Paul vezérletével csurgói diadal Tatabányán

2011.09.24. 22:01
A férfi kézilabdaliga legizgalmasabb mérkőzésén Tatabányán a kapusok voltak a főszereplők: Teodor Paul vezetésével jókora meglepetést szerzett a Csurgó. Győzött az FTC-PLER, a Gyöngyös, a Pécs.

Baljós jel volt a hazaiaknak a tatabányai meccsen (a helyiek rangadóként emlegették), hogy Lele Ákos a második percben a bal bokájához kapott és lesántikált.

Paul pazar teljesítményt nyújtott a Csurgóban

Az orvos összedrótozta, visszatérhetett, de csak lábujjhegyen tudott járni, s bár hősiesen kitartott a szünetig, a fájdalom szemlátomást zavarta (a folytatást nem is tudta vállalni). A Tatabánya gondjait fokozta, hogy a sérült Pásztor Ákos és Bodó Richárd nem játszhatott. A Csurgóból Czifra Tibor hiányzott, valamint Igor Kos, Simon Bence és Vadkerti Gabriel lábsérüléssel vállalta a meccset.

A fordulatos találkozó főszereplői mindkét oldalon a védelmeket kitűnően dirigáló kapusok voltak – végül a Teodor Paul vezette Csurgó remek győzelmet aratott.

„Sok sérüléstől sújtva is hatalmasat küzdöttünk, és védekezésünkön, valamint támadásainkon már többször látszott az elvégzett temérdek munka eredménye – mondta a Veszprémből kölcsönadott kapus. – Fordulatos, hatalmas csatát vívtunk, és nálunk nem is az egyéni teljesítmények, hanem a csapatmunka dominált. Ez azért lényeges, mert nálunk is – velem együtt – sok újoncnak kellett beilleszkednie. Pontosabban ez a folyamat még tart is – mégpedig jó irányba. Ma nem volt túl nehéz dolgom, mert védelmünk mozgékony volt, Díaz kivételével jól semlegesítette a magas, erős átlövőket, támadásban pedig szintén fegyelmezett, erőszakos volt.”

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TATABÁNYA CARBONEX KCCSURGÓ KK 21–26 (13–13)
Tatabánya, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: SZENTE – Harsányi 5 (1), Rédei 1, DÉNES 1, Szabó Gy., Pordán 1, Kanyó 4. Cs: Bartucz (kapus), Lele 2, Szabó T., DÍAZ 7, Kocsis Cs., Takács B., Iváncsik Á. Edző: Debre Viktor
CSURGÓ: PAUL – Miss 1, OLÁH 8 (2), SZÖLLŐSI 4, PAVLOVICS 5, Katzirz 3, Nagy M. 2. Cs: Nikolics (kapus), Herbert, Országh 1, Kos, Simon, Széles 2, Borsos. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 10. p.: 2–5. 17. p.: 8–7. 22. p.: 10–11. 36. p.: 13–16. 45. p.: 16–20. 52. p.: 20–22. 56. p.: 21–25
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Debre Viktor: – Szerencsénk sem volt, mert újabb játékosunk sérült meg. Felforgatott csapattal kellett végigküzdenünk a találkozót.
Bakó Botond: – Óriási csata remek kapusteljesítménnyel. A nehéz pillanatokban mindig akadt egy-egy olyan játékosunk, aki hozzá tudott tenni valamit, hogy a végén sikerüljön.
VARIOAUTÓ PÉCS KCTATA 32–24 (17–7)
Pécs, 400 néző. V: Herczeg P, Südi P.
PÉCS: HUDÁK – Papp M. 7, Kurbely 3, Lévay, SZÖGI 2, Grünfelder, Szepesi 6. Cs: Bősz (kapus), FREY T. 6 (4), Szabó T., Kekezovics 4, Király, Vajda K. 1, Wéber 2, Győri 1, Vollár. Edző: Németh Attila
TATA: Czérna – Benis 6 (1), Szám 2, KANYÓ BALÁZS 5, HÓDI-PONGRÁCZ 4, Zeczk 1, Kiss Á. Cs: Kovácsovics (kapus), Melhardt (kapus), Bognár R. 1, Kanyó Bence 1, Lehőcz, Hajdó T. 2, Hegedűs M. 2 (1). Edző: Kanyó Antal
Az eredmény alakulása. 17. p.: 7–1. 20. p.: 10–6. 37. p.: 22–9. 40. p.: 24–18.
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/2
Németh Attila: – Határozottan védekeztünk. Az első félidőben pontosan és gyorsan támadtunk, a másodikban azonban megfogott minket a Tata nyitott védelme.
Kanyó Antal: – Korrekt játékvezetés, gyenge Tata.
B-BRAUN GYÖNGYÖSOROSHÁZI FKSE ALEXANDRA 33–25 (15–13)
Gyöngyös, 800 néző. V: Bonifert F., Oláh V.
GYÖNGYÖS: Melus – BALOGH ZS. 6, Szalafai 4, Debreczeni 3, Koller, JUHÁSZ K. 4, Gazdag 5 (1). Cs: KENYERES, Tamási (kapusok), Halász 5 (1), Pál, Doros 1, Kotormán 1, NIGRINYI 3, Gúnya 1, Sándor Á. Edző: Nagy Károly
OROSHÁZA: Herjeczki – Balda 6 (2), Kósa, Berta 1, Gazsó, Kovács A. 1, Ambrus 2. Cs: SZIKORA, Pajkó (kapusok) Dukics 5, Harsányi V. 7, Lászlai 3, Marics, Raffai. Edző: Füzesi Ferenc
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Nagy Károly: – Bíztam benne, hogy az első félidőben nagyobb előnyre tudunk szert tenni, de sajnos sok hibával játszottunk. A második játékrészben a cseréknek köszönhetően a fáradó ellenféllel szemben már könnyebb dolgunk volt.
Füzesi Ferenc: – A kihagyott helyzetek és hétméteresek eldöntötték a mérkőzést. Jó tempóban játszottunk, de túl sok hibát követtünk el.
FTC-PLER–BALATONFÜREDI KSE 24–18 (10–6)
Pestszentimrei Sportkastély, 400 néző. V: Andorka, Hucker
FTC-PLER: SZÉKELY – BENDÓ 5, Baláz 3, BAKOS GY. 4 (1), Mazák 1, LENDVAY 4, Pálos 2. Cs: Kominek (kapus), Kocsi, Pozsgai, Hajdu G., Rév, Kis G. 3 (2), Marczinkó 2. Edző: Zsiga Gyula
BALATONFÜRED: Szabó T. – TOMBOR 8 (4), Kovács Gy., Ivanov 1, Kis Á., Szöllősi Bence, PÁSZTOR 5. Cs: Szathmári (kapus), Salamon 1, Dioris 1, Németh L., Benmiloud, Zdolik 2. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–1. 17. p.: 5–4. 27. p.: 8–5. 40. p.: 16–9. 46. p.: 20–12. 54. p.: 22–16
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Zsiga Gyula: – Első félidei védekezésünk megadta az alaphangot a mérkőzés végkimeneteléhez, a csapat nagyon együttműködően és pontosan tette a dolgát, jelen helyzetünket ismerve rendkívül fontos két pontot szereztünk.
Sótonyi László: – Gyenge támadójátékunk egyenes következménye volt a Fradi ilyen különbségű győzelme.