Otthonában győzte le a német bajnokot a Fradi!

2015.11.01. 13:47
Szucsánszki alaposan megszórta a németeket (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 30–27-re nyert a német Thüringer HC vendégeként, így már öt ponttal vezeti a csoportot.
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
THÜRINGER HC (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–30 (13–18)
Nordhausen, 1900
néző. V: Marics, Masics (szerbek)
THÜRINGER HC: Eckerle – HUBER 7 (2), Engel 5 (2), Luzumová 2, Pintea 3, Buceschi 2, WOHLBOLD 4. Csere: Satrapová (kapus), Frey, Schmelzer 3, Scheffknecht 1. Edző: Herbert Müller
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 1, Hornyák D. 4, SZUCSÁNSZKI 8, Szamoránsky P. 4, Pena 1, Schatzl 2. Csere: Hlogyik (kapus), SZEKERES, Mészáros R., Szekerczés 3 (3), ZÁCSIK 4, Szarka A., LUKÁCS V. 3, Cifra. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 9. p.: 4–5. 16. p.: 7–11. 21. p.: 9–13. 24. p.: 12–13. 37. p.: 17–23. 42. p.: 20–23. 48. p.: 24–25. 54. p.: 26–27. 56. p.: 26–29
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Herbert Müller:
– Most is a végéig küzdöttünk, mégis nagyon mérges vagyok, mert az első félidőben katasztrofális volt a támadójátékunk, és egy ilyen csapatot ezzel a teljesítménnyel nem lehet legyőzni. Ezzel együtt összekaptuk magunkat a végére, akkor meg nem tudtuk góllal befejezni az akcióinkat.
Elek Gábor: – A második félidőben volt tíz perc, amikor nagyon fegyelmezetlenül játszottunk, nem lőttük be a ziccereket, eladtuk a labdákat, emiatt kicsit csalódott vagyok. Ugyanakkor a szívünk ezúttal is a helyén volt, nagyot harcoltunk, a hajrában védekezésben is észnél voltunk, sok támadóhibát csikartunk ki. Nagyon fontos két pontot szereztünk, de ez vezéráldozattal járt. Szucsánszki Zita kétszer is rosszul érkezett a földre, megsérült a bokája, lehet, hogy részleges szalagszakadást szenvedett, de még további vizsgálatok várnak rá. Reméljük, a szombati BL-meccsre sikerül összedrótozni.

Podravka Koprivnica (horvát)–Fleury Loiret (francia) 20–20 (11–13

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA32186–71+155
2. Thüringer HC (német)311181–78+33
3. Fleury Loiret (francia)3375–750 3
4. Podravka Koprivnica (horvát)31257–75–181

Pörgős meccset produkált egymással a német és a magyar bajnok, és erre ráerősített játékával a Fradi. A hazaiak döcögős támadójátékkal kezdtek, az első akciógólra hét percet kellett várnia a taktust folyamatosan ütő német közönségnek. A túloldalon viszont változatosan szőtte akcióit az FTC, szélről és átlövésből is jöttek a lövések, míg hátul Szikora Melinda ezúttal is tartást adott a csapatnak.

Herbert Müllert már a 12. percre időkérésre ösztönözte tanítványai teljesítménye, a THC azonban csak pillanatokra tudott közelebb zárkózni. Szucsánszki Zita eminens katona módjára vezette a csapatot, és átlövőtársai is folyamatosan veszélyt jelentettek a gyengén védő német kapusokra. Szekeres Klára kiállítása ellenére a félidő utolsó percei is jól sikerültek a vendégeknek, akik ötgólos előnnyel vonulhattak pihenőre. 13–18

A második játékrész elején Zácsik Szandra lépett előre húzóemberré, a félidő közepén viszont hullámvölgybe került a Ferencváros, miután Nerea Penának nem úgy ment, ahogy megszokhattuk. Bő tíz perccel a vége előtt az egyenlítésért támadott a Thüringer HC, ám Szikora a hajrára is tartogatott pár bravúrt. Hlogyik Petra hetesvédést mutatott be az addig kiemelkedően játszó Svenja Huberrel szemben, aki ezt követően rögvest egy ziccert is elrontott, ezzel pedig a Fradié lett a meccs. 27–30

A zöld-fehérek veretlenek maradtak két nehéz idegenbeli meccsükön, ez pedig középdöntős szemmel is jó jelnek tűnik.

ÍGY LÁTTA ELEK GÁBOR VEZETŐEDZŐ A MÉRKŐZÉST

60. JÓ JÁTÉKKAL NYERT A FRADI A NÉMET BAJNOK OTTHONÁBAN!
60. Pintea
kettőre faragta a hátrányt, de a Fradié az utolsó szó. 27–30
59.
Lukács lövése nem ment be, Engel labdája után a lécről jött ki a labda.
59.
A németek levitték a kapust, Huberé volt a ziccer, de a labda mellé ment!

58. Herbert Müller időt kért.
58.
Wohlbold betörése után hetes járt. 2:05 volt hátra. HLOGYIK jött a hetesre, Huber lőtt, de a fiatal kapus KIVÉDTE!
57.
Penát kiállították reklamálás miatt... KETTŐS HÁTRÁNY.
57. MICSODA VÉDÉS SZIKORÁTÓL! Frey hat méterről dobott ziccert, de Szikora leért a bal alsóhoz.
56.
Két perc Szekeresnek. Csodálkozott, alighanem nem ő volt a szabálytalan.
56. FONTOS GÓL! Schatzl
használta ki az előnyt. 26–29
55.
Buceschi belement.
55.
Pena betörése után hetes és két perc Wohlboldnak. Szekerczés ezt is bedobta! 26–28
54. Luzumová
találta meg a helyet az egyes és a kettes között. 26–27
53. Lukács
bátran ment be, és „megtalálta” a jobb alsót. 25–27
52.
Hornyák lövése ezúttal nem volt jó. Scheffknecht próbálkozása után Szikora hárított.
51.
Szikora hiába tornázta ki a lelkét, Pintea lövése után hetes járt, s Huber nem tudott hibázni. 25–26
50. Hornyák
talpról lőtt, megpattant – üdv a bal felsőben! 24–26
49.
Freyt támasztotta meg Szucsánszki, így maradt a labda a hazaiaknál. Passzív, Scheffknecht labdáját Szikora védte.
48. AJJAJ! Wohlbold
szélről vette be Szikora kapuját, némi szerencsével. Aztán eladott labda Penától, Huber büntetett. 24–25
47.
Már előnyből Lukács pattintotta be Pena passzát. 22–25
47. Schmelzer
rántotta le Schatzlt, kétperces kiállítás.
46.
Scheffknecht labdája után Pintea dobott szép gólt. 22–24
45.
Passzív Fradi-támadás, Zácsik bombázott fölé.
44. Pintea
maradt egyedül Mészárossal, gól és két perc! 21–24
44.
SZIKORA! Óriási védés a Fradi kapusától.
40.
Passzívig játszott a THC, de jól altattak, Schmelzer üresen maradt beállóban. 19–23
39.
Hornyák lövése után Eckerléé lett a labda.
31. Elkezdődött a második játékrész.

30. Szikora védésével vége az első félidőnek.
26.
Buceschi lövése után szállt fölé a labda, faultos volt, de továbbengedték.
25. Szucsánszki
egyelőre remek, ismét fallal szemben volt eredményes. 12–14
24. Wohlbold
keresztbe futás után volt eredményes. 12–13
24.
Eckerle, majd Szikora is védett egyet, Pena lépéshibát vétett.
23.
Belülvédekezésért (?) hazai hetes, Engel bevágta. 11–13
22.
Szarka a szélen, ziccerben ráadásul, fölé bombáz.
21.
Szucsánszki labdája kipattant a kapufáról. Szekeres nagyszerűen szerzett labdát.
21.
Elek Gábor időt kért.
21. Szucsánszki
faulttal együtt bedobta a labdát, Scheffknecht az első gólját szerezte a BL-szezonban. 10–13
18.
Zácsik először a pályán Hornyák helyén, Szucsánszki mellé lőtt.
18.
Engel lövése után Szikora kitolta a labdát.
12.
Két remek spárga Szikorától, különösen Buceschivel szemben védett nagyot.
8.
Huber indult, ezúttal is villámgyorsan, Szucsánszki szabálytalankodott, a hetest Engel értékesítette. 3–4
4.
Pena lövését kitolta a kapus. Huber indult, tökéletes indítás, Szikora tehetetlen volt. 1–2
1.
A piros mezes hazai csapat kezdte a meccset.

ELŐZMÉNYEK

A THC-ben Eliza Buceschi és Svenja Huber volt a két leggólerősebb játékos (12-12) az előző két meccsen. A Fradiban a heteseket lövő Szekerczés Luca 11-nél, Nerea Pena és Zácsik Szandra 7-7 gólnál jár.

A találkozót Branka Marics és Zorica Masics vezeti, akikre minden bizonnyal sok Fradi-szurkoló emlékszik. A szerb páros fújt ugyanis az Elek-csapat tavalyi lipcsei selejtezőjén, amelyet botrányos körülmények között, játékvezetői hibáktól hemzsegő végjáték után hetesekkel veszített el a Fradi. A szerbek azóta nem vezettek a zöld-fehéreknek.

A mérkőzés előtt mindkét csapat három ponttal áll a tabellán, miután a Fradi és a THC egyaránt döntetlent játszott a Fleuryvel: a német együttes otthon végzett 27–27-re, míg a zöld-fehérek múlt héten 28–28-ra végeztek Orléans-ban.