Pálinger védései mentették meg a szenvedő Győrt

2010.10.17. 17:00
Ana Gros győzelemre készül volt csapata ellen (Fotó: Mirkó István)
A Győri Audi ETO 27–25-re győzött a horvát Podravka Koprivnica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában.

A Zvezda Zvenyigorod elleni idegenbeli 31–28-as vereséget szerette volna feledtetni a Győri Audi ETO, amely második csoportmeccsét játszotta a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában. Az ellenfél ezúttal a horvát Podravka Koprivnica volt, amely az első körben hazai pályán szenvedett 35–30-as vereséget a Krim Ljubljanától.

Már a mérkőzés első percében heteshez jutott a Győr, amelyet Görbicz Anita értékesített, az előnyt pedig Simona Spiridon révén meg is duplázta a magyar csapat. Az első tíz percben állandósult a kétgólos különbség, és negyedóra elteltével már 10–7 volt az állás. A győriek közül Spiridon, Görbicz, Mraviková és Vérten is két-két gólnál tartott. A Podravkán az időkérés sem segített, Ana Gros és Vérten Orsolya is szép gólt lőtt, így már 12–8 állt a győri eredményjelzőn.

Ezt követően viszont a Podravka percei következtek, a horvátok két találatra zárkóztak fel, Konkoly Csaba az időkérésénél nagyon idegesen buzdította sokkal jobb védekezésre a győri lányokat, a kapuban pedig – még az időkérés előtt – a 13 lövésből 3 védést bemutató Katrine Lundét Pálinger Katalin váltotta.

A hullámvölgy azonban nem ért véget az ETO-nál, támadásban és védekezésben sem koncentráltak eléggé Konkoly Csaba tanítványai, és a Podravkának sikerült kiegyenlíteni (14–14). A Győr egy ideig kettős emberelőnyben játszhatott, ami meg is tette a hatását, az első félidő 18–15-ös hazai előnnyel zárult.

A második félidő Pálinger-védésekkel indult, ennek volt köszönhető, hogy a sok eladott labda nem bosszulta meg magát. Talán a remek kapusteljesítmény következtében sikerült elkapni a fonalat a Győrnek, tíz perc elteltével öt góllal vezettek Görbiczék.

Ezt az előnyt nem sikerült megtartani, az ETO a második játékrészben is fegyelmezetlenül játszott, Pálinger 24–23-as győri vezetésnél hetest is védett, majd a kapufa mentette meg a Győrt a Podravka egyenlítő találatától. Végül két góllal, 27–25-re győzött a szenvedő győri csapat, így az oroszországi vereséget követően hazai pályán pontot gyűjtött a BL-csoportkörben.

NŐI KÉZILABDA BL, D-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát) 27–25 (18–15)
Győr, 2000 néző. V: Florescu, Duta (románok)
GYŐRI AUDI ETO: Lunde – MRAVIKOVÁ 3, GROS 8 (2), Görbicz 2 (1), SPIRIDON 5, Bradeanu 1, VÉRTEN 7, Csere: PÁLINGER (kapus), Kovacsics A. 1, Orbán, Hornyák Á., Palkó
PODRAVKA KOPRIVNICA: Zderic – Gace 3, Pasicnik 3, Nikcevic 4, Tatari 3, Milanovic, 4, Pusic 3 (1) Csere: JELCIC (kapus), Koznjak 2, Zebic 3
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–1. 12. p.: 7–4. 18. p.: 12–8. 26. p.: 14–14. 26. p.: 22–16. 50. p.: 24–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/1
KONKOLY CSABA: Jó kezdés után elképzeléseinket emberelőnyös helyzetekben sem tudtuk értékesíteni. Csapatjátékunk akadozó volt, egyetlen pozitívum, hogy rossz játékkal is nyerni tudtunk.
NEVEN HRUPEC: Jó iramú mérkőzést játszottunk, a Győr olyan csapat, amely minden együttes ellen esélyes. Úgy érzem, ezen a mérkőzésen remek volt a védekezésünk, különösen a második félidőben, amikor mindössze tíz gólt kaptunk. A küzdelmes mérkőzésen érvényesült az akaratunk, és ez biztató a jövőre nézve.