Női kézilabda NB I: fölényes győri és váci győzelem

2013.09.14. 20:14
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a bajnok Győri Audi ETO KC az első félidőben várakozás alatt teljesített Siófokon, a szünetben mindössze három góllal vezetett, a második játékrészben azonban belelendültek a zöld-fehérek, és további tíz gól különbséget tettek a két csapat közé. A Vác a papírformának megfelelően legyőzte hazai pályán az egri Eszterházy KFSC-t.

SIÓFOK:
Pastrovics – Lukács 3, Léránt 2, SZAMORÁNSKY A. 7, Dajka, Bogdanovics 4 (1), ERDŐSI 5. Csere: Futaki (kapus), Drávai 2 (1), Deáki, Szalai B., Varga N. Edző: Golovin Vlagyimir
GYŐRI ETO:
Lunde – Bognár-Bódi 1, K. Bulatovics 3, LÖKE 7, Amorim 5, KOVACSICS 7 (2), Szepesi 4. Csere: Herr O. (kapus), Hornyák Á. 2, Korsós 2, ORBÁN A. 2, Hornyák D. 1, Rédei-Soós 1, Tervel. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása:
7. perc: 3–3. 12. p.: 5–7. 16. p.: 7–7. 22. p.: 8–11. 27. p.: 10–13. 37. p.: 15–19. 43. p.: 16–24. 47. p.: 17–27. 54. p.: 22–31.
Kiállítások:
2, ill. 2 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir:
– Elégedett vagyok a látottakkal, harminc percig tartottuk magunkat a neves ellenféllel szemben, és a folytatásban is küzdöttünk, akartunk.
Ambros Martín: –
Tudtuk, hogy a Siófok a nyár során megerősödött, számítottunk rá, hogy mind támadásban, mind pedig védekezésben mindent megpróbálnak ellenünk. Örülök a győzelemnek!

3. FORDULÓ
(12–15)
Siófok, 400
SIÓFOK:
GYŐRI ETO:

IPRESS CENTER-VÁC–ESZTERHÁZY KFSC-GLOBAL SAFE 31–23 (14–12)
Vác, 500
néző. Vezette: Őri, Szalayné
VÁC:
Triffa – Niksics 1, FÜLÖP 5, Nikcsevics 5, Stefanovics 4, KAMPER 4 (2), SZÁDVÁRI 5. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Katona, Virág 3, Farkas V. 1 (1), Dakos 2, Hámori, Szondi 1. Edző: Konkoly Csaba
EGER:
Fekete – Hárs 2, Gyimesi, Molnár N. 2, TRBOVICS 4, PADOS 8 (2), Bárkai. Csere: Sterbik Anita (kapus), Todorovics, Bárány 3, Király 1, Héjjas, Fehér 3, Kovács N. Edző: Herczeg Béla
9. p.: 2–5. 18. p.: 10–7. 26. p.: 13–12. 34. p.: 19–13. 40. p.: 19–16. 46. p.: 24–17. 54. p.: 28–20
4 perc, ill. –
4/3, ill. 3/2
Konkoly Csaba:
– Lépésről lépésre haladunk, miközben néha elbotlunk, időnként pedig felugrunk…
Herczeg Béla:
– Az első félidővel kimondottan elégedett vagyok. A folytatásban aztán olyan pozíciós kombinációk után kaptuk a gólokat, amelyekre készültünk. Pozitívum, hogy tízen belül maradtunk.