Iskolajáték Olaszországban, 20 góllal nyert a női kéziválogatott

H. D.H. D.
2019.09.29. 16:50
Litvánia után Olaszországnak sem kegyelmezett a magyar válogatott (Fotó: Török Attila, archív)
A magyar női kézilabda-válogatott 30–10-re nyert Olaszország otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. csoportjának 2. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. CSOPORT, 2. FORDULÓ

OLASZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 10–30 (4–16)
Lignano,
800 néző. Vezette: Beulakker, Gilis (belgák)
OLASZORSZÁG: PRÜNSTER – Djiogap 2, Trombetta, Manojlovic, Capellaro, Dalla Costa 1, Babbo. Csere: Ferrari (kapus), Girotto, Gheorghe 2 (1), Landri, Eghianruwa, Bassanese 3, Fabbo 2 (1). Szövetségi kapitány: Neven Hrupec
MAGYARORSZÁG: KISS É. – LUKÁCS V. 5, Háfra N. 3, Kovacsics 2 (1), Szabó L. 3 (3), Tomori 1, Schatzl Nadine 2. Csere: TRIFFA (kapus), KLUJBER 8 (6), TÓVIZI 3, Debreczeni-Klivinyi 2, Márton G., Kiss N. 1, Hámori, Lakatos R. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 8. p.: 2–2. 14. p.: 3–6. 27. p.: 3–14. 32. p.: 5–17. 37. p.: 6–20. 55. p.: 6–28
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 10/10
Kim Rasmussen:
– Kijavítottuk azokat a hibákat, amelyeket védekezésben a litvánok elleni első meccsen elkövettünk, a hátsó falunk és a kapusaink is kiváló teljesítményt nyújtottak. Tény, Olaszország nem erős rivális, de ezen a mérkőzésen is koncentrálni kellett, ez meg is valósult hatvan percen át, a lányok betartották a megbeszélteket. Látszott a csapaton, hogy képes előrelépni, nagyszerűen játszottunk, remek volt a játékosok hozzáállása, ami rendkívül fontos nekem. Tiszteltük az ellenfelet és a hazai, illetve a minket ide is elkísérő magyar szurkolókat. Elégedett vagyok, ezt az összpontosítást, hozzáállást és fegyelmezettséget kell a vébén is megtartanunk.

A csoport másik mérkőzésén: Litvánia–Montenegró 24–32 (14–20)

A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont (63–29), 2. Montenegró 4 (73–41), 3. Litvánia 0 (43–65), 4. Olaszország 0 (27–71)
A csoport első két helyezettje jut ki a 2020 decemberében Dániában és Norvégiában rendezendő Európa-bajnokságra.

A Litvánia elleni fölényes, 33–19-es siker után Olaszország vendégeként is kötelező volt a győzelem a magyar válogatottnak – s nem árulunk el nagy titkot, hogy a papírformát gond nélkül érvényesítette Kim Rasmussen csapata.

A Lignano Sabbiadoróban rendezett mérkőzés nagyjából tíz percig volt szoros, ez leginkább Monika Pruensternek volt köszönhető, aki több védést is bemutatott. Ezt követően a támadásban addig kissé pontatlan magyar csapat összekapta magát, Klujber Katrin és Háfra Noémi átlövései után rendre a kapuban kötött ki labda.

Ráadásul az olaszok rendkívül sok technikai hibával játszottak, így a magyar együttes több könnyű gólt is szerzett lerohanások végén. Amikor nagy nehezen lövésig jutottak az olaszok, Kiss Éva szinte mindig védett, így az első 30 percet négy lőtt góllal zárta a házigazda… 4–16

A fordulás után sem változott a játék képe, negyedórával a vége előtt már 20 gól volt a két csapat között. A magyar kapuban Kiss Évát Triffa Ágnes váltotta, s a feladatát remekül megoldotta: 25 perc alatt mindössze két gólt kapott.

A mérkőzés hajrájára Rasmussen pályára küldte az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosokat, így az összjáték kissé akadozott, a mieinknél is sok volt a pontatlanság. Az olaszok a végén nagyon beindultak, öt perc alatt négy gólt lőttek, ám a győzelmünk természetesen nem forgott veszélyben, a magyar válogatott 30–10-re nyert.

A selejtezősorozat 2020 márciusában folytatódik a Montenegró elleni páros meccsel, addig azonban Japánban a világbajnokságon lesz jelenése Kim Rasmussen csapatának.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Ferrarinak megvan az első védése, majd elszórjuk a labdát. Bassanese átejti Triffát, megvan a 10. olasz gól. Márton gólja már időn túli, így a magyar válogatott 30–10-re megnyerte a mérkőzést.

59. perc: Eghianruwa harcol ki hetest, Fabbo átejti Triffát. 9–30

58. perc: Hetest kapunk, Klujber ezt is gólra váltja. 8–30

57. perc: Klivinyi ugrik be a hatoson belülre, majd gólt lő (7–29), Bassanese révén azonban azonnal válaszolnak az olaszok. 8–29

56. perc: Fabbo lő hosszú idő után egy olasz gólt. 7–28

55. perc: Klujber lövését Pruenster védte lábbal. Klujber adta fel a labdát Lukácsnak, aki a hatoson belülre ugorva elkapta, majd a kapuba dobta. 6–28

54. perc: Klivinyi kísérlete után Pruenster hárít, Manojlovic kísérletét Triffa nyomja a kapufára.

53. perc: Djiogap lövését védi Triffa.

52. perc: Tóvizi elől halásszák el a labdát, majd Triffa mutat be egy védést.

51. perc: Ez az olasz támadás sem volt jó, hosszan támad a magyar válogatott…

50. perc: Megint elszórják a labdát az olaszok, de Lukács rossz indítást kap. Triffa mutat be egy védést, majd Klivinyi gólját érvénytelenítik.

49. perc: Újabb pontatlan olasz támadás, de Klujber cundere sem az igazi, Pruenster megfogja a labdát.

48. perc: Ismét labdát szerzünk, a magyar támadás végén Lukács lő gólt. 6–27

47. perc: Időt kér Kim Rasmussen. Márton harcol ki egy hetest, sőt egy olaszt két percre ki is állítanak. Szabó újabb hetest értékesít. Közte húsz: 6–26

46. perc: Az olaszok is hibáznak támadásban. Ez bent van, Klujber lövése után a labda a sáncról perdül a kapuba. 6–25

45. perc: Triffa véd, de nem tudjuk lerohanni az olaszokat, majd a kaput sem sikerült eltalálni a bal szélről.

44. perc: Triffa mutat be egy védést, majd Tomori lövését Pruenster hárítja.

43. perc: Klivinyi passza után Tóvizi lő szép gólt. 6–24

42. perc: Magyar labdaszerzés, majd indítás, végül Lukács lő gólt ziccerből. 6–23

41. perc: Remek kínai figura végén Klivinyi a kapufát találja el, majd Tóvizi összeszedi a kipattanót és kiharcol egy hetest. Szabó a jobb felső sarokba lövi a büntetőt. 6–22

40. perc: Pruenster véd, majd Tomorit két percre kiállítják. Djiogap emberelőnyben csúnyán eladja a labdát.

39. perc: Kimaradt az olasz hetes, a kapufa mentett.

38. perc: Újabb magyar gól, ezúttal Tóvizi volt eredményes (6–21). Hetest kapnak az olaszok.

37. perc: Della Costa távoli lövését Triffa védi. Támadásban elszórjuk a labdát, majd Djiogap ejti át Triffát. 6–20

36. perc: Gyors magyar támadás, de a kapufa ment. Magyar labdaszerzés, s Schatzl az üres kapuba dobja a labdát. 5–20

35. perc: Klujber továbbra is hibátlan, újabb hetest értékesít (5–19). Újabb olasz technikai hiba.

34. perc: Triffa nyom a kapufára egy átlövést, majd Háfra passza pontatlan a szélre. Az olasz beálló ront el egy ziccert.

33. perc: A Kisst váltó Triffa is bemutat egy védést, majd Lukács lő még egy gyors gólt emberelőnyből. 5–18

32. perc: Kicsit elaludtunk, Djiogap kanyarodott fel, majd lőtt gólt emberhátrányban (5–17). Pruenster mutat be egy újabb védést.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a mieink támadhatnak először. Újabb kiállítás, kettős emberelőnybe kerülünk és hetest is kapunk. Klujber ezúttal is gólt lő Ferrarinak. 4–17

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bassanese ezúttal hibázik a bal szélről. Manojlovicon akad fenn Kovacsics, ki is küldik az olaszt két percre. Szabó harcol ki egy újabb hetest. Kovacsics értékesíti ezúttal a hetest. Ez a vége, a szünetben 16–4-re vezet a magyar válogatott.

29. perc: Belemenés az olaszoknál, majd Kovacsics ront el egy lövést.

28. perc: Bassanesének húzzák le a labdát balra, majd a szélső beugrik és kegyetlenül a kapuba bombázza a labdát (4–14). Több mint 12 perces olasz gólcsend tört meg. Rasmussen időt kér. Góllal válaszolunk, Kiss Nikolett köszön be. 4–15

27. perc: Ügyes támadás végén Háfra ugrik be a hatoson belülre, majd a kapuba dobja a labdát. 3–14

26. perc: Háfra passza után Szabó harcol ki hetest. Klujber harmadszor is belövi Ferrarinak. Közte tíz: 3–13

25. perc: Egy ügyes sánc után labdát szerzünk, támadhatunk.

24. perc: Pruenster mutat be egy újabb védést, majd labdát szerzünk, Tóvizi gólt lő a lerohanás végén (3–12). Újabb olasz időkérés.

23. perc: Pontatlan olasz passz, ezúttal sem jutnak el lövésig sem.

22. perc: Tomoriba mennek bele az olaszok, majd Klivinyi lő gólt ügyes testcsel után. 3–11

21. perc: Újabb gyenge olasz lövés, majdnem góllal büntetünk: Klujber lövése a lécről jön le.

20. perc: Eladott olasz labda, támadhatunk. Háfra ugrik rá a falra, majd a jobb felső sarokba bombázza a labdát. 3–10

19. perc: Gheorghe nem túl erős átlövését védi Kiss, majd a magyar támadásból sem születik gól.

18. perc: Passzívnál találják meg a beállót, de Kiss védi a ziccert. Hetest kapunk, s Klujber kilövi a bal felsőt. 3–9

17. perc: Egy rossz olasz támadás után mi is elszórjuk a labdát.

16. perc: A sokadik olasz technikai hiba, de ezúttal nincs lerohanás. Van viszont magyar gól, Kovacsics átlövése talál utat a kapuba. 3–8

15. perc: Dalla Costa átlövése meglepte Kisst (3–6), de Háfra egy bombagóllal rögtön válaszol az olasz gólra. 3–7

14. perc: Olasz technikai hiba, jön a magyar gyorsindítás, végül Schatzl lő gólt ziccerből. 2–6

13. perc: Klujber lövése után ezúttal véd Pruenster. Időt kér az olaszok horvát edzője.

12. perc: Kovacsics passza után Klujber estében bombázza a kapu jobb oldalába a labdát (2–5). Ráadásul utólag emberelőnybe is kerülünk, a beállót küldték ki két percre.

11. perc: Ismét hetest kapunk, kapust cserélnek az olaszok, de Klujber bedobja Ferrarinak. 2–4

10. perc: Kiss remek védése, Manojlovic átlövése után a léc alól nyomta ki a labdát.

9. perc: Tomorit lökik meg lövés közben, hetest kapunk. Szabó Laura magabiztos, kilövi a jobb alsót. 2–3

8. perc: Háfra kap jó labdát, megnyílik előtte a fal, de Pruenster lábbal véd. Manojlovic bombája utat talál a kapunkba, egyenlítenek az olaszok. 2–2

7. perc: Tomori nem találta el a kaput, majd az olaszok is a kapu fölé lövik a labdát.

6. perc: Megtalálják a beállót, Kiss véd, de hetest kapnak az olaszok. Gheorghe magabiztosan gólra váltja a büntetőt. 1–2

5. perc: Kiss Éva véd, az indítás viszont pontatlan. Újabb olasz technikai hiba, s Tomori nem kegyelmez, óriási gólt ragaszt a kapu jobb oldalába. 0–2

4. perc: Olasz labdavesztés után Lukács rohanhat, de a ziccer kimarad.

3. perc: Dalla Costa lövését Kiss védi, majd Kovacsics átlövése után Pruenster is bemutat egy védést.

2. perc: Tomori nem talál kaput, majd az olaszok is hibáznak. Ráfutunk az olasz védelemre, végül Lukács lő gólt (0–1). Újabb rossz olasz lövés, majd Schatzl is elhibázik egy ziccert a bal szélről beugorva.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az olaszok vezethetik az első támadást. Djiogap lő mellé.

Az olaszok kék, a mieink fehér szerelésben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Olaszország–Magyarország női kézilabda Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Ahogyan a döcögős első félidő után nem okozott gondot Litvánia legyőzése a magyar női kézilabda-válogatottnak, úgy Olaszországot is „illik” könnyedén legyőzni az Európa-bajnoki selejtező második fordulójában. A siker mellett elsősorban a gyakorlás fontos, hiszen akármilyen tehetséges fiatalok alkotják is a keret magját, keveset játszottak együtt a néhány rutinosabb játékossal, pedig már csak két hónap van a november 30-án kezdődő, Japánban rendezendő világbajnokságig.

„Túl sok gólt kaptunk olyan pozíciókból, ahonnan nem lett volna szabad, betörésből, beállóból és távoli átlövésekből is betaláltak – fogalmazott Kim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Ez megzavarta a csapatot, túl szélesen és nyitottan védekeztünk, a védekező játékosok nem megfelelően kommunikáltak. Persze az a dolgom, hogy ezeket a hibákat kijavítsuk. Nem szabad elfelejteni, hogy ez a keret még mindig tapasztalatlan, kevés meccset játszott együtt. Lényeges, hogy megfelelő energiával, sebességgel és mentalitással kézilabdázva nyerjünk. A jó attitűd kulcsfontosságú nekem, ezen a héten és a két selejtezőn is nagyon fontos, hiszen ebből derül ki az is, hogy valaki méltó-e a válogatottságra.”

„Sokat dolgozunk az edzéseken is, de akkor válik minél automatikusabbá egy figura, ha tétmeccsen is tudjuk gyakorolni. Kim Rasmussen kiemelte, már nincs sok idő a vébéig, szóval maximális koncentrációt vár el a héten. Az olaszok ellen is úgy készültünk, mint a litvánokra, róluk sem volt sok felvételünk, de összességében hasonló meccsre számítok, mint amilyet szerdán játszottunk” – fejtegette Márton Gréta, a válogatott fiatal balszélsője.