Parádés kezdés után egygólos siker

2010.04.03. 18:53
Zsarko Sesumék nem izzadtak meg a Constanta ellen (Fotó: Czerkl Gábor)
A Veszprém remek kezdés után a végén kissé kiengedve 27–26-ra nyert a Constanta ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott tovább.

Az idegenben aratott 27–23-as győzelmet követően nem sok félnivalója volt a Veszprémnek, amely a visszavágó első félidejében végleg eldöntötte a továbbjutást. A Constanta a 8. perctől kezdve negyedórán át nem tudta bevenni Dejan Perics kapuját, így a hazaiak a 22. percben már 12–3-ra vezettek.

1/2 (50%) Gól/hétméteres 5/5 (100%)
27/56 (48.2%) Gól/össz. Támadás 26/56 (46.4%)

Ezután Mocsai Lajos kért időt, ami a vendégeknek jól jött, hiszen ezt követően hét perc alatt kétszer annyi gólt lőttek, mint azt megelőzően összesen. A szünetben így „csak" öttel, 14–9-re vezetett a Veszprém.

A második félidőt – amelyben az Iváncsik fivérek helyett Gulyás Péter és David Korazija kapott helyet a széleken – már jobban kezdte a román gárda, így a különbség nem nőtt tovább.

Az utolsó negyedórába fordulva az amúgy is lelkes veszprémi publikum még hangosabbá vált, ugyanis több hónapos kihagyás után egy hetes elvégzésére pályára lépett Marko Vujin. A térdszalagszakadásából felépülő jobbátlövő ekkor ugyan még hibázott, ám néhány perccel később egy másik büntetőt már értékesített, így ő is góllal járult hozzá az MKB továbbjutásához.

A magyar bajnok a hajrára kissé kiengedett, így végül csak egy góllal nyert, ám ez láthatóan senkit sem taglózott le a Veszprém Arénában, a szurkolók joggal ünnepelték csapatukat.

A Veszprém a negyeddöntőben a Csehovszkijét, a Barcelonát, a Hamburgot vagy a Löwen–Valladolid párharc továbbjutóját kapja ellenfélül, és az első mérkőzést idegenben játssza majd.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Veszprém Aréna, 5000 néző, V: Koschütz, Reisinger (osztrákok)
MKB Veszprém KC–HCM Constanta (román) 27–26 (14–9)
VESZPRÉM: PERICS – Iváncsik T. 1, Sesum 4, EKLEMOVICS 4, Sulic 3, Terzic 2, Iváncsik G. 3. Csere: Gulyás 1, Lapcsevics, Lusnyikov, PÉREZ 6, Korazija 2, Vilovszki, Vujin 1 (1)
CONSTANTA: Popescu – TOMA 9 (5), Mocanu 2, Muresan 2, Simics, Adzsics, Buricea 1.
Csere: Stanescu (kapus), Sabou 2, Nicolae, CSEPREGI 5, Pavlovics 1, Sadoveac, Dimache 4
Az eredmény alakulása: 6.p.: 5–2. 21. p.: 12–3. 28. p.: 12–7. 37. p: 17–11. 48. p.: 23–17. 55. p.: 26–23
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Továbbjutott: a Veszprém, 54–49-es összesítéssel

MOCSAI LAJOS, az MKB Veszprém edzője: – Veszprémben olykor könnyebbnek tartják mindenkori ellenfelünket, mint amilyen valójában. Ez történt a Constanta esetében is, amely itt is megmutatta erejét. A nyitott védekezés ellen sokkal jobban is tudunk játszani, és az edzéseken meg is valósítjuk taktikai elképzeléseinket. Ezúttal a román bajnok ellen ez nem mindig sikerült, ráadásul a hajrában el is fáradtunk, mert több kulcsjátékosom fertőzéssel küszködött a héten, és ez befolyásolta az edzésmunkáját.
ZORAN KURTES, a Constanta edzője: – Az elképesztően szerény kezdést követően együttesem megmutatta, hogy van tartása. Kilencgólos hátrány után sem adta fel, és a második félidőt meg is nyerte. Nagyon nehéz volt áttörni a veszprémiek erőszakos, mozgékony védőfalát, valamint ismét kiemelkedő formában védett Perics, akitől persze ezt már megszokhattuk. Csapatom fantasztikus, a román kézilabdában sportágtörténeti eredményt ért el a nyolcaddöntőbe jutással, és a következő évadban már a most szerzett tapasztalatokat is hasznosítva eredményesebben szerepelhet.