Női kézi: Gulyás István lett a Vác edzője, öt új játékos érkezett

MTI MTIMTI MTI
2012.05.22. 11:29
null
Szádvári Krisztina az <br />FTC-től érkezik (Fotó: Mirkó István)
Címkék
Gulyás István, a Veszprém korábbi jobbátlövője, a Dunaújváros női csapatának eddigi mestere lett a női kézilabda NB I-ben szereplő Vác vezetőedzője.

Kirsner Erika, a klub elnöke a keddi sajtótájékoztatón elmondta, hogy a 44 éves Gulyással egyelőre egyéves szerződést kötöttek. A szakembertől azt várják, hogy a legutóbb hetedikként végző csapattal a bajnokságban és a Magyar Kupában is a legjobb négy közé kerüljön.

Az új évadra átalakul a Duna-parti együttes kerete. Öt új játékos érkezett: a balszélső Szádvári Krisztina a Ferencvárostól, az irányító-átlövő Farkas Veronika és a beálló Mayer Szabina a Veszprém Barabástól, a jobbszélső Ana Niksics az Alcoa FKC-től és a szintén irányító-átlövő Kamper Olívia Békéscsabáról.

A beálló Lucia Uhraková visszavonult, további öten – a jobbszélső Baross Zsuzsanna, az irányító Gyetván Krisztina, a balszélső Szegedi Orsolya, a kapus Péntek-Dózsa Katarina, valamint a vezetőedző Ökrös Csaba – pedig távoztak a klubtól.

A Magyar Kupában elért harmadik helyezés révén a váci csapatnak jó esélye van arra, hogy az ősszel kilépjen a nemzetközi porondra, s elindulhasson a Kupagyőztesek Európa-kupájában. Ebben a kérdésben a Magyar Kézilabda-szövetség mondja ki a végső szót várhatóan a jövő keddi elnökségi ülésen.

„Több igazolást nem tervezünk, mert úgy gondolom, ez a keret már elég erős ahhoz, hogy a KEK-ben is megállja a helyét. Természetesen sok függ a sorsolástól, ezért egyelőre konkrét célt nem határoztunk meg” – fogalmazott a nemzetközi szerepléssel kapcsolatban Kirsner Erika.

Legfrissebb hírek

Erdély Csanád: Megpróbálunk felülni erre a hullámra, és minél tovább siklani

Jégkorong
1 perce

A portugál-magyar edző szerint az első húsz perc meghatározó lesz a Braga–Ferencváros mérkőzésen

Európa-liga
5 perce

Női kosárlabda vb-selejtező: Juhász Dorka bekerült az isztambuli álomcsapatba

Kosárlabda
54 perce

Az Anfield varázsában is bízhatnak a liverpooliak a Galatasaray ellen

Bajnokok Ligája
59 perce

Álvaro Arbeloa és Andrij Lunyin is beszélt Thibaut Courtois sérüléséről

Bajnokok Ligája
1 órája

Kézilabda: egyre több értékes játékperc a junioroknál

Utánpótlássport
1 órája

Csue Csung Von: Mindkét Márton nővér érmes lehet a Los Angeles-i olimpián

Egyéb egyéni
1 órája

Ingemar Stenmark: a csendes svéd hangos sikerei

Népsport
1 órája
Ezek is érdekelhetik