Ötgólos vereséget szenvedett az Itxakótól az ETO

2011.04.09. 18:58
Hornyák Ágnesék az elmúlt szezonban remekül játszottak Navarrában – <br />ezúttal ez nem sikerült (fotó: Veres Viktor – archív)
A Győri Audi ETO KC 26–21-es vereséget szenvedett a spanyol Itxako Navarra otthonában a Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonásán. A szünetbeli kétgólos hazai vezetés után a második játékrészben görcsössé vált a győriek támadójátéka, akik rengeteg technikai hibával és rossz lövéssel hozták jelentős hátrányba magukat, így nehéznek ígérkezik a jövő vasárnapi visszavágó.

A győriek kezdték a találkozót, ám egy eladott labda után a portugál Alexandra Barbosa a hazaiaknak szerzett vezetést. Görbicz Anita egyenlített, majd Hornyák Ágnes találatával már a vendégek szereztek vezetést, Oana Soit azonban jelezte, hogy a várakozásoknak megfelelően figyelni kell majd rá. Aurelia Bradeanu és Görbicz újabb villanása viszont azt jelentette, hogy remekül kezdett az ETO. 2–4

Barbosa újabb góljára Simona Spiridon válaszolt, Bradeanu kapta a mérkőzés első kétperces büntetését, Pálinger Katalin azonban a legjobbkor kezdte elkapni a fonalat, így Soit révén csak egy gólt tudott faragni a hátrányon a hazai együttes, a román játékos nem sokkal később azonban a szélről már egyenlített. 5–5

Az első percek után remekül összeállt a győriek védekezése, Katarina Mraviková, Ana Gros és Vérten Orsolya is betalált, a hazaiak vezetőedzője, Martin Ambros háromgólos hátránynál ki is kérte az idejét. 5–8

KONKOLY: HA JOBBAK LENNÉNK, MOST IS NYERTÜNK VOLNA
„Úgy kezdtünk, ahogyan kell, aztán megtört a lendületünk. Sem védekezésben, sem támadásban nem a megbeszélteket valósítottuk meg, így nem tudtunk élni a spanyolok kezdeti megtorpanásával, sőt felhoztuk őket. A második félidőre pedig még tovább romlott a védekezésünk, nem ütköztünk eleget, emiatt rengeteg gólt kaptunk hetesből, betörésből – pedig épp azt beszéltük meg, hogy ezeket kell elkerülnünk a korai faultokkal” – értékelt a mérkőzés után a Nemzeti Sportnak Konkoly Csaba.
„Nem tudom, egy Bajnokok Ligája-elődöntő miért nem elég motiváció, annak a tudatnak, hogy a BL-finálé a tét, elegendőnek kellene lennie ahhoz, hogy mindenki a maximumot próbálja nyújtani. Ehhez képest mi nem vállaltuk fel azt a fájdalmat, ami egy ilyen küzdelemmel jár: a spanyolok harcosabbak, keményebbek, határozottabbak voltak. Ha tényleg jobbak lennénk, most is nyertünk volna.”

A tanácsok után Nerea Pena szerezte meg első találatát a mérkőzését, amire Bradeanu válaszolt, Carmen Martín viszont Pálingerrel együtt bedobta a megítélt hetest, sőt egy perccel később betalált a vonalról. 8–9

Görbicz ellenben hibázott a büntetőből, miután a padról beszálló Jessica Alonso védte a lövését. Hullámvölgybe került az ETO, amit Begona Fernández és Natalja Kurbanova (kétszer) is kihasznált – átvette a vezetést az Itxako! 11–9

Soit újabb találata érthetően Konkoly Csaba is jobbnak látta letenni a „T" betűs táblát, a Spiridon kiharcolta hetesből Bradeanu szépített, majd egy „bevédett” lövést követően egyenlített is. Soit gólja után Barbosa a cserepadról beszállva szerzett labdát, Pálinger védte a ziccerét, ám az utolsó másodpercben sikerült még egyszer eladni a labdát, a portugál pedig ekkor már nem hibázott, így 13–11-es hazai előnnyel vonultak a felek szünetre.

Fordulás után a győri kapuba érkezett Katrine Lunde Haraldsen, a kispadra pedig Bradeanu, miután másodszor is kiállították. Carmen Martin a norvég kapussal szemben sem tudott hetest hibázni, azonban Kovacsics is meg tudta lepni a kapust a túloldalon. A csökkentett létszámú magyar falon Macarena Aguilar találta meg a rést, a következő spanyol támadásban azonban Lunde is megismerkedett a labdával. 15–12

Többször is tanácstalannak tűntek a fehér mezesek támadásban, aminek persze a védekezés is megitta a levét, újabb kisbüntetés következett Kovacsics szabálytalansága után, a hetest pedig Emilia Turej sem hibázta el. Négy góllal elhúzott az Itxako: 16–12.

Sok technikai hiba mutatkozott a mérkőzés ezen időszakában mindkét fél játékában, Carmen Martinéba ráadásul egy fegyelmezetlenség is becsúszott, az emberfórt Hornyék gyorsan kihasználta. Egozcue Extremado azonban hátrányból is betalált, a győrieknek pedig továbbra sem ment támadásban, így állandósult a négygólos különbség.17–13

Turej lehetetlen szögből is gólt lőtt, az újabb hibát pedig Pinedo Saenz használta ki kíméletlenül. Görcsössé vált az ETO játéka, Turej pedig másodszor is betalált jobb kézzel a jobb szélről. 20–13

A hosszú magyar gólcsendet Görbicz törte meg, de a következő támadásban ismét pocsékul volt felépítve, így Konkoly Csaba időkérése sem menthette meg már passzívnál. Egy gyors gól után Mraviková már-már visszahozta volna a reményeket, amikor – mondhatni, a legrosszabbkor – Spiridon ellen kiállítást és hetest fújtak a játékvezetők, Turej pedig visszaállította a hatgólos különbséget. 21–15

A következő percekben beindult a gólhenger: Hornyák villanása fontos gólt hozott az ETO-nak, Begona Fernández gyorsan válaszolt, Bradeanu hetest értékesített, Pena bepasszírozta a labdát, Mayer talált be, majd Fernández ismételt. Mayer azonban nem hagyta annyiban, újra büntetőt harcolt ki, Bradeanu ki is pókhálózta a felső sarkot, és Mraviková is jókor szerzett gyors gólt. 24–20

Turej emberhátrányból is feltartóztathatatlan volt, Bradeanu pedig góllal javított előző támadásban feleslegesen ellőtt labdája után. A spanyol edző négygólos hazai vezetésnél, másfél perccel a vége előtt még egyszer lelket próbált önteni csapatába, s ezt Aguilar ki is használta. 26–21

Az Itxako ugyan még egyszer gólt szerzett, szerencsére az azonban már dudaszó után esett, így a Győri ETO ötgólos vereség után készülhet a jövő heti visszavágóra.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ITXAKO REYNO DE NAVARRA (SPANYOL)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–21 (13–11)
Estella-Navarra, 1800 néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
ITXAKO: NAVARRO – Martin 4 (3), Barno, Pinedo 1, Fernandez 2, BARBOSA 3, TUREJ 5 (3). Csere: Stefani (kapus), Soit 3, AGUILAR 3, Pena 3, Kurbanova 1, Egozcue 1. Vezetőedző: Ambros Martin
GYŐRI ETO: PÁLINGER – Mraviková 3, Gros 1, GÖRBICZ 2, Spiridon 1, BRADEANU 7 (3) , Vérten 1. Csere: Lunde Haraldsen (kapus), Hornyák Á. 3, E. Amorim, Kovacsics 1, Kurucz, Orbán Adrienn, Mayer 2. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–4. 14. p.: 5–5. 18. p.: 5–8. 21. p.: 6–9. 28. p.: 11–9. 29. p.: 11–11. 37. p.: 16–12. 47. p.: 20–13. 53. p.: 22–17. 57. p.: 25–21.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3