ETO-siker Bukarestben, Győr–Fradi a negyeddöntőben

2016.02.28. 14:51
A Győri Audi ETO KC 24–22-re nyert idegenben a CSM Bucuresti ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában. A negyeddöntőben a Rába-parti csapat a Ferencvárossal találkozik.
A bukarestiek biztos csoportnegyedikként várták utolsó középdöntős meccsüket, a Győr viszont láthatóan el akart kerülni a harmadik helyről. Linn Jörum Sulland vezérletével 6–2-es előnybe került a vendégcsapat, amely ezután sem vett vissza védekezése keménységéből. Erre, Kari Aalvik Grimsbö védéseire és Kovacsics Anikó hasznos játékára alapozva még inkább elhúzott ellenfelétől az ETO, a szünetre 14–8-as vezetéssel térhetett.

Ettől kicsit elkényelmesedett a magyar együttes, a bukarestiek pedig ezt kihasználták. A kapujukban az exgyőri Jelena Grubisic teljesítménye feljavult, míg támadásban Isabelle Gulldén és a beálló Oana Manea húzta a hazaiakat. Akik többször is felzárkóztak egy gólra, egyenlíteni azonban nem tudtak. A heteseket biztos kézzel értékesítő Ida Alstad a hajrában bebiztosította a győri győzelmet.

A többi eredmény úgy alakult, hogy a Győr második, a Ferencváros pedig harmadik lett a csoportjában, így a két magyar csapat egymással találkozik a negyeddöntőben.

„EDDIG NEM NÉZTÜK, HOGY MI LEHET MAJD A FOLYTATÁSBAN”

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 6. FORDULÓ

CSM BUCURESTI (ROMÁN)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–24 (8–14)
Bukarest, 4000
néző. Vezette: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
CSM BUCURESTI: J. GRUBISIC – Varzaru 1, MANEA 6, Bradeanu 2 (1), Torstensson 1, Rodrigues Belo 1, Fisker. Csere: Iordache (kapus), GULLDÉN 8 (4), C. Martín 1, Bazaliu 1, Vetkova, Franca Da Silva, Curea 1. Edző: Kim Rasmussen
GYŐR: GRIMSBÖ – Knedlíková 1, Sulland 5 (3), Groot 2, H. LÖKE 5, E. Amorim 3, KOVACSICS 3. Csere: Kiss É. (kapus), Broch 1, ALSTAD 4 (3), Orbán Adrienn. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 14. p.: 3–6. 21. p.: 6–9. 27. p.: 6–13. 36. p.: 12–17. 42. p.: 15–17. 44. p.: 15–19. 48. p.: 18–19. 54. p.: 18–21. 57. p.: 21–22
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 7/6
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője:
– Nemcsak a győzelem volt fontos, hanem az is, hogyan játszunk. Nagyobb előnynél elkényelmesedhet a csapat, csökkenhet a figyelem, talán ez történt velünk is a szünet után. Persze az is igaz, hogy a Bukarest nagyon jó, és bizonyítani akarta, hogy ekkora különbség nincs a két csapat között, ezért küzdött és hajtott – ám a kulcspillanatokban mindig meg tudtunk újulni.

Buducsnoszt Podgorica–Midtjylland 27–21 (14–7)

1. CSOPORT, 6. FORDULÓ

Thüringer HC (német)–Rosztov-Don (orosz) 28–32 (14–15)
Fleury Loiret (francia)–Larvik (norvég) 28–31 (16–15)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Ferencváros–HCM Baia Mare (román) 21–18 (14–7)

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC
HCM Baia Mare (román)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Vardar Szkopje (macedón)–Larvik (norvég)
CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz)
• Az elöl álló csapatok otthonában játsszák az első mérkőzéseket.
• Az első mérkőzéseket április 1–3. között, a visszavágókat április 8–10. között rendezik.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Jó győri blokk és lerohanás, Groot fejezi be góllal. Manea találata már nem nagyon számít. A Győr idegenben is legyőzi a bukarestieket! 22–24
59. perc:
Grimsbö ráül a labdára Bazaliu lapos lövése után. Löke nagy helyzetet hagy ki a másik oldalon.
58. perc:
Groot betör, hétméteres és kiállítás Torstenssonnak. Alstad hidegvérű. 21–23
57. perc:
Alstad a bal szélről elvállalja, de nem talál be. Manea beállóból igen. 21–22
56. perc: Alstad
újabb hetest értékesít. Cureától jön a válasz. 20–22
55. perc: Torstensson
kaparint meg egy kipattanót, és a labda a kapufáról a gólvonalon túlra vánszorog. 19–21
54. perc:
Újabb technikai hiba, Amorim a lábára ejti a labdát. Alstad robog végig a pályán labdaszerzés után, és Grubisic lábai alatt betalál. Itt az utolsó hazai időkérés. 18–21
53. perc:
Győri lépéshiba. Torstensson ejtése nagyon rossz szerencsére.
52. perc:
Amorim előtt nyílik meg az út a kapu felé, de a lécre lő. Bradeanu a másik oldalon kidobja a labdát a pályáról.
51. perc:
Lökét is kiküldik két percre, nem ért egyet a döntéssel. Fisker lövését védi bravúrral Grimsbö.
50. perc:
Gulldén kap az arcához, de nincs kiállítás. Győri labdaszerzés, hetes és két perc Bazaliunak. Alstad keze nem remeg meg. 18–20
49. perc:
Sulland kinézi magának a jobb felsőt, de mellé lő.
48. perc:
Újabb eladott labda, Martín indul, és nem ront ziccerben. 18–19
47. perc:
Alstad eladja a labdát, egy gólra feljöhet a CSM Bucuresti. Gulldén kihagyja a saját maga által kialakított helyzetet.
46. perc:
Maneával nem bírunk, Gulldén ismét értékesíti a hetest. 17–19
45. perc:
Sullandot lesáncolják, Grubisicnek könnyű dolga van.
44. perc: Löke
újabb gólt dob Amorim bejátszásából. A másik oldalon is jól dolgozik a beálló, Manea, aki hetest harcol ki. Gulldén gólra váltja. 16–19
43. perc:
Grimsbö is bemutat egy védést, majd Löke lő klasszikus beállógólt. Gulldén a bal felső sarok mellé lő. 15–18
42. perc: Bradeanu
nagy gólja után már csak kettővel vezet a Győr. Időt is kér Ambros Martín. Grubisic véd ismét, Sulland a szélről ugrott be. 15–17
41. perc: Varzaru
a jobb szélről Grimsbö lábai között a kapuba pattint. Kovacsics emberhátrányban kapufát lő, aztán majdnem kicseni Torstensson kezéből a labdát. 14–17
40. perc:
Amorim lövését Grubisic védi. Sulland mezhúzás miatt két percet kap.
39. perc:
Grimsbö nyeri az újabb büntetőcsatát Bradeanuval szemben.
38. perc:
Gulldén kihagy egy hetest, Bradeanu értékesít egy másikat. 13–17
37. perc: Amorim
megint betör, ezúttal befejezi saját maga. Löke újabb ziccert lőhet, és most jó megoldást választ. 12–17
36. perc:
Amorim hetest harcol ki, azonban Sulland lövése után a labda a lécről a gólvonalra pattan. Manea nem hibázik. 12–15
35. perc:
Grimsbö indít pontosan, Löke futtából lő, Grubisic lábbal véd. Gulldén hétméteresből növeli góljai számát, Kiss Éva nem tud hárítani. 11–15
34. perc:
Sulland a jobb felsőt célozza meg, Grubisic keze viszont „ott marad”.
33. perc:
Rodrigues lövését védi Grimsbö, a kipattanó viszont ezúttal az övék. Gulldén szétnéz, nem nagyon van kinek passzolni, dob hát egy hatalmas gólt. 10–15
32. perc:
Kovacsics harcol meg a kipattanóért, büntető a jutalma. Sulland most pattintott lövést választ. 9–15
31. perc: Manea
góljával indul a második játékrész. 9–14

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Ambros Martín időt kért. Gyorsan elveszti a labdát az ETO. Az utolsó húsz másodpercben mindkét csapat eltalálja a kapufát. Az eredmény nem változik, hattal vezet a Győr a szünetben. 8–14
29. perc: Amorim
szép egyéni akció végén betalál. Rodrigues megint betör, Alstadot kiállítják, a hetest pedig Gulldén értékesíti. 8–14
28. perc:
Kovacsics két percig pihenhet, miután túl nagyot lökött ellenfelén. Rodrigues betörésből gólra váltja az emberelőnyüket. 7–13
27. perc: Kovacsics
most felkanyarodik, és átlövésből mattolja a hazaiakat. 6–13
26. perc:
Kovacsics védekezésben is hasznos, megállítja Gulldént. Itt a második hazai időkérés. Kapus nélkül támad a bukaresti csapat, amely elveszti a labdát, Grimsbö pedig kapufás gólt lő. 6–12
25. perc: Kovacsics
a bal szélről a második gólját lövi. 6–11
24. perc:
Amorimot lesáncolja Torstensson, de a sarokdobás után Groot átlövése már góllal zárul. 6–10
23. perc:
Gulldén felbátorodott, de most sikerül leblokkolni. Amorim passzol pontatlanul, de szerencsére Bradeanu lemásolja a tettét.
22. perc:
Kiegészül az ETO, de Lökétől elveszik a labdát a bírók.
21. perc: Gulldén
lő jól ismét. 6–9
20. perc:
Grootra kijönnek emberfogásra, Martín sárga lapot kap. Elveszik a labdát a Győrtől.
19. perc:
Rossz hír a győrieknek, Amorim begyűjti második kétperces kiállítását, majd Gulldén gyorsan kihasználja az emberelőnyt. 5–9
18. perc:
Ismét Bazaliu és Löke próbálkozik, de ezúttal egyikük sem eredményes.
17. perc:
A 18 éves Bazaliu átlövésből nagy gólt lő, Löke beéri kisebbel is beállóból. 4–9
16. perc:
A kényszerből ezúttal is belszélsőt játszó Kovacsics ejtéssel megszerzi első gólját, majd labdát szerez, és Broch indulásból betalál. 3–8
15. perc:
Amorim lövése után megint támad a Bucuresti, de eladja a labdát.
14. perc:
Alstad belemegy, jöhetnek a hazaiak. Manea szépít. 3–6
13. perc:
Gulldén betörése büntetőt ér, Martín viszont lövőcsel nélkül mellé lő.
12. perc:
Időt kér a bukarestieket irányító Kim Rasmussen.
11. perc:
Kidobják a pályáról a labdát a románok. Löke harcol ki hétméterest. Sulland ezt is értékesíti, a bal felső sarkot választotta a norvég jobbátlövő. 2–6
10. perc: Lerohanás végén már jobban figyel a lábára Manea, és lövésébe csak beleérni tud Grimsbö. Sulland válaszol góllal. 2–5
9. perc:
Emberhátrányban is jól védekezik a Győr, Manea betalál, de vonalra lépett.
8. perc: Sulland
felugrik, és a jobb oldali kapufa mellett betalál. Amorimot állítják ki két percre lökésért. 1–4
7. perc:
Gulldén lövését Grimsbö védi, Kovacsicsét Grubisic.
6. perc:
A francia Bonaventura testvérek mindkét oldalon belemenést ítéltek.
5. perc:
A spanyol Martín ront, támadhat a Győr. Sulland büntetőből eredményes. 1–3
4. perc: Amorim
is talpról engedi el, és ő is jól céloz. 1–2
3. perc: Gulldén pattintott lövéssel egyenlít talpról. 1–1
2. perc:
Passzív játék miatt elveszik a labdát a hazaiaktól, Löke indul, és megszerzi az első gólt. 0–1
1. perc:
A fehér mezes győriek kezdik támadással a mérkőzést. Groot átlövését védi a tavaly még a Győrben játszó Grubisic.

A két csapat győri mérkőzésén az ETO 28–22-re győzött.