A Győr könnyedén nyert a Hypo otthonában

2015.10.31. 20:21
A Győri Audi ETO KC 29–21-re győzött a Hypo otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában.

A papírforma sima győri sikert ígért, és nem is kellett sokat idegeskednie Ambros Martínnak, a két pont miatt legalábbis biztos nem.

Valószínűleg a Hypót irányító Kovács Ferenc is egyfajta edzéslehetőségnek fogta fel a mérkőzést, hiszen az első félidő nagy részében vészkapussal támadott csapata – azonos létszámnál is. Ha nem így tett volna, valószínűleg akkor is ellép a Győr, amely kilenc góllal vezetett az első 30 perc után.

Ez rányomta a bélyegét a második játékrészre, amelyben bizony nem volt minden rendben a koncentrációval. Magyarként jó volt látni, hogy a csereként beálló Hajgató Anna gyorsan elkapta a fonalat a Hypo kapujában, a Győr győzelmét ez sem veszélyeztette.

A hajrában beállt az ETO-ba Orbán Adrienn, aki egy év után így a bajnokság után a BL-ben is visszatért, ráadásul rögtön dobott is egy gólt. A hazaiaknál Alzbeta Tóthová nagyon belejött a végére, tíz gólig jutott, vezérletével a félamatőr osztrák csapat megnyerte a második félidőt.

ORBÁN: A LEGJOBBKOR JÖTT EZ A GYŐZELEM, MINDENKI BIZONYÍTOTT

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
HYPO NÖ (osztrák)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–29 (6–15)

Maria Enzersdorf, 900 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (németek)
Gólszerző: Tóthová 10, Goricanec, Kaiser, Wess 2-2, Budecevic, Dedic, Kovács P., Thurner, Vijunaité 1-1, ill. Planéta, Sulland 4-4, Löke, Korsós, Görbicz, Bódi 3-3, Amorim, Tomori 2-2, Knedlíková, Kovacsics, Orbán, Groot, Broch 1-1
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Kiállítások: 8, ill. 4 perc

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
Vardar Szkopje (macedón)–Midtjylland (dán)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Midtjylland (dán) 2 2 59–42 +17 4
2. GYŐRI AUDI ETO KC 3 2 1 77–69 +8 4
3. Vardar Szkopje (macedón) 2 1 1 60–52 +8 2
4. Hypo (osztrák) 3 3 67–100 –33 0

MÁSODIK FÉLIDŐ
60. perc:
A fiatal Hársfalvi Julianna elvállalja a bal szélről, de Flöck véd. Tóthová 10. góljával kialakul a végeredmény, 29–21-re nyer a Győr. 21–29
59. perc:
Amorimhoz visszapattan a labda, de ziccerben a kapusba lő. Tóthová eredményes ismét hetesből. 20–29
58. perc: Orbán Adrienn
egy év után újra BL-mérkőzésen a pályán, és rögtön góllal nyit. Tóthová hiba nélkül dobálja a hétmétereseket. 19–29
57. perc: Korsós
a bal szélről berepül, a labda pedig a kapuban köt ki. Kovács Ferenc is kikéri utolsó idejét. 18–28
56. perc:
Megjátsszák a beállót, Tóthová pedig az újabb hetest is bevágja. Ambros Martín időt kér. Keményebb védekezést szeretne az ETO edzője. 18–27
55. perc:
Amorim lő, Flöck egy kézzel fölé üti a labdát.
54. perc:
Grimsbö védi Mehlmann lövését, Flöck pedig Korsósét. Tóthová a jobb felsőbe bombázik. 17–27
53. perc:
Flöck védi Groot próbálkozását, jól kezdett a hazaiak kapusa.
52. perc: Tóthová
büntetőből a léc alá küldi a labdát. 16–27
51. perc:
Oda az emberelőny, Tomorit is kiküldik két percre.
50. perc:
Budecevic kap két percet, Knedlíková gyorsan gólra váltja az emberelőnyt. 15–27
49. perc: Sulland
hetesből nem hibázik. Verena Flöck személyében már a harmadik kapus áll a Hypo kapujában, rögtön védi Broch lövését. 15–26
48. perc: Goricanec
lő, gól. 15–25
47. perc: Sulland
nem hagyja annyiban, ezúttal jobban céloz. 14–25
46. perc:
Budecevic gyenge lövését Grimsbö védi könnyedén. Sullandot lesáncolják. Wess a jobb szélről lő gólt. 14–24
45. perc
: Ilyen is ritkán van, Groot negyedórával a vége előtt talál be először. Hazai időkérés. 13–24
44. perc:
Hajgató védi Bódi próbálkozását, a másik oldalon Mehlmann újabb lövése sem jó.
43. perc: Görbicz
először talál be akcióból. Mehlmann átlövését Grimsbö védi. Mehlmann aztán gólpasszt ad Tóthovának hosszú indítással. 13–23
42. perc: Vijunaité
beállóból szerez gólt. 12–22
41. perc: Tóthová
keze elsül, de Sullandé is. 11–22
39. perc:
Görbicz hát mögötti passzából Löke eredményes. Tóthová betörése is gólt hoz. 10–21
38. perc:
Budecevic talpról lő, Grimsbö szintén talpon állva véd.
37. perc: Goricanec
állítja vissza a tízgólos különbséget, de Görbicz ragaszkodik a 11-hez, újabb hetest érvényesít. 9–20
36. perc: Bódi
is beköszön. 8–19
35. perc:
Ezúttal a Hypo indul, Wess a befejező ember. Sulland megszerzi első találatát. 8–18
34. perc: Löke
indításból eredményes. Fél percen belül duplázhatna a norvég, de második ziccerét védi Hajgató. 7–17
33. perc: Kovács Patrícia
beveszi a győri kaput, közben kap egyet Lökétől. Görbicz büntetőből avatja fel Hajgatót. 7–16
32. perc:
Hajgatónak egyelőre nem lehet gólt lőni.
31. perc:
A győri kapuban Grimsbö váltotta Kisst. A Hypo kapujában is csere volt, a magyar Hajgató Anna állt be. Grimsbö be is mutatja első védését.

ELSŐ FÉLIDŐ
30. perc: Tóthová
állítja be a 6–15-ös félidei eredményt. 6–15
29. perc: Thurner
lendületből ellövi, és Kiss csak beleérni tud. 5–15
28. perc: Löke
kibirkózik magának egy helyzetet, amiből gólt lő. 4–15
27. perc:
Tóthová átlövését Kiss hárítja könnyedén. Budecevic lövésénél már bravúrra van szüksége a magyar kapusnak.
26. perc: Kovacsics
a szélről talál be. Bódi is, csak ő a másikról. 4–14
25. perc:
Emberhátrányban tehetetlen támadásban a Hypo.
24. perc:
Mehlmann ellépi, Tomori célba veszi az üres kaput, de kevéssel célt téveszt. Dedic a földre viszi Lökét, kiállítás. Planéta már negyedszer eredményes, Görbicz szolgálta ki. 4–12
23. perc: Planéta
használja ki, hogy nem igazi kapus áll vele szemben, a léc alá lő. Bódi feliratkozik a gólszerzők közé. 4–11
22. perc:
Labdát veszít a Hypo, és nem tudja visszacserélni a kapusát.
21. perc:
Görbicz és Bódi is pályára lép a Győrben.
20. perc: Dedic
a bal szélről szép gólt szerez. A Knedlíková által kiharcolt hetest Korsós értékesíti. 4–9
19. perc:
A Győr is eladja a labdát. Időt kér a Hypót irányító Kovács Ferenc. Kiegészül a Hypo, rövid ideig emberelőnyben játszhat.
18. perc: Tomori
előtt szétnyílik a fal, talpról a bal alsó sarokba lő. Löke is két percet kap. Lépéshiba a Hypónál. 3–8
17. perc:
Tóthová belemegy a győri falba, Szanko védi Knedlíková ziccerét. Győri labdaszerzés után Knedlíkovát lerántja Kaiser, megint kiküldik két percre.
16. perc:
Támad az ETO, kiegészül a Hypo. Planéta fél méterrel a léc fölé lő.
15. perc:
Amorim sárga lapot kap túl kemény védekezésért.
14. perc: Kaisert kiküldik a Knedlíková elleni szabálytalanságáért, Amorim hamar kihasználja az emberfórt. 3–7
13. perc: Budecevicnek
köszönhetően először szerez egymás után két gólt a Hypo. 3–6
12. perc:
Kiss Éva véd újra, de a kipattanó Kaiserhez kerül, aki bevetődve szép mozdulattal juttatja kapuba a labdát. Amorim lövését Szanko védi. 2–6
11. perc: Planéta
felmegy, és nagy gólt lő a kapu jobb oldalába. 1–6
10. perc:
Wess ejtett a jobb szélről, a háló tetejére.
9. perc:
Kovács Patrícia hetesét Kiss Éva védi. A másik oldalon Knedlíková próbálkozását hárítja Szanko.
8. perc:
Továbbra is vészkapussal, emberelőnyben támad a Hypo, és hétméterest harcol ki.
7. perc:
Rossz bejátszás hazai oldalon, Korsós indul, és gólt szerez. Broch is indítás után eredményes. 1–5

6. perc: Mehlmann alulról elengedi a labdát, de Kiss Éva véd. Planéta első lövéséből ugyanakkor gól születik. 1–3
5. perc:
A Hypóban pályára lépett Mehlmann Ibolya, az ETO és a magyar válogatott korábbi jobbátlövője.
4. perc:
Újabb labdaszerzés, de ezúttal rossz a győri indítás.
3. perc:
Labdát szerez a Győr, és Knedlíková használja ki, hogy üres a hazaiak kapuja. 1–2
2. perc:
Groot átlövését védi az orosz Szanko, Amorim betörés után viszont egyenlít. 1–1
1. perc:
A Hypo vezeti az első támadást, vészkapussal! Kaiser büntetőjével vezet az osztrák csapat. 1–0