Női kézilabda EHF-kupa: négy góllal kapott ki a Vác Dániában

2011.03.13. 14:39
A Vác női kézilabdacsapata négygólos vereséget szenvedett a Holstebro vendégeként az EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Holstebro az első játékrész után 21–19-re vezetett, és a találkozó végére megduplázta az előnyét.

A dán csapat a második félidőben már öttel is vezetett, de a Vác 12 perccel a vége előtt két gólra visszakapaszkodott. Érdekesség, hogy amíg Németh András csapatát hat kiállítással sújtották, a riválist egyszer sem. A visszavágót egy hét múlva rendezik a Vác csarnokában.

A KEK negyeddöntőjében a Ferencváros 18 órától játszik a francia Toulon vendégeként.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TEAM TVIS HOLSTEBRO (dán)–SYMA VÁCI NKSE 36–32 (20–19 )
Holstebro, 800 néző. V: Malasinskas, Grigalionis (litvánok)
VÁC: Herr O. – Baross 1, RÉDEI-SOÓS 11, Uhrakova 2, Fülöp, Temes 4 (1), Kirsner 2. Cs: Juhász (kapus), KLIVINYI 5, Tápai Sz. 3, Mészáros, Gróz 4 (4), Vaszari. Edző: Németh András
A Holstebro gólszerzői: Groot 12, Gravholt 9, Kristiansen 5, Nörgaard 3, Zeigermann, Jónsdóttir, Heick Hundahl 2-2, Seest
Az eredmény alakulása: 8. p.: 4–6. 17. p.: 8–12. 26. p.: 18–17. 33. p.: 24–20. 40. p.: 27–22. 48. p.: 31–29. 55. p.: 34–31
Kiállítások: 0, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5