Görbicz tízes, győri csapatjáték tízes, visszavágás a bukarestieknek!

2018.02.26. 18:54
Görbicz Anita volt a mezőny legeredményesebbje (Fotó: Török Attila)
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában hazai pályán 28–24-re legyőzte a CSM Bucuresti együttesét. A mezőny legeredményesebbje a tízgólos Görbicz Anita volt, a kiemelkedő csapatteljesítményt nyújtó ETO ellen egyszer sem vezetett a CSM.

KÉZILABDA
Női Bajnokok Ligája
Középdöntő, 4. forduló
I. csoport
GYŐRI AUDI ETO KC–CSM BUCURESTI (román) 28–24 (13–11)
Győr, 5400
néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 3, TOMORI 2, Oftedal 4, Broch 2, Groot 3, GÖRBICZ 10 (6). Csere: Kiss É. (kapus), HANSEN 1, Althaus, Knedlíková 1, Puhalák 2. Edző: Ambros Martín
CSM: Ungureanu – Hagman 1, Kurtovic 1, Niombla 2, Frafjord 3, NEAGU 6 (1), Mehmedovics 3. Csere: Grubisic (kapus), Jörgensen, Ayglon, GULLDÉN 6 (2), Manea, Curea, Udristoiu 1, Bazaliu, Jacobsen 1. Edző: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 3–3. 19. p.: 6–4. 25. p.: 10–6. 34. p.: 16–11. 42. p.: 21–15. 47. p.: 24–17. 54. p.: 25–22
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Remek közönség előtt, fantasztikus mérkőzést játszottunk. A védekezésünk volt a legfőbb erősségünk, a győzelemért mindent megpróbáló vendégcsapattal szemben, amely a második félidő egy időszakában közel került hozzánk. Igazából ekkor mutatkozott meg csapatunk ereje és egysége, amellyel újabb lépést tettünk előre. Szerencsénkre most lesz egy kis időnk erőt gyűjteni a hátralévő feladatokra.
Helle Thomsen: – Több dolgot nem tudtunk megvalósítani az eltervezettekből, de a mérkőzést eldöntő egyik legfontosabb tényező a győri csapat kapusának fantasztikus teljesítménye volt. Nekünk is megvoltak a lehetőségeink, de ezúttal többet hibáztunk a szokottnál. Győzelmi reményekkel jöttünk, és kicsit szomorúak vagyunk, mert el kell ismernünk, hogy a Győr ezúttal jobb volt.

Az, hogy a két csapat jelentős energiát fordított az első félidőben a védekezésre, a pályán látottak alábecsülése: egészen kőkemény defenzív csata folyt a pályán, jó néhány nagy csattanással és pofonnal súlyosbítva, de általában a sportszerűség határain belül. Mivel ehhez Kari Aalvik Grimsbö hozzátett egy igen jó kapusteljesítményt győri részről, az ETO végig irányította a játékot, és a CSM csak üldözőversenyt tudott folytatni.

Anne Matte Hansen góljával a 25. percben már négy gól volt a győri előny (10–6), és csak azért nem ragadt le egy számjegyű találatmutatónál a CSM, mert a félidő végén állandóan lehozta a kapust. Az már más kérdés, hogy hiába lőttek gólt rendre hét a hat ellen, Nycke Groot egymás után háromszor „kontrázta meg” ezt üres kapura középkezdés után. Ritkán látható jelenetsor, az „oda-vissza” pofozkodás után Paula Ungureanu majd' felrobbant a méregtől. A félidő utolsó gólja a vendégeké volt, a CSM Bucuresti közelebb jött, és a folytatást 13–11-ről várhatták a csapatok.

A második félidőt Grimsbö újabb védéssel nyitotta, majd Görbicz Anita percei következtek: az ETO rutinos klasszisa értékesített két hétméterest (az első játékrészben a Győr kettőt rontott, egyet ebből Görbicz), majd labdát szerzett, lerohant, 16–11-re növelve a hazai előnyt. Mivel Grimsbö „felhúzta a nagy falat” a kapu elé, az egyre frusztráltabb bukarestiek azon kapták magukat, hogy 19–13-nál már hatgólos hátrányban vannak.

A CSM ugyan feljött 19–15-re, de aztán Görbicz lélekromboló cunderrel, majd egy lerohanás utáni góllal elvette kicsit a románok kedvét, újabb időkérést kikényszerítve. Ez sem használt sokat, az ETO biztosan tartotta az előnyét, a védekezés, a kapusteljesítmény, valamint az emberhátrányos játék továbbra is kiemelkedő volt.

Az utolsó tíz percet 25–19-es előnyből kezdte a Győr, egyre fogyott a vendégek ideje és esélye. A bukarestiek ettől még szívósan kapaszkodtak, és 53:55-nél Ambros Martín már csak háromgólos magyar vezetésnél (25–22) kért időt.

Görbicz szerencsére kíméletlenül belőtte a Győrnek megítélt büntetőket, ezzel tartotta a fórt, sőt, Kiss Éva kivédett egy Isabell Gulldén-büntetőt, így négy perccel a vége előtt még mindig négy gól volt az ETO előnye. Bőven elég volt: az egészen kitűnő csapatjátékkal kirukkoló Győr visszavágott a bukaresti vereségért, és végig vezetve 28–24-re győzött – teljesen megérdemelten!

6. Midtjylland (dán)8125178–202–244
Rendkívüli akarattal és tűzzel játszottak a győriek (Fotó: Török Attila)

2. FÉLIDŐ

60. perc. ITT A VÉGE! A Győr végig vezetve 28–24-re, kiváló csapatjátékkal és kiemelkedő védekezéssel legyőzi a bukaresti CSM-et!

60. perc. Megérdemelt vastaps a lelátón, Neagu még lő egy gólt, 28–24.

60. perc. Hansen labdát szerez, Oftedal háromnegyed pályáról üres kapura lő, kapufa!

59. perc. Broch is betalál, 28–23!

58. perc. Kapust lehívva támad a CSM, Neagu, 27–23. Grimsbö morcos.

57. perc. Oftedal megcsinálja magának a helyet, aztán lőne, de lezúzzák, hétméteres! Görbicz ezt is belövi, 10 gólos és 27–22, ezzel vége!

57. perc. Ez már csak meglesz, főleg úgy, hogy a Győr megkapja a labdát.

56. perc. CSM-hetes. Gulldén hetesét védi Kiss Éva!

55. perc. Győri hetes. Ungureau visszajön. Mindegy, Görbicz belövi, 26–22, Görbicz 9 gólos!

54. perc. Ambros Martín időt kér.

54. perc. Labdát szerez és támad a CSM. Beállóból Jacobsen szépít, 25–22!

53. perc. Kitör az őskáosz a pályán, labdaeladások itt-ott, végül indul a CSM, és be is fújnak a játékvezetők egy hetest. Mondjuk belülvédekezés, az momentán pont nem volt. Gulldén belövi Kiss Évának, 25–21.

52. perc. Sok esélye már nincs a CSM-nek. Mehmedovics lő gólt a szélről, 25–20.

51. perc. Egy óriási csattanás után leküldik Brochot, Niombla ziccerét viszont védi Grimsbö!

50. perc. Oftedal indít egy szólót, ugyan nem lövi be, ám egy hetest kiharcol. Görbicz nem hibázik, 25–19! Ebben a BL-kiírásában még nem volt 8 gólos meccse!

49. perc. Oftedal lövését védi Grubisic, Neagu meg lő egy piszok nagy gólt, 24–19.

48. perc. Niombla megy el embere mellett és lő a hosszúba, 24–18.

48. perc. Grimsbö véd, indulna a Győr, de ez csak feltételes mód. Eladott labda, a CSM jöhet.

47. perc. Győri hetes, Görbicz bepattintja, a 7. gólja, a második félidőben pedig a hatodik! 24–17.

46. perc. Labdát szerez a Győr, az idő megy. Eddig jó... Kiemelkedően jó az ETO emberhátrányos játéka is.

46. perc. Tomori passzol Bódihoz, aki higgadtan belövi a helyzetet, 23–17!

45. perc. Gulldén bemutat egy passzcselt, ketten elrepülnek rá, megnyílik a fal, sima gól, 22–17.

44. perc. Grootot kiállítják. Eddig mondjuk a Győr nem nagyon hatódott meg az emberhátrányoktól...

43. perc. EZ IS BEJÖN! Görbicz álompasszt ad a bal szélről Bódinak a jobbon, 22–16!

43. perc. Gulldén kilövi a hosszú sarkot, 21–16!

42. perc. Győri labdaszerzés Oftedaltól, végigjátszott akció, Görbicz bezúzza, 21–15!

41. perc. Görbicz cunder, 20–15!

41. perc. Hansen lövést hibázik, Neagu üres kapura ível, de kapufa!

40. perc. Hagman szépít, 19–15.

40. perc. Broch bántalmazza Neagut, 2 perc.

39. perc. Tomori hát mögötti passzal leli meg Görbiczet, akinek a szélről leadott lövését védi Grubisic.

38. perc. Román hetes, Gulldén bevágja, 19–14.

38. perc. Hat gól még nem volt közte, most igen, Tomori, 19–13!

37. perc. Frafjord hibázik ziccert, Grimsbö ünnepel, Oftedal indul, 18–13!

36. perc. Bódi, 17–13.

36. perc. Elaludt a Győr, Mehmedovics büntet, 16–13.

35. perc. Használt, Frafjord gólt lő, de így is a Győr jött ki előnnyel a kiállításból! 16–12.

35. perc. Azonnal jön is a CSM-időkérés.

35. perc. Görbicz-show!!! Labdaszerzés, lerohanás, gól, 16–11!

34. perc. A Győr is kapus nélkül támad. Oftedal kierőszakol egy hétméterest. Görbicz bevágja a léc alá! 15–11.

33. perc. Neagu tesz még egy kísérletet, Grimsbö valósággal repül, talán hozzá is ér, mindenesetre a lövés a kapufán csattan.

33. perc. Az első kiállítás a Győrből, Tomori megy ki.

32. perc. Tomorit előbb leblokkolják, aztán a kapusba lő, de kap egy hétméterest. Eddig 0/2 a győri mutató. Görbicz elvállalja, bepattintja, 14–11!

31. perc. A CSM kezdi a 2. félidőt. Grimsbö is elkezdi, rögtön védi Neagu kísérletét.

1. FÉLIDŐ

30. perc. Ungureanu véd egyet, a román akció nem jó, szünetben Győr–CSM 13–11. Rendkívül intenzív védekezés, ha a végén nem hozzák le a kapust rendre a románok, és nem büntet mindig Nycke Groot, akkor még gólszegényebb lett volna a félidő. Igen jó meccs!

30. perc. Frafjord beállóból, 13–11, Gulldén nagy passzt adott. Most nincs azonnali győri válasz.

29. perc. MÉG EGYSZER! Most Kurtovic szerzi a román gólt, megint felel Groot! Ungureanu csúnyákat mond. 13–10!

28. perc. UGYANEZ! Neagu gólt lő, de megint Groot büntet üres kapura, 12–9!

28. perc. HOPP! Frafjord betalál, de üres a román kapu, Groot rohan és beköszön, 11–8!

27. perc. Ambros Martín időt kér.

26. perc. MI VAN ITT! Udristoiu lép meg egyedül, de a lécre pattintja a ziccert. A kipattanót visszateszik, Grimsbö hatalmasat véd!

26. perc. Udristoiu a szélről, 10–7.

25. perc. Tomori lő közbe, gól nincs, de Hansené a kipattanó, az is jó. Már majdnem passzív, aztán Anne Mette Hansen gondol egyet, és talpról lő egy óriási gólt, 10–6!

24. perc. AÚÚÚÚ! Gulldén betör, és iszonyú erővel, ziccerben fejbe lövi Grimsbőt. Aztán elnézést kér a kapustól, aki lent is maradt, ettől kevesen maradtak volna talpon...

23. perc. GYÖNYÖRŰ! Knedlíková remek keresztpasszal találja meg Puhalák Szidóniát, aki lazán átejti Ungureanut, 9–6! Először 3 gól a különbség.

23. perc. A román csapat a kapust lehívva támad. Kurtovic a földön marad, Tomori osztott ki neki egy meglehetős pofont. Ápolás.

22. perc. Knedlíková ki is használja, 8–6!

21. perc. Jacobsen csapja le Tomorit, sárga lap. Nem osztott kegyelmet, mondjuk Tomori nem is szokott kérni. Aztán Bazaliu megy fejre Grootnál, a bírók eleget láttak, 2 perc. Az első emberelőnyös szituáció a meccsen.

21. perc. Gulldén felpörgött, ezzel 7–6.

20. perc. Hansen nem talál célt. Román akció, kísérlet a jobb szélről, Grimsbö véd, jön az ellentámadás, Puhalák rohan és kilövi a rövid fölsőt, 7–5.

19. perc. Gulldén talpról, 6–5.

19. perc. Román időkérés.

19. perc. Neagu bebújik, Grimsbö véd, jön a kontra, Oftedal gólt lő, 6–4, ez az!

17. perc. Grimsbö most egy Neagu-lövést véd, hogy ne duzzadjon annyira a román átlövő az önbizalomtól. Althaus beállóból, kapufa! Neagu átlövésből, kapufa! Csak kapkodja a fejét mindenki.

16. perc. Görbicz zár, Oftedal kihasználja, 5–4. Szép!

16. perc. Nem kis gól. Mehmedovics Neagu passzából, 4–4. 15 perc után 8 gól, darálnak a védelmek ezerrel!

15. perc. Eladott győri labda, Frafjord robog, de ziccerét Grimsbö védi!

15. perc. Groot is kihagyja, Ungureanu véd, majd pumpál az öklével!

14. perc. A novemberi sérülése után visszatérő Althaus a pályán. Hansen meg egyéni akcióval kicsikar egy hetest.

13. perc. Kurtovicra csapja rá az ajtót a röviden Grimsbö. A CSM támadójátékát elég hatékonyan fojtja meg az ETO. Aztán újabb kísérlet, ez is sikertelen, jöhet a Győr!

12. perc. Remek helyzetfelismerés! Tért ölelő keresztpassz a bal szélre, Görbicz Anita összeszedi, bedobja, 4–3.

11. perc. Groot sárga lapot kap. Bódi lecsapja a szélen megiramodó Gulldént, hétméteres. Neagu nem hibázik (Kiss Évának lőtte), 3–3.

10. perc. Oftedal lő közbe egy hirtelen mozdulattal irányítóból, mellé!

9. perc. Passzív határán egyensúlyoznak a románok, végül Neagu rádurrantja (ki más?), Grimsbö kirúgja az átlövést!

8. perc. Tomori begyalogol a falba és lebontja, belülvédekezés, hetes. Görbicz kihagyja, majd a kipattanót is a nagyon közel levő kapusba lövi, Ungureanu ünnepel.

7. perc. Niombla indít egyéni akciót, kapu fölé pattint, majd a földön marad, Tomori támasztotta meg. Ápolás. A labda az ETO-é.

6. perc. Eladott győri labda, rohannak a románok, de hiába, csak egy szabaddobást kapnak. Kurtovic irdatlan lövéssel sújt le, a labda a lécről a gólvonal elé pattan! Az ellentámadás végén Tomori nem talál kaput.

5. perc. Neagu szépít, 3–2. Neagut viszonylag nehéz megállítani...

4. perc. Szép játék, Broch befordul a falba és beállóból betalál, 3–1.

3. perc. Egy sáncolt lövés után tovább támad az ETO, Oftedal betör és belövi, 2–0, Villámgyors válasz, 2–1, Niombla.

3. perc. Az első román akciót kivédekezi a Győr. Aztán el is veszti a labdát, Ungureanu indítana, ám sikerül lekapcsolni a hosszú labdát. Hansenek könyvelik el a labdaszerzést.

1. perc. Két szlovák játékvezető, Boris Mandak és Mario Rudinsky. Az ETO kezdi a mérkőzést, zöldben a magyar csapat, narancssárga-feketében a CSM. Tomorié az első gól, 1–0.

Szól a Thunderstruck, bemutatják a győrieket (Tóth Ivett nem korcsolyázik rövidprogramot). Az ETO a sérülések és a középiskolai vb hatására 13 játékost nevezett csak 16 helyett. Nincs Amorim, nincs Mörk, van viszont Anja Althaus. Az Érdtől kölcsönvett MireyaGonzálezÁlvarez a BL ezen szakaszában még nem nevezhető.

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! Győri Audi ETO KC–CSM Bucuresti mérkőzés a női kézilabda BL középdöntőjében. A CSM vezeti a csoportot 11 ponttal, követi az orosz Rosztov-Don szintén 11 ponttal, őket az ETO üldözi, 10 pontos. Bukarestben a román csapat 28–22-re győzött.

Ebben a fordulóban a Rosztov-Don 32–22-re győzte le a Nyköbinget, a Midtjylland 24–24-es döntetlent játszott a Krimmel.