Női kézilabda EHF-kupa: a Vác idegenben, a Békéscsaba otthon nyert

2010.10.16. 19:40
A női kézilabda EHF-kupa második fordulójának első mérkőzésén a Vác idegenben, a Békéscsaba hazai pályán nyert, így mindkét együttes bizakodva várhatja a visszavágót.

Németh András együttese remek második félidei játékával biztosan győzött a lengyel Gdynia vendégeként, és nyolcgólos előnye tudatában nyugodtan várhatja a visszavágót.

Mátéfi Eszter csapata a szlovén Olimpija Ljubjanát tudta legyűrni – az első félidőben összegyűjtött nyolcgólos előnyéhez a folytatásban még egyet tett hozzá a csabai együttes –, jelentős előnye tudatában búcsúja kellemetlen meglepetés lenne.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA, 2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ENKSE–RK OLIMPIJA LJUBLJANA (SZLOVÉN) 32–23 (16–8)
Békéscsaba, 1600 néző. V: Harabagiu, Stanescu (románok).
BÉKÉSCSABA: VERESS – Bódi 3, NIKOLAJENKO 6 (2), Kamper 2, Cifra 1, Szekeres 1, KELEMEN 7. Cs: GLUSICA 10, Drávai, Tóth K. 1, Gávai 1. Edző: Mátéfi Eszter.
LJUBLJANA: Zec — IRMAN 7 (1), Pus 1, Argenti, Gojkovic 5, Oklescen 1, JERICEK 6. Cs: Pogacnik (kapus), Ceckova, Zrimsek, Ferfolja 3 (1). Edző: Robert Begus.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 14. p.: 5–4. 19. p.: 9–4. 28. p.: 15–7. 37. p.: 20–10. 42. p.: 22–14. 46. p.: 26–16. 57. p.: 28–21
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Mátéfi Eszter: – Amit sikerült ellenfelünkről kideríteni, azt kaptuk vissza a pályán is. Nagyon agresszív csapat, játékosai nem ismernek elveszett labdát. Örömteli, hogy harminckét gólt lőttünk, és a védekezésünk is jó volt a meccs nagy részében. Remek eredményt értünk el, de a jelentős előny birtokában sem szabad könnyedén venni a visszavágót. Ettől függetlenül bízom a továbbjutásban.
Robert Begus: – A Békéscsaba az első félidőben nagyon jól játszott, amit a kilencgólos különbség is mutat. A fordulás után sikerült ritmust váltanunk, de már nagy volt a hazaiak előnye. Nehéz lesz a továbbjutást elérni, de a visszavágón mindent megteszünk ennek érdekében.

VISTAL LACZPOL GDYNIA (LENGYEL)–SYMA VÁCI NKSE 32–40 (18–20)
Gdynia, 1000 néző. V: Hascik, Otapka (szlovákok)
GDYNIA: Sadowska – Koniuszaniec 4, Duran 6 (3), Glowinska 3, Dinis Vartic 2, Szwed 2, Sulzycka 4. Cs: Mikszto (kapus), Kobzar 3, Kulwinska 3, Bialek 2, Lipska 2, Jedrzejczyk 1. Edző: Jerzy Cieplinski
VÁC: Herr O. – Baross 4, Borkowska 4, Uhraková 9, Tóth T. 7 (4), Temes 3, Kirsner 3. Cs: Juhász E. (kapus), Barján 2, Klivinyi 2, Fülöp 1, Rédei-Soós 2, Tápai Sz. 3, Pomozi. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 10. p.: 9–8. 21. p.: 14–16. 38. p.: 24–25. 50. p.: 24–33
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4
Németh András: – Negyven percig nagyon gyengén védekeztünk, a kapusteljesítményünk sem volt jó, de végül kijött a két ország kézilabdája közötti különbség. Érdekesen játszottak a lengyelek, nehezen találtuk meg stílusuk ellenszerét, de amikor sikerült, megmutattuk, melyik csapat jut tovább.