Női kézilabda NB I: 14 góllal nyert az FTC és a Vác is

2012.09.08. 19:56
A női kézilabda NB I második fordulójában a Ferencváros és a Vác is 14 gólos győzelemmel zárt: előbbi fővárosi ellenfelét, az újonc BSE-t oktatta idegenben, utóbbi hazai pályán győzte le meglepő könnyedséggel a fehérvári Alcoát.

A nap másik két mérkőzésén az Érd otthon nyert a Dunaújváros ellen, míg az elmúlt szezonban bronzérmes Siófok a múlt heti Kiskunhalas elleni vereség után ezúttal is egy góllal kapott ki, hazai pályán a Veszprém ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
VÁCI NKSE–FEHÉRVÁR KC 33–19 (13–12)
Vác, 500 néző. V: Horváth P., Marton
VÁC: JUHÁSZ E. – Niksics 2, KAMPER 4, Farkas V., MAYER 6, TÁPAI SZ. 3 (1), SZÁDVÁRI 8. Cs: Triffa, Bíró (kapusok), FÜLÖP, Klivinyi 4, Barján 2, Mészáros R. 1, Nagy P. 1, Szondi 1, Virág 1. Edző: Gulyás István
FEHÉRVÁR: Szikora – Azari 3, Horváth B., EMBEROVICS 2, Triscsuk 2, Vaszari 1, TILINGER 7 (3). Cs: Trimmel (kapus), Rádl 3, Siti E., Nikcsevics, Lelkes, Németh K. 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 16. p.: 6–7. 24. p.: 9–10. 34. p.: 13–13. 42. p.: 20–13. 48. p.: 24–14. 54. p.: 30–17
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/3
Gulyás István: – Az első félidő pontatlansága után feljavult teljesítményünk, és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Védekezésben, akaratban és támadásfelépítésben is felülmúltuk ellenfelünket.
Pal Oldrup Jensen: – A jó első félidőnk végén már érezni lehetett a visszaesést, amely a folytatásban még mélyült is. Kapkodtunk, erőltettük a támadásbefejezést, ami sok hibát és idegességet okozott.

ÉTV-ÉRDI VSE–DUNAÚJVÁROS 33–27 (16–13)
Érd, 400 néző. V: Felhő, Öcsi
ÉRD: Janurik – Török, KOVÁCS A. 9, BOGNÁR 3, Vukcsevics 1, ELEZ 7, Vincze 1. Cs: Gridnyeva, OGUNTOYE (kapus), KOREN 7, Balog 1, Szekeres, Kisfaludy, Wolf 4 (3). Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: Knezovics – BERTA 5, GERA 3, Takács F. 4 (3), Takács D. 5, FERLING 7 (5), Takács L. 1. Cs: PISÁK (kapus), Gáspár, Vadász, Sánta 2, Kővári. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 14. perc: 9–4. 23. p.: 12–9. 28. p.: 16–11. 42. p.: 22–21. 54. p.: 30–26
Kiállítások: 18, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 12/8
Szabó Edina: – Nagyon örülünk a győzelemnek. Érezhető a csapaton a bajnokság eleji feszültség, sok hibával játszottunk, de a küzdőképességgel ma nem volt gond.
Mátéfi Eszter: – Nagyon küzdelmes mérkőzést tudtunk ma játszani. A végén elkövetett pontatlanságok miatt alakult ki a nagyobb arányú hazai győzelem.

BUDAPEST SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–36 (11–17)
Budapest, Népfürdő utcai Sportcsarnok, 400 néző. V: Ágnecz, Sipos
BSE: Schnek – TAMÁS 3, Baross, Borbás 7 (5), Fundák 2, Fekete, Csuka 1. Cs: Hegyesi, Kókai (kapusok), Kulich, Pácz 2, Kovács N., Petrovszki 6, Rózsa 1, Marczi. Edző: Papp György
FTC: Pastrovics – Kovacsicz 3, SZAMORÁNSZKY P. 7, Cifra 1, TOMORI 5, Szucsánszki 1, Vérten 3. Cs: Abramovics (kapus), Szarka 3, Deáki 1, LUKÁCS 4, PENA 6 (2), Szendrei, Szekerczés 2 (1). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 1. p.: 1–0. 15. p.: 2–9. 20. p.: 8–11. 28. p.: 9–16. 39. p.: 13–23. 47. p.: 14–31. 52. p.: 19–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Papp György: – Nagyot küzdöttünk, de a Fradi kezdőcsapata még nagy feladat nekünk.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK 24–25 (19–12)
Siófok, 500 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: KISS É. – BÓDI 8 (1), Léránt 2, ÁBRAHÁM 4, Bogdanovics 2, Mörtel 3 (1), Erdősi 2. Cs: Futaki (kapus), NÉMETH CS. 3, Seric, Szalai B., Varga N. Edző: Imre Vilmos
VESZPRÉM: VÍG – Hosszu B., KURUCZ 5, PALKÓ 3, Horváth D. 2, TÓTH G. 1, Schatzl. Cs: Pásztor (kapus), TÓTH E. 9 (4), PLANÉTA 2, Bárány 1, Kokas 1, Pelczéder 1. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–0. 9. p.: 8–3. 18. p.: 14–6. 23. p.: 16–8. 28. p.: 18–10. 32. p.: 20–13. 39. p.: 21–17. 46. p.: 22–20. 50. p.: 22–22. 57. p.: 23–24
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
Imre Vilmos: – Az első félidei játékunk magában hordozta a győzelmet, ellenben a második játékrészben érthetetlen egyéni teljesítményeket láttam.
Róth Kálmán: – Az első félidőben érződött a Ferencváros elleni mérkőzés fáradtsága, emellett a védekezésünk katasztrofális volt. A szünet után olyat játszott a csapat, melynek hatására az én öreg szívem is ellágyult.