Női kézilabda EHF-kupa: háromgólos fehérvári előny

2009.10.31. 19:40
Az Alcoa Fehérvár szombaton háromgólos előnyt szerzett a lengyel Lublin ellen a női kézilabda EHF-kupában a 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen.

A találkozó végig nagyon szoros és kiegyenlített volt, a hazaiak saját dolgukat nehezítették meg technikai hibákkal és elkapkodott támadásvezetésekkel.

A Lublin a második félidőben fordítani tudott, de ekkor jöttek az Alcoa húzóemberei – az összesen 15 gólig jutó Tilinger Tamara és Krisztina Triscsuk –, és találataikkal értékes sikerhez segítették a fehérváriakat.

A különbség nagyobb is lehetett volna, a vendégek ugyanis közvetlenül a lefújás előtt félpályás gólt dobtak.

NŐI EHF-KUPA
ALCOA FEHÉRVÁR KC–SPR LUBLIN (lengyel) 27–24 (13–12)
Székesfehérvár, 700 néző. V: Panzics, Mosoricki (szerbek)
FEHÉRVÁR: PASTROVICS – Kovács A. 1, Bernataviciuté 6, TILINGER 8 (4), Horváth B., TRISCSUK 7 (2), VINCZE M. 5. Cs: Bízik, Németh K., Rádl, Azari. Edző: Sótonyi László
LUBLIN: Jurkowska – Rukaite 3, Retelska 1, MARJEC 3, PUCHACZ 5, Malek 3, WLODEK 6 (3). Cs: SADOWSKA (kapus), Wojtas 1, Skrzyniarz, Malczewska, Mihailowa 2. Edző: Grzegorz Goscinski
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 10. p.: 5–4. 15. p.: 9–6. 26. p.: 10–11. 35. p.: 14–14. 45. p.: 19–19. 55. p.: 23–20
Kiállítások: 6/6, ill. 3/3
Hétméteresek: 8, ill. 2 perc

Sótonyi László: – Nemzetközi szinten nem szabad ennyi hibát elkövetni, ennek ellenére, úgy érzem, a csapat mindent megtett a győzelemért, és azokat a hibákat, amelyeket elkövettünk, igyekszünk a visszavágón kiküszöbölni.
Grzegorz Goscinski: – Nagyon lassan kezdtük az első félidőt, a folytatásban rosszul védekeztünk, és a gólokat sem termeltük úgy, mint korábban. Megítélésem szerint nyitott a továbbjutás kérdése.