Norvégia túl sok volt, két pontot viszünk magunkkal

2010.12.10. 19:59
Camilla Herrem három góllal vette ki a részét a mieink kiütéséből (Fotó: Imago)
A Dániában és Norvégiában zajló női kézilabda Európa-bajnokságon a Mátéfi Eszter szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott pénteken a kontinensbajnokság legnagyobb favoritjának kikiáltott, társrendező és címvédő Norvégiával mérkőzött meg a D-csoport harmadik fordulójában. A találkozó rendkívül egyoldalú küzdelmet hozott, amíg mi semmit nem tudtunk felcsillantani erényeinkből, addig a norvégok hozták a tőlük megszokott, lendületes és kíméletlenül gólerős játékukat, amellyel biztosan győztek. Az összecsapás legjobbja a 67 százalékos hatékonysággal védő norvég kapus, Katrine Haraldsen Lunde volt. Csapatunk két ponttal kezdi meg szereplését a középdöntőben, méghozzá vasárnap Ukrajna ellen.

A MÉRKŐZÉS ONLINE-TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TALÁLJA!

Miután a magyar és a norvég válogatott is pontveszteség nélkül tudta le két korábbi összecsapását, így az utolsó csoportmérkőzésnek már csak az volt a tétje, hogy melyik együttes hány pontot vihet magával a középdöntőbe. A D-csoport első pénteki összecsapásán a franciák legyőzték a szlovénokat, így előbbiek jutottak be a középdöntőbe, igaz ott nulla ponttal kezdenek.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az esti mérkőzésnek külön pikantériát adott a két győri kapus külön presztízscsatája: amint arra számítani lehetett a norvég kaput Katrine Lunde Haraldsen, a magyar Pálinger Katalin védte.

Jó védekezés után rögtön labdát szereztünk, de Szabó Valériáról kontrát fújtak a magyar támadásban. Az 5. perc végén egyenlő volt az állás. A felek mindkét oldalon kapkodtak, láthatóan idegesen kezdtek. Szabó a beállós helyéről kezdte meg a gólgyártást, erre világklasszis beállósa, Heidi Löke révén kettővel válaszoltak a házigazdák. Az egált Szucsánszki Zita szélről lőtt gólja jelentette. (2–2)

A 11. percre megugrottak a norvégok, köszönhetően Lunde bravúrjainak, aki ziccert és hetest is hárított, egy alkalommal pedig nem szimplán védett, hanem megfogott egy átlövést. Eddig masszív védelmünk nem tudott időben visszarendeződni, amit gólokkal büntettek a házigazdák, Mátéfi Eszter kikérte az idejét. (7–2)

Teltek a percek, elérkeztünk a 15. perchez, de hiába jöttek sorra a cserék, nem sikerült rendeznünk a sorokat. Lunde továbbra is megbabonázta a mieinket. (10–2)

Bár Bulath Anita több mint tizenkét perc elteltével megtörte a gólcsendünket – nem sokkal később duplázott –, és védelmünk is vissza tudott rendeződni már, a különbség nem csökkent a 20. percben. (12–4)

Bódi Bernadett emberhátrányban is szép gólt lőtt – Bulath volt a kiállított játékosunk –, így szorgos munkával ikszre hoztuk a kritikus két percet. Amit sajnos újabb norvég büntető zárt, hiába egészültünk ki: Pálinger helyére először érkezett Herr Orsolya, de ő sem tudott segíteni. Miután egy visszafutásnál Temes Bernadett is két percet érően szabálytalankodott, ismét munkás percek vártak ránk, amit Szucsánszki Zita találatával végül mi nyertünk. Ez azonban szerény vigasz volt, miként a sorok rendezésére hivatott norvég időkérés is. (14–6)

A 28. percben Marit Malm Frafjord góljával tízgólosra nőtt a különbség, amely a félidőig tizenkettőre nőtt. (19–7)

EB-ADATBANK: MÉRKŐZÉSEK ÉS
TABELLÁK – KATTINTSON A   KÉPRE!
EB-ADATBANK: MÉRKŐZÉSEK ÉS TABELLÁK – KATTINTSON A KÉPRE!

A lendületes norvég együttes a kapuja elé bevehetetlen falat húzó Lunde vezérletével harminc perc alatt szétzilálta az előző két meccsen masszív sorainkat.

A szünet után érkeztek a magyar csapat kiegészítő emberei – pihenjen az első sor és ne menjen el az önbizalom –, Sopronyi Anett azonnal remek átlövéssel mutatkozott be. A kőkemény magyar védekezésről szóltak a félidő első percei – Szekeres Klárát ki is szórták két percre –, így a 35. percben fel tudtuk venni a versenyt a norvégokkal. (20–9)

Szamoránsky Piroska, majd Tomori is a kiállítás sorsára jutott, támadásban pedig hat a hat ellen is hatástalanok voltunk, nemhogy emberhátrányban. A helyzeti- és emberelőnnyel pedig jól sáfárkodtak a norvégok, így a 40. percre tovább nőtt a két csapat közötti különbség. (25–10)

A 41. perc elején aztán a szünetben érkező Herr is védett végre, majd Temes hetest harcolt ki, amit Szucsánszki értékesített. Sajnos, sokkal több jó ebben a periódusban sem jutott nekünk. (28–11)

Mátéfi Eszter tanácstalanságunkat és vesszőfutásunkat látva kikérte az idejét, de nem sikerült rendezni a sorokat. Sok volt az eladott labda, ráadásul szerencsénk sem volt. Még a sáncunkról is Herr kapujába pattant a labda, és a kapufa utáni kipattantó sem a miénk lett. A 48. percben leindítottuk a norvégokat, Vincze Melinda pedig értékesítette a ziccert. Bódi Bernadett a szélről a rövidbe is behúzta Lunde mellett, hogy a pozitívumokat említsük, mert az utolsó tíz perchez érve érett a durva kiütés. (31–13)

Mátéfi Eszter:
Öngyilkos taktikát folytattunk
„Gratulálok a norvégoknak, ezen a napon nem volt azonos szinten a két csapat. Öngyilkos taktikát folytattunk, egy-két passz után ellövöldöztük a labdát, a norvégok ezekből indultak és könnyű gólokat szereztek. Figyelnem kellett arra is, hogy néhány kulcsjátékost pihentessek a középdöntőre, mert ott is fontos mérkőzések várnak ránk.” (MTI)

A 55. perchez érve a norvégok lendülete nem hagyott alább, szerencsére védelmünk sem adta fel. Lunde viszont továbbra is megoldhatatlan feladatot jelentett támadóinknak. (32–13)

A hajrában már csak a végét vártuk, amíg nekünk folyamatosan nem sikerültek a dolgaink, kellemes asszisztenciát adtunk a házigazdáknak, akik  végül simán, 21 góllal verték legjobbjainkat. (34–13)

Az egyébként is remek erőkből álló norvégok nem először léptek le minket: 2004-ben a Papp László Sportarénában az Eb-elődöntőben 44–29-re győztek ellenünk, míg a 2009-es világkupán – amely Mátéfi Eszter bemutatkozása volt a válogatott élén – 33–13-ra gázoltak el bennünket.

STATISZTIKA
NORVÉGIA
MAGYARORSZÁG
34/57 (59.65%)  Gól/lövés   13/50 (26%)
26/39 (66.67%)   Védés/lövés   13/47 (27.66%)
10/18 (55.56%)   Gól/lerohanás   3/5 (60%)
2/6 (33.33%)   Gól/szél   2/8 (25%)
7/15 (46.67%)   Gól/átlövés   2/25 (8%)
8/10 (80%)   Gól/beállós   2/3 (66.67%)
9  Technikai hiba  18
34/68 (50%)   Gól/támadás   13/69 (18.84%)
 NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 34–13 (19–7)
Lillehammer, 11 000 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
NORVÉGIA: LUNDE HARALDSEN – RIEGELHUTH 4 (1), Nöstvold 2 (1), Hammerseng 2, LÖKE 7, Larsen 2, Herrem 3. Cs: Breivang, MÖRK 6 (3), Frafjord 4, Alstad 4 (1), Johansen, Molid. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson
MAGYARORSZÁG: Pálinger – Kovacsicz, Bulath 2, Szucsánszki 6 (2), Szabó V. 1, Tomori, Vérten. Cs: Herr O. (kapus), Temes, Bódi 2, Kovacsics, Szekeres, Ábrahám, Sopronyi 1, Szamoránsky P., Vincze M. 1. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–1. 5. p.: 2–2. 16. p.: 10–2. 25. p.: 14–6. 30. p.: 19–6. 36. p.: 21–10. 42. p.: 26–11. 57. p.: 33–13
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2
Kiállítások: 2, ill. 12 perc