Női kézilabda NB I: hazai pályán nyert a DVSC és az Alcoa is

2012.01.07. 20:28
A DVSC-Fórum és az Alcoa FKC is otthon tartotta a két pontot a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A fiatal debreceniek a Szekszárdot győzték le 31–24-re, míg az Alcoa végül három góllal múlta felül az ugyancsak az alsóházba tartozó Kiskunhalast.
NŐI KÉZILABDA NB I
ALCOA FKC–KISKUNHALASI NKSE 30–27 (17–10)
Székesfehérvár, 600 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
ALCOA: SZIKORA – NIKSICS 6, Nikcsevics, TILINGER 8, Horváth B. 3, TRISCSUK 8 (2), Vaszari 2. Cs: Cziráky (kapus), Bízik 1, Németh K. 2, Németh N. Edző: Mihály Attila
KISKUNHALAS: Scholtz – STERBIK 6, Tápai A. 1, Takács B. 2 (2), SZAMORÁNSZKY A. 7, BARNA É. 6, Kurgyis 1. Cs: Pethő (kapus), Fehér V.1 (1) , Valovics 3 (1). Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 13. p.: 4–6. 20. p.: 8–7. 24. p.: 12–8. 28. p.: 15–10. 34. p: 20–11. 39. p.: 21–14. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/4
Mihály Attila: – Két ellentétes félidőt produkáltunk. Nem játszottunk jól, magunknak tettük nehézzé a találkozót.
Dankó Ervin: – Az első félidő második szakaszában nem játszottunk úgy, ahogyan kellett volna, ám az azt követő negyvenöt percben, majd a végjátékban várakozáson felül teljesített a csapat.
DVSC-FÓRUM–UKSE-SZEKSZÁRD 31–24 (18–11)
Debrecen, 1200 néző. V: Nagy F. Túróczy
DVSC: MAKAI – VARSÁNYI 6 (2), SLAKTA 4, KARALYOS 2, DAKOS 6 (1), SISKA 7 (2), SZILÁGYI Á 4. Cs: Illés–Sütő J. (kapus), Karnik Sz. 1 (1), Kudor 1 (1), BÁLINT, Som, Bohus-Karnik M., Láng, Horváth Cs., Pál. Edző: Köstner Vilmos
SZEKSZÁRD: Triffa – Weigel 1, Szekercés 3, JENŐFI 7 (2), Gulya 2, Kopecz 2, Vasas. Cs: KURIDZA 5, Fauszt 2, Borbás, Burai 2. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–1. 19. p.: 12–5. 25. p.: 15–9. 40. p.: 22–17. 45. p.: 26–20. 52. p.: 30–24
Kiállítások: 8. ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 2/2
Köstner Vilmos: – Minden elismerésem a csapatomé. Látszik a lányokon, hogy tehetségesek, és nagyon sok munka van bennük. Remélem, hogy a jövőben is sok ilyen örömünnepet élhetünk át a Hódosban!
Kovács Jenő: – A debreceniek példaértékűen küzdöttek, míg a mi taktikai elképzeléseinkből semmi sem valósult meg.