Női kézi NB I: győzött a Ferencváros és a Győr is

MTI MTIMTI MTI
2016.01.23. 20:27
A címvédő és jelenleg is listavezető FTC, valamint a második helyen álló Győr egyformán vendégként nyert a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Dunaújváros házigazdaként négygólos hátrányban volt a szünetben a Debrecennel szemben, végül azonban négygólos győzelmet aratott, az MTK pedig két góllal kapott ki Székesfehérváron.

NŐI KÉZI NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 22–31 (9–16)
Békéscsaba, 2000
néző. V.: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Nikolajenko 4 (2), Zöldi-Tóth 1, Szabó V., Glusica, Gávai 2, Szögi 1. Cs: Miszailovics, Futaki (kapusok), WALFISCH 12 (2), Dajka 1, Török G. 1, Mihálffy, Bottó, Mézes. Megbízott edző: Szabó Károly
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková 3, SULLAND 5, Groot 4 (1), H. LÖKE 5, E. Amorim 3, Korsós 2. Cs: Kiss É. (kapus), BROCH 4, Alstad 4, Hársfalvi, Orbán Adrienn, Lakatos R., Planéta 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 10. p.: 4–5. 12. p.: 6–5. 20. p.: 7–8. 29. p.: 8–16. 35. p.: 9–19. 39. p.: 11–23. 47. p.: 14–29. 55. p.: 20–29
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/1
Szabó Károly:
– Mindenképpen dicséret illeti a csapatot azért, mert okult a szerdai, Érd elleni mérkőzésből. Most ugyanolyan fegyelmezetten játszott, mint a Vác ellen. Ezt kellene a folytatásban is követni.
Ambros Martín: – Nem könnyű mérkőzésen egy harcos Békéscsaba ellen szereztük meg a két bajnoki pontot.

IPRESS CENTER-VÁC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–36 (12–18)
Vác, 620
néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC: Bíró B. – Jovetics 2, SOÓS 6, Sz. Vukcsevics, Tóth E. 3, Liscsevics, Szondi. Cs: Balog J. (kapus), Farkas V. 2, HELEMBAI 4, Pelczéder 1, Hámori 2, Ertl, Gróz 2 (1), Hansághy, Bató 1. Edző: Ottó Katalin
FTC: Szikora – KOVACSICZ 5, Hornyák D., Szucsánszki 1, Szamoránsky P. 1, PENA 7, SCHATZL 4. Cs: K. Tomasevics (kapus), Mészáros R., SZEKERES 1, Zácsik 3, Cifra 1, SZARKA A. 4, Lukács V. 3, Szekerczés 5 (4), Márton 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 8. perc: 2–5. 17. p.: 8–9. 27. p.: 12–14. 38. p.: 14–23. 49. p.: 19–31
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Ottó Katalin:
– A végig lelkes, de még nem kellően szervezett csapatunknál fontos volt, hogy mindenki érezze, számítunk rá. Nekünk nagy falat a remek formában lévő bajnokcsapat.
Elek Gábor: – A második játékrészben már felszabadultan, vidáman kézilabdáztunk, aminek örülök. A szimpatikus váciaknak minden jót kívánok a folytatásban.

SIÓFOK KC–MOSONAMAGYARÓVÁRI KCSE 30–27 (17–10)
Siófok, 400
néző. V: Bán, Szloska
SIÓFOK: Pastrovics – Such 4, Orbán Annamária 7 (1), Aguilar 1, el-Gaui 4 (2), S. Petersen 1, Erdősi 5 (1). Cs: Szalamaha, Gercsó (kapusok), Piedade 5 (1), Németh Cs. 3, L. González, Nyikityina, Deáki, Maláti, Hrbková. Edző: Christian Dalmose
MOSONAMAGYARÓVÁR: Csapó – Gyimesi 6, Gerháth, Hanczvikkel, Dombi 6, Kiss N. 6, Szepesi. Cs: Stojak, Szemerey (kapusok), Morena, Bouti 5 (2), Puhalák 1 (1), Bízik 2, Bardi, Vékássy 1, Katona F. Edző: Hlavaty Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 5–3. 15. p.: 9–4. 20. p.: 12–5. 25. p.: 16–7. 35. p.: 18–13. 40. p.: 21–14. 45. p.: 24–19. 50. p.: 25–21. 55. p.: 27–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Christian Dalmose:
– Örülök a megszerzett két pontnak, de a második félidőben mutatott gyenge játékunk nem tetszett.
Hlavaty Tamás: – Rosszul kezdtük a találkozót, de egy jobb csapat ellen sikerült felállnunk a második félidőben, és így szorossá tenni a mérkőzést.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC-TVP 28–24 (14–18)
Dunaújváros, 800
néző. V: Horváth P., Marton
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – AZARI 4, KOVÁCS ANNA 7, BULATH 6 (3), Takács D. 1, Triscsuk 2 (1), Vincze 4. Cs: TRIFFA (kapus), SZALAI B. 4, Horváth B., Hajtai, Kamper. Edző: Zdravko Zovko
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR B. – Slakta 1, GARBUZ 6, KARNIK SZ. 4, Deszpotovics, KUDOR 7 (1), Kelemen 2. Cs: Lajtos (kapus), Sirián 1, Siska 1 (1), Varsányi 1, Marincsák, Szilágyi Á. 1. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 16. p.: 6–9. 25. p.: 13–12. 40. p.: 19–18. 46. p.: 23–19. 59. p.: 27–22
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Zdravko Zovko:
– Nagy különbség volt a két játékrészben nyújtott teljesítményünk között. Az első félidőben rosszul védekeztünk. Szünet után feljavult a csapat, agresszívebb lett a védekezésünk. Hatvan percig így kellene játszanunk.
Tone Tiselj: – Fantasztikus légkörű találkozót vívtunk, köszönöm szurkolóink biztatását és játékosaim teljesítményét, akarását, küzdőszellemét. Az esélyesebb, nagyobb nemzetközi rutinnal rendelkező csapat győzött.

FEHÉRVÁR KCMTK BUDAPEST 25–23 (13–12)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Herczeg P., Südi P.
FEHÉRVÁR:
SIPEKI – Májer, HERR A. 2 (1), TÁPAI SZ. 4 (1), FILIPOVICS-BANDELIER 6, Mayer 2, Csáki 3. Csere: Tanabe 1, Tilinger, Hajduch 1, Isitate 3, Kazai 3. Edző:Bakó Botond
MTK:
Ignácz-Pethő – Faluvégi, DAKOS 6, Barna 1, Kovács G. 3, Valovics 1, SZÁDVÁRI 2. Csere: Balog B. 3 (2), TERMÁNY 4, Hosszú 1, Gera, Baciková, Tóth M. 2. Edző:Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása.
4. perc: 0–1. 8. p.: 4–1. 12. p.: 5–4. 18. p.: 8–5. 25. p.: 11–9. 28. p.: 13–10. 36. p.: 15–14. 41. p.: 18–14. 54. p.: 23–17. 56. p.: 23–19
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/1, ill. 3/2
Bakó Botond:
– Végig irányítottuk a mérkőzést, csak és kizárólag a fegyelmezetlenségünk következménye, hogy nem arattunk nagy különbségű győzelmet.
Golovin Vlagyimir: –
Hatalmasat küzdött mindkét csapat, s bár mindent megtettünk a sikerért, a kulcsszituációkban a Fehérvár nagyobb rutinja érvényesült. A szívünk a helyén van, de az nem mindig elég.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 14 1 481–334 +147 29
2. Győri Audi ETO KC 15 14 1 483–316 +167 28
3. Dunaújvárosi KKA 15 10 2 3 434–372 +62 22
4. Siófok KC 14 10 4 386–358 +28 20
5. Érd 14 9 5 388–329 +59 18
6. Fehérvár KC 15 7 1 7 362–351 +11 15
7. DVSC-TVP 15 6 9 384–387 –3 12
8. Ipress Center-Vác 15 6 9 375–396 –21 12