Női kézilabda NB I: közel volt az óriási bravúrhoz a Siófok a Győr ellen

2010.03.09. 20:01
A Siófok közel állt az óriási bravúrhoz a női kézilabda NB I 20. fordulójában, ám a Győri Audi ETO KC az utolsó percekben megfordította az állást, és végül 33–30-ra nyert.

Bár az első gólt a vendég győriek szerezték, ezt követően villámgyorsan fordított a Balaton-parti együttes, amely az 53. percben is vezetett (29–28), és még az 56. percben is fej fej mellett haladtak a csapatok (30–30), végül azonban a listavezető behúzta a találkozót (30–33).

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
SIÓFOK KC–GYŐRI AUDI ETO KC 30–33 (18–15)
Siófok, 400 néző. V: Bóna, Miskei
SIÓFOK: Lajtos – Nagy R. 2, Kovács A. 2, SZŰCS V. 4, BLOJ 5 (2), BARNA 6, SZEPESI 5. Cs: Hrankai, Scholtz (kapusok), Tóth M. 4, Vasas 2. Szakmai igazgató: Varga József
GYŐR: Oguntoye – Mraviková 2, Hornyák 3, Spiridon 2, Kovacsics 4 (1), Tomori 3, VÉRTEN 5. Cs: Vígh (kapus), BRADEANU 8 (5), AMORIM 5, Orbán 1. Edző: Konkoly  Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–1. 10. p.: 7–4. 16. p.: 10–9. 24. p.: 14–13. 28. p.: 16–14. 33. p.: 20–16. 39. p.: 24–20. 46. p.: 27–26. 52. p.: 29–28. 57. p.: 30–31
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 8/6
Varga József: – Nagyon felszabadultan, fegyelmezetten játszottunk, az utolsó hat-nyolc percre fáradtunk el, így a Győr megnyerte a mérkőzést.
Konkoly Csaba : – Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz. Örömteli, hogy nyertünk, és külön öröm, hogy mínusz háromról sikerült felállnunk és megfordítanunk a mérkőzést. Sajnos megnehezítettük saját dolgunkat, végig futottunk az eredmény után, de a hajrát jobban bírtuk. A második félidő 25. percre környékén sikerült egyenlítenünk, s ezután olyan gólokat lőnünk,  melyre a Siófok nem tudott válaszolni.