Paul pontot mentett a Fradinak Füreden

2011.03.16. 21:05
Pásztor István kezében maradt a Balatonfüred győztes gólja<br />(Fotó: Havran Zoltán, archív)
Drámai végjáték után 23–23-as döntetlennel ért véget a Balatonfüred–Ferencváros férfi NB I-es kézilabda-mérkőzés. Az utolsó percnek még egygólos hátránnyal vágott neki a hazai csapat, amely Pásztor István révén a győzelmet is megszerezhette volna, ám a rutinos szélső ziccerét két másodperccel a vége előtt kivédte Teodor Paul. A Veszprém, a Szeged és a Dunaferr sima találkozón gyűjtötte be a két pontot.

A játéknap legkiélezettebb csatáját a Balatonfüred és a Ferencváros vívta egymással. A felsőházba igyekvő csapatok sokáig fej fej mellett haladtak, ám az első félidő hajrája a vendégeké volt, akik a szünetig négy góllal elhúztak.

A fordulás után a Fradi sokáig nem tudott a kapuba találni, a Füred pedig ezt kihasználva felzárkózott, és újra teljesen nyílttá tette a mérkőzést. A végjáték drámaira sikerült, a fővárosiak ugyanis egygólos előnnyel kezdték az utolsó percet, ám végül majdnem kikaptak. A hazaiak fél perccel a vége előtt egyenlítettek, majd egy labdaszerzést követően az utolsó másodpercekben Pásztor István egyedül iramodhatott meg Teodor Paul kapuja felé, a szlovák kapus azonban lábbal hárította a ziccert, így 23–23-as döntetlennel zárult az összecsapás.

A Mezőkövesd az első félidőt követően még csak egygólos hátrányban volt a Pick-Szeged otthonában, ám a Tisza-parti gárda a szünetet követően magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, és végül 34–24-re nyert.

Az MKB Veszprém már a 12. percben tíz góllal vezetett az Orosháza ellen, és 42–27-es győzelmével továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

A Pécset 13 góllal megverő Dunaferr október 2. óta először diadalmaskodott bajnoki mérkőzésen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–OROSHÁZA 42–27 (21–11)
Veszprém Aréna, 1500 néző. V: Bacs, Bán
VESZPRÉM: Perics – GULYÁS 9, Vujin 4, Eklemovics 1, SULIC 5, Terzics 1, KORAZIJA 6 (1). Cs: Liszkai (kapus), LALUSKA 4, Lusnyikov, NAGY K. 5, Vilovszki 4 (1), Pérez 3. Edző: Mocsai Lajos
OROSHÁZA: KNEZEVICS – Országh 2, MAZICS 6, Pánczél, Berta, Raffai 1, Ambrus 2 (1). Cs: Herjeczki (kapus), Sutka 4, LÓKODI 4 (1), Kovács A. 1, Kósa, Kardos, Balda 1, López, MATUS 6. Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 8. p.: 9–2. 16. p.: 14–4. 26. p.: 18–8. 35. p.: 26–12. 46. p.: 31–19. 50. p.: 36–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Mocsai Lajos: – Örülök, hogy az Orosháza olyan csapat, amely segített nekünk azzal, hogy hatvan percig küzdött, s nem adta fel a játékot.
Buday Ferenc: – Sok gyors gólt lőttünk nagy nevű ellenfelünk otthonában, amiért büszke vagyok csapatomra.
PICK-SZEGED–MEZŐKÖVESDI KC 34–24 (15–14)
Szeged, 800 néző. V: Szloska, Szécsi
SZEGED: Mikler – BUTENKO 9, Baláz 2, LÉKAI 6, Zubai Sz., Sulc 4 (2), VADKERTI 4. Cs: TATAI, Tóth M. (kapusok), HERBERT 2, Bajorhegyi, Teimel 1, TÖRŐ 4 (1), Grünfelder 2 (1). Edző: Skaliczki László
MEZŐKÖVESD: TÓTH K. – Papics, Horváth Sz. 1, MILICSEVICS 4, Bécsi 1, Fekete L. 5 (5), JUHÁSZ Z. 5. Cs: Szabó P. (kapus), Rácz R. 1, Papp M. 2, Rosta M., Nyikes 1, Molnár F. 2, Nyeste, Barta 1, Zele 1. Edző: Rosta István
Kiállítások: 4, ill.. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5
Skaliczki László: – A jól játszó Mezőkövesd ellen a szünet után érvényesítettük nagyobb tapasztalatunkat.
Rosta István: – Az első félidőben nem látszott, hogy melyik csapat szerepel a BL-ben és melyik küzd a bajnokságban a kiesés ellen. Örülök, hogy mindkét oldalon sok juniorkorú játékos szerepel.
DUNAFERR SE ALEXANDRA–T. M.-LINE PTE-PVSE 40–27 (19–10)
Dunaújváros, 300 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAFERR: KOVÁCS R. – Kurbely 6, Morva 5 (3), TAKÁCS B. 7, Muhl 2, HAJDU 10 (1), SZEPESI 7. Cs: Kovács Zs. (kapus), Bali, Benmiloud, Kuzmicsov, Hornyák 2 (1), Bodó, Szabó Tibor, Tárkányi 1, Pulai. Edző: György László
PÉCS: Bartucz – BODA 8, Kovács G. 2, Lévay, Szabó Tamás, Szögi 4, Császár 3. Cs: Pókos, Jandó (kapusok), Holdos 4, Werner 2, Szappanos 3 (1), Bujisics 1, Iváncsik Á., Gász, Antal. Edző: Danyi Gábor
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1
György László: – Örülök a csapat jó teljesítményének, továbbra is versenyben vagyunk.
Danyi Gábor: – Szégyen, gyalázat, amit műveltünk, teljesen megérdemelt a Dunaferr győzelme.
BALATONFÜREDI KSE–CELEBI-FTC23–23 (9–13)
Balatonfüred, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED: Szatmári – Tombor 2, Lelkes 2, SZÖLLŐSI 3, KOVÁCS GY., SANDRK 7, Pásztor 4 (1). Cs: SZABÓ T. (kapus), Németh L. 1, Salamon 3, Kis Á. 1, Ivanov. Edző: Sótonyi László
FTC: PAUL – BENDÓ 3, KOS 10 (9), Bakos 1, Czina, MAZÁK 2, Buday 2. Cs: Perger (kapus), KELECSEVICS 4, Németh T. 1, Török, Tamási, Wieszt, Kovács Á. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 10. p.: 3–2. 16. p.: 6–5. 19. p.: 8–7. 28. p.: 8–12. 36. p.: 11–13. 44. p.: 15–16. 53. p.: 20–19. 56. p.: 22–21. 59. p.: 22–23
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 10/9
Sótonyi László: – Az első félidő hajráját átaludtuk, de utána hősiesen küzdöttünk, és közel álltunk a győzelemhez.
Vladan Matics: – Paul bravúros védése az utolsó pillanatban pontot ért. Le a kalappal mindkét csapat előtt, a játékosok maximumot nyújtottak. A döntetlen igazságos.