahogy az első befejeződött, azaz Larholm-góllal, de ezután Horvat gólt lőtt, ráadásul az őt meglökő Kekezovics Marinkót két percre kiküldték. Hogy az emberhátrányt megúsztuk mínusz eggyel, Mikler Rolandnak köszönhető, aki újabb ziccert védett. 17–12

36-40. perc: Kelentric is bemutatott egy bravúrt, apró vigaszként ezúttal egy horvátot szórtak ki két percre. Ezt az időszakot Sulc gólja révén a Szeged nyerte meg eggyel. A szlovák átlövő talpról újabb rakétát eresztett el, de a védekezés kicsit fellazult, amit a Zagreb kétszer is kihasznált. 19–14

41-45. perc: Mikler a sokadik ziccer hárítása után a következő vendégtámadásnál már tehetetlennek bizonyult, majd Mihic indulásból verte meg. Villámgyorsan háromra csökkent az előny (19–16), szegedi időkérés. Több elszúrt támadás után végre egy tökéletes akció: hétméteres és horvát kiállítás az eredménye, előbbit Larholm értékesítette. Már fent volt a játékvezetők keze, de Mandalinic keze távolról elsült. Sulc hatodik góljával újra négy közte. Mikler védése után rosszul indított, így az ellenfél került ziccerbe, Mandalinic nem is hibázott. 21–18

46-50. perc: Passzívnál Ancsin fordulásból bombázott a horvát kapuba, ám Stepancic átlövésből válaszolt. A 18 éves Mihic negyedik találata után Tatai Péter váltotta Miklert. Antonio Pribanic beállóból állította vissza a háromgólos különbséget. Tatai rögtön védéssel kezdett. Sulc hetedszer. 24–20

51-55. perc: Larholm büntetőből először hibázott, és hiába maradt a labda a Szegednél, Kekezovics sem járt túl Filip Ivic eszén. Goluza 7 és fél perccel a vége előtt időt kért 24–20-nál. Mandalinic mentette meg csapatát passzív játéknál, nem bír a Szeged a vendégek fiatal átlövőivel. Ha nem lenne Sulc... De van, és újabb bombájával kicsit megnyugtatja a Picket. 25–21

56-60. perc: Rossz támadás után Horvat indult, és nem hibázott ziccerben. Stepancic átlövésből mattolta Tatait. Skaliczki László időt kért 25–23-nál, két perccel a vége előtt. Sulc vállalta magára a felelősséget, és ismét elsült a keze (26–23). 58 másodperccel a vége előtt horvát időkérés. Spiler szinte begyalogol középen, és megszerzi első gólját. Nem született gól az utolsó szegedi támadásból. A Pick így 26–24-re nyert, az egymás elleni eredmények a Zagrebnak kedveznek majd, ha a két együttes azonos pontszámmal végez.

JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSEK
FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 7. FORDULÓ
PICK SZEGED–CO ZAGREB (horvát) 26–24 (16–10)
Szeged, 3000 néző. V: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)
SZEGED: MIKLER – Prodanovics 2, Zubai Sz. 2, Ancsin 2, BLAZEVIC 2, Pribanic 1, Vadkerti 1. Csere: TATAI (kapus), SULC 9, LARHOLM 5 (2), Balogh Zs. 2, Buday, Nagy N., Kekezovics
ZAGREB: IVIC – Horvat 3 (1), STEPANCIC 6, J. Valcic 3, Maric, Spiler 1, Sprem 1. Csere: Kelentric (kapus), Srsen, T. Valcic, MANDALINIC 5, MIHIC 5, Matic, Skoko
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 11. p.: 2–3. 15. p.: 6–4. 27. p.: 14–8. 33. p.: 17–10. 39. p.: 19–16. 48. p.: 22–20. 57. p.: 25–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
SKALICZKI LÁSZLÓ, a Szeged edzője: – Korrekt, férfias csatában nyertünk, és ebből a találkozóból mindkét gárda sok tanulságot vonhat le. Kapusaink remekeltek, támadásban nagyszerű volt az összhang Sulc és Larholm között, a szurkolók pedig a hajrában tettek sokat, hogy lelkileg is bírjuk a megpróbáltatást. A bravúros győzelemből erőt kell merítenünk.
SLAVKO GOLUZA, a Zagreb edzője: – Két pontért jöttünk, de fiatal csapatomból többen nem tudták feldolgozni, hogy a csarnokban fantasztikus, nekik szokatlan atmoszféra uralkodott. Az öt egyes védekezésünk csődöt mondott, a szünet után a hat nullás hatékonyabb volt. Nem játszottunk erőszakosan, mozgékonyan és egymással összhangban.
Barcelona (spanyol)–Kadetten Schaffhausen (svájci) 36–25 (19–13)