Női kézilabda NB I: a hajrában lépett el és győzött a Győr

MTI MTIMTI MTI
2015.02.21. 19:45
A Fradi nem kegyelmezett az Érdnek (Fotó: Korponai Tamás)
A címvédő és listavezető Győr hatgólos győzelmet aratott a Dunaújváros otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A vendéglátók a 46. percig tartották magukat, ekkor még 20–20-at mutatott az eredményjelző, ezután azonban ellépett a Bajnokok Ligája-győztes győri együttes, és végül magabiztosan diadalmaskodott.

A Fradi is magabiztosan győzött: 32–25-re megverte az Érdet idegenben. A Pest megyei csapat ezzel nehéz helyzetbe került, már ami a négy közé jutásért vívott harcot illeti, mert ha a Siófok a hátralévő három meccsét megnyeri, megelőzi. Bár az Érdnek is három bajnokija van hátra, abból az egyik Győrben esedékes… Sok múlik a Siófok–Fehérvár rangadón is.

NŐI KÉZILABDA NB I

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDIT ETO KC 22–28 (16–17)
Dunaújváros, 1000 néző. V: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki
DUNAÚJVÁROS: Triffa – Hosszu, TRISCSUK 7, FERLING 4, Takács D. 1, BULATH 5, VINCZE 2. Csere: Vígh (kapus), Gera, Berta 1, Mekler-Rádl, Azari 2, Kamper, Takács B. Edző: Mátéfi Eszter
GYŐR: Herr – BÓDI 6, Litre, LÖKE 6, Szeny 1, KOVACSICS 7 (3), Szepesi. Csere: Csapó, GRIMSBÖ (kapusok), HORNYÁK 4, Müller 1, Korsós 1, Aguilar 1, Knedlikova 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–5. 14. p.: 8–8. 20. p.: 11-12. 28. p.: 15–15. 35. p.: 18–17. 42. p.: 18–20. 46. p.: 20–20. 50. p.: 20–23. 57. p.: 21–27
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3
Mátéfi Eszter: –
Ma igazi arcát mutatta csapatunk. Nagyon jó mérkőzést vívtunk a BL és bajnoki címvédő ellen. Közel ötven percig tartani tudtuk a lépést, utána volt egy gyengébb szakaszunk, az emberelőnyt nem tudtuk gólra váltani, akkor elhúzott az ETO, amely összességében megérdemelten győzött. Gratulálok nekik.
Ambros Martín: –
Kezdettől fogva nehéz mérkőzés volt a mai, ahogyan arra számítottunk is. Az első félidőben gyakorlatilag nem volt védekezésünk, emiatt sok gólt kaptunk. Szünet után megmutattuk, hogyan tudunk védekezni. Az ilyen találkozókon nem a szép játék a legfontosabb.

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–32 (10–19)
Érd Aréna, 2100 néző. V: Horváth P., Marton
ÉRD: JANURIK – Krpezs 3(2), Kovács Anna 3, Kisfaludy, Pálos-Bognár 2, Signaté, KLIVINYI 9. Csere: Gridnyeva (kapus), Szekeres , Vukcsevics, SCHATZL 8 (3), Kosztjukova , Nick. Edző: Szabó Edina
FTC: TOMASEVICS – Szarka 1, SZUCSÁNSZKI 3, PENA 7, SZAMORÁNSKY 5, TOMORI 9 (2), Lukács 3. Csere: Szikora (kapus), Mészáros R. , Soós 1, Kovacsicz 1, Vérten 2, Faluvégi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 4–4. 14. p.: 5–8. 24. p.: 7–16. 26. p.: 9–18. 37. p.: 14–20. 44. p.: 17–25. 52. p.: 19–29. 56. p.: 20–32
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
MESTERMÉRLEG:
Szabó Edina: –
A mérkőzés eleje elment a taktikai fegyelmezetlenségre, aztán túl sok ziccert hagytunk ki ahhoz, hogy szorosan tudjuk tartani a mérkőzést. A cél a következő mérkőzés megnyerése.
Elek Gábor: –
Nagyon magabiztosan tudtunk nyerni, elsősorban a nagyon jó kapusteljesítményünknek és jó védekezésünknek, és helyenként szellemes támadójátékunknak volt köszönhető ez a győzelem. Jól játszottunk.

IPRESS CENTER–VÁC–MTK BUDAPEST 27–25 (13–15)
Vác, 500 néző. V: Bacs, Bóna
VÁC: Bíró B. – JOVETIC 5 (1), Tóth E. 2, FARKAS V. 9 (1), FÜLÖP 1, HORNYÁK D. 5, Pelczéder 2. Csere: Hámori, Stefanovic, Dakos 3. Edző: Ottó Katalin
MTK: BLAZEK – Varga N. 2, Valovics 3, WOLF 5 (2), Khouildi 1, Barna 4, Szádvári 4. Csere: Ignácz–Pethő (kapus), Ábrahám 1, CSUKA 5, Fekete B., Balog B., Kovács G., Horváth D. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3. 16. p.: 7–6. 22. p.: 9–11. 37. p.: 17–15. 44. p.: 21–18. 53. p.: 25–22. 58. p.: 26–25
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 2/2
Ottó Katalin: –
Ennek a mérkőzésnek a lényege a nagyon fontos pontok megszerzése volt. Örülök, hogy ennek megfelelően küzdőképességből jelesre vizsgázott a csapat.
Horváth Attila: –
Jól harcoltunk, de mi nem tudtunk kilenc embert a pályára küldeni...

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA ENKSE 35–25 (17–14)
Mosonszolnok, 300 néző. V: Andorka, Bán
MOSONMAGYARÓVÁR: Petróczi – Tamás, TÓTH G. 7 (3), Dajka 2, DOMBI 5, Frankovic 4, HAJTAI 8. Csere: Szemerey (kapus), Kopecz 4, Gyimesi 1, KISS K. 4, Csala, Gerháth. Edző: Róth Kálmán
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Kovács A. 1, NYIKOLAJENKO 6 (1), SZÖGI 5 (3), Szabó V. 3, Walfisch 3, Gávai 2. Csere: GLUSICA 4, Diószegi, Sári 1, Tóth S. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 6. p.: 3–3. 11. p.: 7–4. 15. p.: 9–6. 19. p.: 9–9. 23. p.: 13–10. 34. p.: 17–17. 42. p.: 22–20. 47. p.: 24–21. 50. p.: 27–23. 53. p.: 30–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Róth Kálmán:
– Jó ritmusban kézilabdáztunk, megérdemelten nyertük meg ezt a fontos mérkőzést. A második félidő közepétől mutatott játékunk bíztató a jövőre nézve.
Avar György:
– Rosszul kezdődött, és rosszul is folytatódott számunkra a mérkőzés. Három embert veszítettünk, és a végére összeomlottunk.