Óriási csatában Szegeden is nyert az MKB

2010.05.16. 13:46
A veszprémiek óriási csatában győzték le Andjelkovicsékat (Fotó: Czerkl Gábor)
A férfi kézilabda NB I döntőjének második mérkőzésén az MKB Veszprém óriási csatában 32–31-re nyert a Pick-Szeged otthonában, így egy győzelemre került a bajnoki címtől.

A mérkőzés előtt a szép számban kilátogató szurkolók vastapssal búcsúztatták a tragikusan fiatalon elhunyt Zoran Kurtest, a Szeged korábbi edzőjét.

A maratoni hosszúságú, majd’ kétperces hazai támadás, valamint az azt követő lerohanások végén is a kapusok jelentették a végállomást, majd a hirtelen kialvó fényben Zubai megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Ezután a szegedi világítóberendezést ki kellett kapcsolni, és megvárni, amíg kihűl. A folytatásban Katzirz növelte a hazai előnyt (2–0), míg a veszprémiek továbbra sem bírtak Marjanaccal. A vendégek első góljára öt és fél percet kellett várni, Vujin bombájával szemben ekkor már tehetetlennek bizonyult a szegedi kapus (2–1).

A nagy rohanással és rengeteg hibával tarkított mérkőzésen Marjanac még hetest is hárított, ám a túloldalon Pericsen is csak elvétve tudtak kifogni a támadók, így a tizedik percig mindössze öt gólt láthatott a közönség (3–2).

A több alkalommal emberelőnybe kerülő hazaiak Zvizej gyors lerohanásaival növelték előnyüket (6–3), ám éppen a szegedi szélső fegyelmezetlensége eredményezte azt a veszprémi emberelőnyt, amely után a vendégek kiegyenlítettek (6–6).

Az egyre nagyobb szabálytalanságokat felsorakoztató mérkőzésen előfordult, hogy mindössze három veszprémi és öt szegedi mezőnyjátékos volt a pályán, ám Perics ekkor büntető, majd ziccer hárításával segítette csapatát, amely mindössze egy kapott góllal megúszta ezt az időszakot (7–6)

A „kiállítástengerben” a 23. percben Pérez találatával szerezte meg először a vezetést a címvédő (8–9), és bár vezetett már két góllal is (11–13), a szünetre szoros állás mellett vonultak a csapatok (13–14).

A második játékrészben a csapatok fej-fej mellett haladtak a 42. percig (22–22), ekkor azonban a tarthatatlan Zvizej vezérletével fokozatosan kezdett elhúzni a Szeged.

Stranovsky gyönyörű akció végén szerzett találatával ismét három gól volt a különbség a két csapat között (26–23), majd Zvizej is kínaiból volt eredményes, a szélső 12. találatát szerezte ezzel (27–23).

Pérez gyors egymásutánban kétszer betalált (27–25), ám ennél közelebb még emberelőnyben sem tudtak zárkózni a vendégek, sőt, Nenadics góljaival ismét négy volt közte (29–25).

Mocsai időkérése után a csereként pályára lépő Fazekas bravúrjainak is köszönhetően a vendégek fokozatosan kezdték meg felzárkózásukat, és négy perccel a vége előtt már az egyenlítésért támadtak, amikor pedig Sulic lehetetlen helyzetből betalált, Djukics is elérkezettnek látta az időt fiai felrázására (30–30).

Iváncsik Gergő góljával hosszú idő után ismét a vendégek vezettek (30–31), ám két perccel a vége előtt Nenadics 9. góljával ismét döntetlen állt az eredményjelzőn (31–31).

Az utolsó percre érkezve Gulyás blokkon megpattanó lövésével megint a vendégeknél volt az előny (31–32), és bár Lusnyikov harmadik kiállítását is megkapta, majd belülvédekezés miatt a Pick még büntetőt is dobhatott, Zvizej lövését Fazekas bravúrral hárította, így óriási küzdelemben idegenben is nyert az MKB, amely egy győzelemre került a végső sikertől. A következő mérkőzést május 23-án, Veszprémben rendezik, ott akár bajnokot is avathatnak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
PICK SZEGED–MKB VESZPRÉM 31–32 (13–14)
Szeged, 2500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
SZEGED: MARJANAC – Stranovsky 1, NENADICS 9, ZUBAI 3, Andjelkovics 2, Katzirz 3, Zvizej 13 (2). Csere: Liszkai (kapus), Vadkerti, Herbert, Vancsics
VESZPRÉM: PERICS – Gulyás 4, SULIC 6, Lapcsevics, Lusnyikov, Terzic 1, IVÁNCSIK G. 7 (4). Csere: Fazekas (kapus), Eklemovics, VUJIN 6, PÉREZ 7, Iváncsik T., Sesum 1, Vilovszki
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–0. 9. p.: 3–1. 12. p.: 6–3. 16. p.: 6–6. 23. p.: 8–9. 26. p.: 10–10. 27. p.: 10–12. 34. p.: 15–16. 36. p.: 18–17. 45. p.: 24–22. 49. p.: 27–23. 54. p.: 29–27. 57. p.: 30–30. 59. p.: 31–31
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Veszprém javára.