Meglepetés: a Győri ETO ikszelt az FTC vendégeként!

2013.03.06. 18:56
Tomori Zsuzsannával az ETO védekezése sem bírt (fotó: MTI)
Meglepetés született a női kézilabda NB I szuperrangadóján: az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 34–34-es döntetlent játszott a címvédő Győri Audi ETO KC-val. A vendégek legutóbb 2009 májusában, ugyancsak a Ferencváros vendégeként veszítettek legutóbb pontot a hazai színtéren.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

„Akárhogy is számoljuk, számunkra a Győr elleni szerdai bajnoki nem oszt, nem szoroz. Sőt sajnos nem is jön jókor. Nehéz, de én vállalom, a hétvégi BL-meccs fontosabb, ezért áldozatot kell hoznunk. Nem sok jót ígérne, ha minden erőnket felemésztenénk a Valcea-mérkőzés előtt. Elkezdtük felélni a mentális tartalékainkat, a következő napokat arra szánjuk, hogy a játékosok fejében rendet tegyünk. A kulcsemberek nyilván játszanak a Győr ellen is, de nem mindegy, hogy milyen teherrel a vállukon teszik. Bízom benne, hogy akik higgadtan látják helyzetünket, illetve szurkolóink megértik ezt, akik mégsem, azoktól előre elnézést kérek” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője. S ennek tükrében aligha várhatunk nagy csodát a Ferencvárostól – ennek ellenére aztán nemcsak látványos, de végig izgalmas összecsapással szolgált a két csapat.

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: A sötétmezes vendégcsapat kezdte a mérkőzést, és az első akció végén Pastrovics Melinda védett. A túloldalon Herr Orsolya állt a kapuban, és ő is védéssel mutatkozott be. Barátságos hangulatban indult a találkozó, az első sípszóra két percet kellett várni – Szekerczés Luca hetese után kirúgta a labdát Herr –, az első gólra további másfél percet, szerzője Kovacsics Anikó volt. A túloldalon Eduarda Amorim szorítása ellenére Tomori Zsuzsanna talált be, majd Kovacsics értékesített egy büntetőt. 1–2

5–10. perc: Lekics duplájával nőtt a győriek előnye, majd Szamoránsky Piroska dobott gólt és harcolt ki hetest, amit Tomori – mint a Krim elleni emlékezetes gólnál – a kapuba ejtett. Parádés volt Heidi Löke első gólja is, amikor egy bejátszás után egy kézzel kapta el a labdát, és háttal a kapunak dobta be. Beállóból Cifra Anita és Szamoránsky is bevette a kaput, egyenlített az FTC. 5–5

11–15. perc: Ambros Martín már tíz perc eltelte után időt kért, az első ETO-támadásnál ez nem használt, sőt a következőnél is védett Pastrovics, Rédei-Soós Viktória bombájával szemben azonban már tehetetlen volt. Dajka Bettina kiharcolt hetesét Tomori értékesített, majd újra Rédei-Soós villant. Tomori bombája a bal alsóban kötött ki, és Szucsánszki Zitának ugyan le kellett baktatnia a pályáról, mert vérzett a térde, ám Szamoránsky újabb góljával vezetett a Fradi. 8–7

16–20. perc: Állandósult a játék képe, hazai oldalon Lekics ellen nem volt ellenszer, a túloldalon viszont újabb beállógól született Cifra révén. Görbicz Anita Pastrovics lába között szerezte meg első találatát, majd Rédei-Soós vette be újra a kaput. Löke ziccerénél bravúrral védett Pastrovics, aki ezekben a percekben amúgy is remekelt, beállóból viszont már túljárt az eszén a norvég. 9–11

21–25. perc: Elek Gábor időt kért és nyugalomra intette lányait. Raphaëlle Tervel is pályára lépett a vendégeknél, Szekerczés ennek ellenére szép átlövésgólt szerzett, akárcsak Amorim a győrieknél. A brazil átlövő kapta a meccs első kétpercesét mezhúzásért, majd rögtön követte őt Löke is. A kettős emberelőnyt előbb Such Nelly használta ki a jobb szélről, majd Szamoránsky beállóból. 12–12

26–30. perc: Tomorit leblokkolták, Kovacsics szélről berepülős próbálkozása után viszont újra Pastrovicsban akadt el az ETO-támadás. Az FTC bal széléről Szarka Adrienn is bevette Herr kapuját, és megszületett Szucsánszki első gólja is. Amorim bombája után Görbicz verte meg egy az egyben Szekerczést, így egy perccel a szünet előtt újra egál volt. Jovanka Radicsevics megindulás utáni ejtése ismét a vendégeket juttatta vezetéshez, Tervelt viszont jogosan kiállították a játékvezetők. A Fradi egyenlítés helyett eladta a labdát, Radicsevicsnek pedig néhány másodperc is elég volt, hogy végigérjen a pályán, a szünetben így 16–14-re vezetett az ETO.

31–35. perc: A második félidőre az ETO kapujába érkezett Katrine Lunde, akit gyorsan felavatott Szamoránsky. Két szép szélső megoldásra – Radicsevics és Vérten Orsolya – jött egy harmadik Kovacsicz Mónikától. Amorim hat méterről természetesen nem hibázott, ahogy Szamoránsky sem tudott továbbra sem rontani. Pörgött a meccs, Korsós Dorina és Vérten gólja után egyenlő volt az állás. 19–19

36–40. perc: Elveszített ETO-labda után Tomori vezette fel a labdát, ám Eduarda Amorim megállította, fejre mért ütésével gyakorlatilag letaglózta őt, teljesen jogos volt a piros lap! Tomori kissé zokon vette az ETO-szurkolóktól, hogy még a padlón fekve is őt emlegetik, ezért miközben az ápoláshoz leballagott, hasonló stílusban szólt vissza a vendégeknek. De nem volt megállás, potyogtak a gólok: Radicsevics, Szamoránsky, Lekics és Tomori is betalált két percen belül – utóbbi kétszer is, csak hogy hangsúlyozza, nem lehet megfélemlíteni. Ambros Martín 22–21-as hazai vezetésnél időt kért.

41–45. perc: Löke egyenlített, majd Kovacsiczcal szemben hetest harcolt ki (a szélsőt ki is állították), így Görbicz gólja után újra vezetett az ETO. Tomori is újabb büntetőt váltott gólra, majd Görbicz sem hibázott a vonalról. Lunde szólította fel nagyobb intenzitásra a társait, a védők azonban így is lemaradtak Tomoriról. Löke ziccert rontott, Kovacsicz pedig teljesen fölöslegesen kétszer is földre vitte Lekicset, így jött a két perc. 24–24

46–50. perc: Radicsevics, majd Szucsánszki szerzett újabb gólt, mielőtt egy felettébb érdekes közjáték zavarta meg a meccset, amikor egy hazai szurkoló a lelátóról ráesett az ETO kispadjára, Szepesi Ivettet ápolni kellett, de szerencsére az ijedtségen kívül nem esett baja. A kényszerszünet után folytatódott az egy gól itt, egy gól ott játék: Rédei-Soós, Szucsánszki, Lekics, Such volt a sorrend, Dajka révén pedig újra egyenlő volt! Lundét lecserélte Martín, és visszajött Herr, Tomori hetesét (Lekicset kiállították) viszont ő sem tudta védeni. 29–28

51–55. perc: Radicsevics átlövésből is gólt szerzett, majd Tomori és Rédei-Soós nyomatékosította jó formáját, és Such is betalált. Tomori újra bevette a kaput, kétgólos hátrányban pedig Martín újra időt kért – Lunde újra visszaállt a kapuba, a túloldalon pedig jött Alena Abramovics. Lekicset másodszor is kiállították, Szucsánszki lövését viszont védte Lunde. 32–31

56–60. perc: Rédei-Soós hátrányból egyenlített, Cifráról viszont lemaradt Tervel. Abramovics bemutatta első védését, Tomori hetesből átejtette Lundét, Radicsevics viszont tartotta a győri reményeket. Lekics rossz bejátszást adott, így a Fradi kezében volt a meccs, ám a hazaiak eltotojázták támadásukat, Radicsevics leindulása gólt eredményezett. Elek Gábor 37 másodperccel a meccs vége előtt, 34–34-nél időt kért. Szucsánszki lövését védte Lunde, de az FTC-nél maradt a labda, és még maradt hét másodperc. Szucsánszki eladta a labdát, Tomori pedig nem engedte elvégezni a gyors szabaddobást, amiért járt a jogos piros, de gól már nem született. FTC–Győri ETO 34–34

FERENCVÁROS:
PASTROVICS – Kovacsicz 1, DAJKA 1, SZUCSÁNSZKI 3, SZAMORÁNSKY P. 7, TOMORI 12 (5), Vérten 2. Csere: Abramovics (kapus), Cifra 3, Szekerczés 1, Szarka 1, Such 3. Edző: Elek Gábor
GYŐRI ETO:
Herr O. – Orbán, RÉDEI-SOÓS 6, Kovacsics 2 (1), Löke 3, LEKICS 7, Korsós 1. Csere: Lunde (kapus), Amorim 3, GÖRBICZ 4 (2), RADICSEVICS 8, Tervel, Szepesi. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
6. perc: 1–4. 11. p.: 5–5. 16. p.: 9–8. 20. p.: 9–11. 27. p.: 14–12. 36. p.: 21–20. 45. p.: 24–24. 54. p.: 32–30
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
6/5, ill. 3/3
Elek Gábor, az FTC edzője:
– Komolyan gondoltam, hogy számunkra ez nem élet-halál mérkőzés, de a lányok attól nagyszerű sportemberek, hogy ez nem érdekelte őket, és ilyen nagyszerű játékkal próbálták feledtetni a Ljubljana elleni vereséget. Megérdemlik a dicséretet.
Ambros Martín, a Győr edzője:
– Nem volt szép mérkőzés, mindkét csapat a vereséget akarta leginkább elkerülni. A Ferencváros remekül küzdött, de két BL-középdöntős csapat nem érdemelt ilyen alacsony szintű játékvezetést.

1. Győri Audi ETO KC 20 19 1 672–413 +259 39