Női kézilabda NB I: nyert a Kiskunhalas és a Békéscsaba

2013.04.13. 21:17
A női kézilabda NB I rájátszásának középházában a Kiskunhalas hazai pályán fölényesen nyert a Dunaújváros ellen. Az alsóházban a Békéscsaba a BSE-t, a Siófok pedig a Debrecent győzte le.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT
KISKUNHALAS NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 33–24 (17–12)
Kiskunhalas, 350
néző. V: Bóna, Miskei
KISKUNHALAS: PETHŐ – Sterbik A. 4, SZAMORÁNSKY A. 6, DRÁVAI 7 (3), Valovics 1, BARNA 5, Varga D. Cs: LEGYEL (kapus), Földes 3 Tápai A. 3 (1), Fauszt 2 (1), Borkowska, Takács Bernadett 2, Selmeczi, Csákovics. Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Rádl 2, Vadász, Takács D. 4, GERA 3, Ferling 2, BERTA 4. Cs: Pisák, Török (kapusok), Sánta 1, TAKÁCS F. 7 (5), Gáspár, Kemény, Grosch, Kővári 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 16. p.: 9–6. 26. p.: 14–11. 38. p.: 24–14. 50. p.: 32–19
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5
Golovin Vlagyimir:
– Az eredmény nem tükrözi azt, mekkora odaadás kellett a győzelemhez.
Mátéfi Eszter: – Megpróbáltuk felvenni a versenyt keménységben a hazaiakkal, de így is harminchárom gólt kaptunk. NŐI KÉZILABDA NB I

RÁJÁTSZÁS A 9–12. HELYÉRT
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–BUDAPEST SE 33–25
(14–10)
Békéscsaba, 800 néző. V: Horváth P., Marton
Ld: Nyikolajenko 7, Szögi 6, Csáki, Walfisch, Kelemen 4-4, ill. Fekete 7, Petrovszki, Borbás 5-5

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–DVSC-FÓRUM 29–26 (12–14)