Női kézilabda NB I: kemény meccset nyert meg a Fradi

2012.09.05. 20:13
Tomorit szorosan őrizték a veszprémiek (Fotó: blikk.hu)
Sorozatban második hazai mérkőzését is megnyerte a tavalyi szezonban ezüstérmes Ferencváros a női kézilabda NB I-ben, ezúttal a 3. fordulóból előrehozott találkozón 33–26-ra bizonyult jobbnak a népligeti csapat a Veszprémnél. A Győrből kölcsönadott fiatalok ugyanakkor kemény küzdelemre késztették Szucsánszkiékat.

A Róth Kálmán irányította Veszprém nyitott védekezése nem ízlett a Fradinak a kezdésnél, a vendégek pedig 5–2-re is vezetni tudtak. A hazaiaknak az első negyed óra végére sikerült magukhoz ragadniuk a kezdeményezést, és a szünetre négygólos előnyre tettek szert.

A keményen védekező vendégek nem illetődtek meg a Népligetben, és a folytatásban is bátran játszottak az esélyesebb FTC ellen, amely azonban a második félidőben biztossá tette sikerét. Végül hét góllal nyert a Fradi, a győri fiatalokkal megerősített Veszprém azonban még sok csapatnak fog kellemetlen perceket okozni. Kovacsicz Mónika a mezőny legeredményesebbjeként 11 gólt dobott a találkozón.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 3. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VESZPRÉM BARABÁS DTCK 33–26 (17–13)
Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Kisfalvi, Péli
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 11, Zácsik 3, CIFRA 6, TOMORI 5 (2), Szucsánszki 1, Vérten 3. Csere: PASTROVICS (kapus), Pena, Deáki 1, Lukács 3, Szamoránsky P., Szekerczés, Szarka. Edző: Elek Gábor
VESZPRÉM: Pásztor – Hosszu 1, PLANÉTA 5, Tóth G. 2, Palkó 4, TÓTH E. 6 (1), Pelczéder. Csere: Víg (kapus), Kurucz, Horváth D., SCHATZL 6, Kokas, Takács Bianka, Bárány 2. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2–5. 8. p.: 5–5. 13. p.: 8–6. 17. p.: 9–9. 22. p.: 13–9. 35. p.: 21–16. 43. p.: 23–20. 50. p.: 29–22
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Róth Kálmán: – Nagy élmény volt a Ferencváros ellen játszani, ennél csak az volt nagyobb élmény, hogy egész mérkőzés alatt szorongatni tudtuk ellenfelünket, és rá tudtuk szorítani Elek Gábor kollégámat, hogy kulcsjátékosait keveset tudja pihentetni.