Női kézilabda NB I: váci siker Érden

MTI MTIMTI MTI
2012.10.27. 19:56
A Vác egy góllal jobbnak bizonyult szombati vendéglátójánál, az Érdnél a női kézilabda NB I-ben, így a dobogóra vágyó csapatok versenyfutásában a vendégek gólkülönbségüknek köszönhetően lépéselőnybe kerültek. Az eddig bravúrosan szereplő Veszprém ezúttal vereséget szenvedett Kiskunhalason, míg a bajnokságot pocsékul indító legutóbbi bronzérmes, a Siófok magabiztosan nyert otthon a betegségek miatt megtizedelt Békéscsaba ellen.
NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ENKSE 33–24 (17–16)
Siófok, 400 néző. Vezette: Hargitai I., Markó
SIÓFOK: Kiss É. 1 – VARGA N. 3, SZALAI B. 5, NÉMETH CS. 3, Seric 1, BOGDANOVICS 9 (6), ERDŐSI 9 (1). Csere: Futaki, Nagy É. (kapusok), Szabadfi 1, Termány 1, Bozsovics, Polics, Schneider. Szakmai igazgató: Kiss Szilárd
BÉKÉSCSABA: Veress – Hajduch 4, Nyikolajenko 3 (2), TÓTH K. 3, Szögi 3, Leposava 3, GÁVAI 5. Csere: Sipeki (kapus), Csáki 1, Dombi 1, Kelemen 1, Hanczvikkel. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–3. 7. perc: 3–3. 20. perc: 8–10. 25. perc: 12–14. 28. perc: 15–14. 37. perc: 19–18. 42. perc: 24–18. 46. perc: 26–20. 54. perc: 29–23. 57. perc: 32–24
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2
Kiss Szilárd: – Úgy gondolom, hogy az első félidő után a második játékrészben egy sebességi fokozattal játszottunk magasabban, mint a Békéscsaba. Szép győzelmet arattunk.
Ökrös Csaba: – Felkészülésünk nem volt zökkenőmentes, ez elsősorban a második félidőben látszott a csapaton.
KISKUNHALAS NKSE–VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK 22–20 (9–8)
Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
KISKUNHALAS: PETHŐ – STERBIK 5, Drávai 2 (1), Takács B. 2, Szamoránsky A. 2, BARNA 4, FEHÉR 3. Csere: Földes, FAUSZT 3, Borkowska, Valovics, Varga D. 1. Edző: Golovin Vlagyimir
VESZPRÉM: Pásztor – Kokas 1, PALKÓ 3, PLANÉTA 4, Tóth G., Schatzl 1, Horváth D. 1. Csere: Vígh (kapus), TÓTH E. 6, Hosszú 2, Kurucz 1, Pelczéder 1, Bárány, Takács B. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–0. 16. p.: 3–4. 28. p.: 8–6. 34. p.: 11–11. 49. p.: 18–13. 57. p.: 20–18
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. –
Golovin Vlagyimir: – Kiváló együttest győztünk le, a végén szerencsénk is volt.
Róth Kálmán: – Már a múlt héten végzett munka során is látszott, néhány játékosunk azt gondolja, elég csak a mezt felküldeni a pályára.
ÉTV-ÉRDI VSE–VÁCI NKSE 24–25 (9–12)
Érd, 400 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
ÉRD: Oguntoye – KOREN 8, SZEKERES 2, Bognár, Kisfaludy, Elez 3, Vincze 2. Csere: Janurik, Gridnyeva (kapus), VUKCSEVICS 1, Balog, Wolf 6 (5), Kovács G., Tóth T., Kovács Anna 2. Edző: Szabó Edina
VÁC: JUHÁSZ – Niksic 2, Barján 2, Kamper 2 (1), Fülöp, KLIVINYI 8, Szádvári 2. Csere: Triffa, Bíró (kapus), Mészáros, MAYER 3, TÁPAI 5 (2), Ertl, Farkas V 1. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 18. p.: 3–8. 23. p.: 6–9. 27. p.: 9–11. 33. p.: 10–15. 47. p.: 17–20. 51. p.: 20–20. 55. p.: 20–23. 57. p.: 23–25
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Szabó Edina: – Mindkét félidőt bátortalanul kezdtük, amit jól kihasznált az ellenfél.
Gulyás István: – Visszahoztuk a Kiskunhalason hagyott egy pontot. Összeszedetten, jól védekeztünk – gratulálok a csapatnak.