Női kézilabda NB I: az utolsó pillanatokban dobta a győztes gólt a Győr

2009.09.19. 20:01
A Győr nagyon megizzadt a női kézilabda NB I 4. fordulójában Hódmezővásárhelyen. A címvédő csak a lefújás előtt nem sokkal szerzett gólnak köszönhetően nyert 33–32-re.

A szünetben még a Hódmezővásárhely vezetett négy góllal.

Először nyert a bajnokságban az újonc Veszprém, amely a szintén újonc, eddig százszázalékos Siófokot győzte le.

NŐI KÉZILABDA NB I
 4. FORDULÓ
ASA CONSOLIS-HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC SE–GYŐRI AUDI ETO KC 32–33 (18–14)
Hódmezővásárhely, 800 néző. V: Hargitai, Markó
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Tomozi, Sopronyi 5 (2), KUDOR 9 (4), Fülöp 3, Ghionea 4, KOROKNAI 4. Cs: KIRÁLY (kapus), Gaál 2, WOLF 4, Zsuzsa, Antal 1. Edző: Farkas József
GYŐR: Pálinger – Orbán 3, AMORIM 12, Spiridon 3, Deáki, KOVACSICS 6 (1), VÉRTEN 6. Cs: Víg (kapus), Szegedi 1, Kisfaludy, Mraviková 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–1. 10. p.: 6–6. 12. p.: 9–7. 19. p.: 13–9. 25. p.: 16–11. 36. p.: 18–23. 43. p.: 22–25. 47. p.: 24–26. 54. p.: 27–28. 60. p.: 32–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1
Farkas József: – Sajnos, az erkölcsi győzelemért nem jár pont.
Konkoly Csaba: – Az első félidőben megnehezítettük magunk számára a mérkőzést, szünet után az első tíz percben csináltuk azt, ami a Bajnokok Ligája jó szerepléshez kell, a végén azonban a szerencse is kellett a sikerhez.

VESZPRÉM BARABÁS KC–SIÓFOK KC 30–26 (19–11)
Veszprém Aréna, 800 néző. V: Ágnecz, Sipos
VESZPRÉM: HOFFMANN – Földes K. 2, VEIGEL 6, GERSTMÁR 2, ÁBRAHÁM 7 (2), VESZELI 11 (7), Horváth 2. Cs: Lengyel (kapus), Koszorús, Smidéliusz. Edző: Gyurka János
SIÓFOK: Lajtos – STERBIK 5, Kovács 3 (1), Bloj 2, Valovics 2, Csuka 1, Szepesi 2. Cs: SCHOLTZ (kapus) 1, VASAS 4 (2), KISS 6. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 12. p.: 10–3. 19. p.: 12–4. 27. p.: 18–8. 35. p.: 22–12. 50. p.: 28–18. 52. p.: 29–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 5/3
Gyurka János: – Mi még tanuljuk az NB I-et, szerencsére már van győzelmünk is.
Varga József: – Úgy tűnik az első félidőben még Siófokon maradtunk, s ez eldöntötte a mérkőzés sorsát.

KISKUNHALAS NKSE-BRAVOTEL–VÁCI NKSE 20–31 (12–17)
Kiskunhalas, 400 néző. V: Bonifert, Oláh
KISKUNHALAS: Guiu – Kokas 1, Karsai 2 (2), Sipos 2, Kárpáti 2, Rábai 1, Szarka 3. Cs: Pető (kapus), Juhász, Papp, SZŰCS 3, VIRÁG 6. Edző: Zsadányi Sándor
VÁC: Herr – Baross 1, Barján 2, UHRAKOVÁ 5, TEMES 3, TÓTH  T. 11/3, Vaszari 3. Cs: JUHÁSZ (kapus), Farkas 4, Bagócsi, Klivinyi 2, Gerstmár, Mezei, Fehér. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 11. p.: 0–5. 21. p.: 7–12. 37. p.: 16–19. 45. p.: 18–23
Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Zsadányi Sándor: – Az első tíz perc góliszonya alapvetően befolyásolta a végkimenetelt, a végére pedig felőrlődtünk.
Németh András: – Két rövidebb szakaszban játszottunk úgy, ahogy kellene, ez elég volt a győzelemhez, de az én elégedettségemhez ez kevés.