A Győri ETO megmentett egy pontot a Fradi vendégeként

2019.02.02. 17:20
Az FTC-Rail Cargo Hungaria Érden 32–32-es döntetlent játszott a címvédő Győri Audi ETO KC-val a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. A Kovacsics Anikót nélkülöző Ferencváros a mérkőzés nagy részében vezetett, de előnye nem tartott ki, mégis első csapatként tudott pontot elvenni a győriektől.
Stine Oftedal gyötri Nerea Penát – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Tumbász Hédi)

FTC:
BÍRÓ B. – Lukács V. 3, MÉSZÁROS R. 5, Horváth D., HÁFRA N. 6, Klivinyi 3, Schatzl Nadine 2 (1). Csere: Szikora (kapus), PENA 4, KLUJBER 7, Márton 2, Faluvégi. Edző: Elek Gábor
GYŐR:
Leynaud – Bódi 2, GROOT 8 (2), OFTEDAL 5, Brattset 1, A. HANSEN 5, Görbicz 1. Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Tomori 1, Pintea 1, V. KRISTIANSEN 5, Knedlíková 2, Puhalák 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.:
2–2. 8. p.: 5–6. 12. p.: 8–8. 18. p.: 12–9. 23. p.: 15–11. 25. p.: 15–14. 32. p.: 19–15. 36. p.: 22–17. 42. p.: 22–21. 45. p.: 25–22. 49. p.: 25–24. 52. p.: 26–26. 54. p.: 29–27. 56. p.: 29–29. 58. p.: 31–30
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 2/2
Elek Gábor: –
Nagy büszkeség ez az eredmény a világ legjobb csapata ellen, és ha egy pihentebb emberrel többen vagyunk, nyerhettünk is volna. Ettől függetlenül boldog vagyok, hogy ilyen teljesítményt nyújtottunk. Az ilyen pillanatokért és az ilyen hangulatú meccsekért dolgozunk és játszunk.
Danyi Gábor: –
Elismerés illeti a Ferencvárost, jobban játszott ezen a mérkőzésen. Főleg az első félidő volt nagyon magas színvonalú és iramú. Sok helyzetet kihagytunk, de a végén így is kihoztuk a maximumot a pontszerzéssel.

Újra másodika, újra Ferencváros–Győri ETO kézilabda-rangadót rendeztek, a január eleji bajnoki után ezúttal a Bajnokok Ligájában, Érden. A két szurkolótábor már javában hangolt, amikor a két vezetőedző, Elek Gábor és Danyi Gábor mosolyogva ölelte át egymást a felezővonalnál.

Az NB I-ben simán nyert a Győr, és a Fraditól ezúttal is extra teljesítményre volt szükség egy szorosabb mérkőzéshez a még hibátlan rivális ellen. No meg jobb védekezésre, ami az ismert hiányzók miatt nem ígérkezett könnyű feladatnak.

A betegséggel küzdő Kovacsics Anikó ugyan ott volt a bemelegítésnél, de aztán csak a kispadról biztathatta a társait, ami nagy veszteséget jelentett az FTC-nek. Részben emiatt is Háfra Noémi védekezett hármasban a szezon közben kölcsönvett Horváth Dóra mellett, és Mészáros Rea ment ki kettesbe a meccs elején, míg Klivinyi Kinga vállalta át az irányítói feladatokat. Gyorsan potyogtak a gólok az első percekben, és felváltva vezettek a csapatok. A győriek messze felléptek a fradistákra, illetve volt olyan periódus is, amikor Nerea Pena kapott külön őrzőt. Győri részről Nycke Grootot és Stine Oftedalt nehéz volt egy az egyben megállítani, az ő mozgékonyságuknak köszönhetően alakította ki helyzeteit az ETO, míg a Fradi igyekezett lassítani a játékot.

Bíró Blanka védéseire és Háfra góljaira alapozva először az FTC tudott több góllal ellépni, mínusz háromnál (12–9) Danyi időt is kért a 18. percben. 15–11 után aztán sorra jöttek a kimaradó helyzetek és technikai hibák hazai részről, a Győr pedig ezekből gyorsan indult, és feljött egyre. Lukács Viktória egy ötperces gólcsendet tört meg, ezzel vezetett 16–15-re a szünetben a Fradi.

Nem indult jól a második félidő az ETO-nak, az FTC emberhátrányban is gólokat lőtt, és egy 5–1-es sorozattal 21–16-ra meglépett. Amandine Leynaud helyére Kiss Éva érkezett a győri kapuba, és több labda is elakadt benne. A korábbi forgatókönyvet megismételve ezután ismét a vendégek percei következtek. Amikor kettőre közelített az ETO, Elek Gábor is időt kért (22–20).

Nagy küzdelem zajlott a pályán, a Győr komoly erőket mozgósított a felzárkózásért, és 26–26-nál utol is érte ellenfelét. Kiélezett végjáték következett, amelyben a Győr többször is kiegyenlített, azonban a vezetést egyszer sem tudta átvenni. Három perccel a vége előtt Schatzl Nadine hetest rontott, a túloldalon pedig Oftedal egalizált. Újra a Fradi került előnybe, de az ezúttal jól féken tartott Crina Pintea büntetőt harcolt ki, amit Groot vágott be Szikorának. Az első hazai BL-meccsét játszó Klujber Katrin találatára (ez volt neki a hetedik) a mezőny legeredményesebbje, a nyolcig jutó Groot válaszolt, míg a maradék pár másodperc már csak egy blokkolt időn túli szabaddobásra volt elég, döntetlen lett a vége (32–32). A Győr sem hibátlan már a sorozatban, ám nagyon megküzdött az újabb pontért, amely még a Fradinak is jól jöhet a végelszámolásnál.

A két győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Ferencváros számára jövő szombaton a szlovén Krim Ljubljana otthonában folytatódik a BL középdöntője, az öt győzelemmel és egy döntetlennel rendelkező Győr pedig a norvég Vipers Kristiansand csapatát fogadja.

A két magyar csapat legközelebb március 2-án Győrben játszik egymással BL-meccsen, majd április 27-én a Népligetben bajnokin találkoznak.