Nyert a Tatabánya, tovább tart a bronzpárbaj

2011.05.25. 20:28
Ismét nagy csatát és Tatabánya-győzelmet hozott a bronzpárbaj (fotó: Pozsonyi Zita – archív)
A Tatabánya férfi kézilabdacsapata hazai pályán 29–24-re legyőzte a Ferencvárost a harmadik helyért rendezett párbaj negyedik mérkőzésén, így az ötödik összecsapás dönt a bronzérem sorsáról.

Akárcsak legutóbb a Népligetben, ezúttal is fordulatos mérkőzést játszott egymással a két együttes a harmadik helyért rendezett párharcban, ekkor azonban egy igazán jelentős fordulópontja volt a találkozónak.

A Fradi negyedóra elteltével 10–6-ra is vezetett, ám a hazaiak öt perc alatt fordítottak, majd – miután a vendégek az első játékrész második felében mindössze egyszer találtak be a kapuba – el is húztak öt góllal a szünetre.

A tatabányaiak a második félidőben már végig a kezükben tartották a mérkőzést, és Ivo Díaz gólerős játékával, illetve Lele Ákos pontos büntetőivel végül megőrizték az ötgólos különbséget a találkozó végére is.

A bronzéremről így a vasárnapi, budapesti ötödik összecsapás dönt majd.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 4. MÉRKŐZÉS
TATABÁNYA CARBONEX KC–CELEBI-FTC 29–24 (16–11)
Tatabánya, 900 néző. V: Horváth P., Marton
TATABÁNYA: MELUS – Urban 1, DÍAZ 7, Dénes, Szabó Gy., Pordán 1, Kekezovics 2. Cs: Szente (kapus), LELE 6 (5), Halász 3, Harsányi 4 (1), KOCSIS CS. 3, Nagy T. 2. Edző: Debre Viktor
FTC: PAUL – Bendó 3, Kos, MAZÁK 4, Kelecsevics 4 (2), Buday 4 (2), Bakos 4. Cs: Perger (kapus), CZINA 1, Török, Wieszt Zs. 1, Németh T. 3, Lepsényi. Mb. edző: Molnár József
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 14. p.: 5–8. 16. p.: 6–10. 20. p.: 11–10. 28. p.: 15–11. 37. p.: 17–15. 46. p.: 24–17. 50. p.: 24–21
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Debre Viktor: – Kitűnő játékvezetés mellett nagyszerű győzelmet arattunk.
Molnár József: – A Tatabánya a gyors indításokkal tudott legyőzni bennünket, nálunk egy kicsit több koncentrációra lesz szükség. Vasárnap javítani szeretnénk.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
AZ 5–8. HELYÉRT, 6. FORDULÓ
PAJOR PÁLINKA-KECSKEMÉT SE–PLER KC 28–25 (16–14)
Kecskemét, 500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
KECSKEMÉT: Nagy L. – VANCSICS 5, Dobó, Petro 2, Bajusz, Varsandán 2, SZABÓ P. 7. Cs: KISS O., Farkas J. (kapusok), Bakos 2, Tóth E. 4, Gyuris 4, Temesvári 2, Berta, Csorba, Konkoly. Szakmai igazgató: Avar György
PLER: Székely – Rév 2 (1), Szalafai 2, Kocsi 3, Korsós 2, LENDVAY 5 (1), Pálos 4 (2). Cs: IGLESIAS (kapus), Jakub, Koller 2, Marczinkó 1, Debreczeni 3, Auth, Oláh T. 1. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 10. p.: 7–5. 14. p.: 10–7. 20. p.: 11–8. 25. p.: 12–11. 35. p.: 18–15. 39. p.: 20–16. 45. p.: 23–18. 50. p.: 24–19. 57. p.: 26–24
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 7/4
Avar György: – A bajnokság végén két fáradt csapat játszott. Örülünk a hetedik helynek.
Adorján Gábor: – Köszönöm a játékosaim, segítőim munkáját. Jól éreztem magam a PLER-nél. Sok sikert a fúziós csapatnak!
5–8. HELYÉRT, AZ ÁLLÁS
5. Csurgói KK 5 4 1 156–145 +11 12
6. Balatonfüredi KSE 5 3 2 136–118 +18 10
7. Budapest Bank Kecskemét 6 3 1 2 167–168 –1 9
8. PLER KC 6 6 159–187 –28 1