Női válogatottunk gyakorlatilag kijutott a vb-re

2019.06.02. 17:50
A magyar női kézilabda-válogatott 41–23-ra győzött az osztrákok elleni vb-selejtezős párharc első, idegenbeli mérkőzésén, ezzel gyakorlatilag kijutott az év végi, Japánban megrendezendő világbajnokságra.
Háfra Noémi egy emelettel az osztrákok fölött – GALÉRIÁNK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Tumbász Hédi)

NŐI KÉZILABDA, VB-SELEJTEZŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS

AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 23–41 (9–20)
Graz, 1000 néző. V: Nabokov, Kulik (fehéroroszok)
AUSZTRIA: Blazek – Wess 1, FREY 9 (5), Huber 3, Magg, Ivancok 1, Dedic 1. Csere: Curic (kapus), KOVÁCS P. 5, K. Logvin, Tomasini 1, Schindler 2, S. Kaiser, Neidhart
Szövetségi kapitány: Herbert Müller
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Lukács V. 3, Tomori 2, TÓTH G. 9 (1), Szabó L. 1, HÁFRA N. 5, Schatzl Nadine 4. Csere: Kiss É., Janurik (kapusok), Klivinyi 3, KLUJBER 5 (2), Mészáros R., Márton G. 3, FALUVÉGI D. 4, Tóvizi 1, Kopecz 1
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–5. 17. p.: 5–10. 24. p.: 7–16. 34. p.: 10–24. 40. p.: 14–28. 49. p.: 20–35
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Herbert Müller: –
Nem volt esélyünk, a magyarok sokkal jobbak voltak nálunk. Pedig jól kezdtük a meccset, de utána nagyon gyávák lettünk. Sok volt a technikai hibánk, nem voltunk egységesek hátul és önbizalom nélkül játszottunk, ami az egy az egy elleni szituációknál látszott a legjobban. Ennek a párbajnak vége, ha valaki nem tud nyerni otthon, akkor már nincs esélye.
Kim Rasmussen: – Tudtuk, hogy jobbak vagyunk, ha koncentrálunk, de ilyen domináns játékot és nagy különbségű győzelmet azért én sem vártam. Ezt a meccset már az első félidőben lezártuk. A másodikban kicsit talán több gólt kaptunk, mint kellett volna, de ez az egyetlen dolog, amivel nem lehetek maradéktalanul elégedett, minden mással igen. A kézilabdában vannak jó napok és rossz napok, nekünk most jó napunk volt!

VISSZAVÁGÓ
Június 5., szerda, 18.00, Zalaegerszeg:
Magyarország–Ausztria (Tv: M4 Sport)

Kovacsics Anikó lábsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, ám így is bízhattunk benne, hogy a mieink már Grazban eldöntik a továbbjutást. Reményeinket táplálták az első percekben látottak, szinte minden posztról és játékelemből sikerült bevenni a hazaiak kapuját – Háfra Noémi járt ebben az élen –, majd a kezdetben kissé szellős védekezésünk is összeállt.

Az osztrákok kilenc percen át képtelenek voltak bevenni Bíró Blanka kapuját, ezalatt 10–5-re húztunk el, majd Klujber Katrin lőtt egymás után két üres kapus gólt a saját térfeléről. Mind a négy szélsőnk (Lukács, Schatzl, Márton, Faluvégi) gólt szerzett már az első félidőben, Márton Gréta éppenséggel az első válogatott mérkőzésén.

A játék képe a második félidőben sem változott, tovább nyílt az olló a két együttes között. A mieinknél Tóth Gabriella lépett elő fő gólfelelőssé, és hasonlóan jó napot fogott ki az utolsó 12 percre a kapunkba álló Janurik Kinga.

A 18 gólos győzelem után a szerdai zalaegerszegi visszavágó formalitásnak tűnik, készülhetünk az év végi világbajnokságra.

Így ünnepeltek a lányok a magyar szurkolókkal Grazban

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Janurik véd. Faluvégi Klivinyinek ad passzt, a beugró klubtárs nem tudja megfogni a labdát. Nem számít, a magyar válogatott így is eldönti a továbbjutást már az első mérkőzésen.
59. perc:
Ők eladják a labdát, mi belőjük, mégpedig Tóvizi révén. 23–41
58. perc: Frey
értékesíti a Schindler által kiharcolt hetest. Klujber lőne kínai figurából gólt, de Blazek hárít. 23–40
57. perc:
Szabálytalan zárás a hazaiaknál. Kaiser letarolja Klivinyit, két perc. Faluvégi a 40. magyar gól szerzője. 22–40
56. perc:
Kaiser üresen kapná a labdát, de kiejti a kezéből. Kopecz egyből célba veszi az üres osztrák kaput, de túl nagy erőt tesz a lövésbe, fölé megy.
55. perc:
Maggot kiállítják Klivinyiről. Faluvégi menti meg a labdát, majd a kapuba dobja. 22–39
54. perc:
Janurik véd, majd mellé durrantak a hazaiak.
53. perc:
Lehetőséget kap Kopecz Barbara is, aki egyből góllal hálálja meg a bizalmat. 22–38
52. perc: Klujber
megpattanó lövése a blokkról megy be, Dedicé Janurik kezéről. 22–37
51. perc:
Janurik mutat be újabb bravúrt, majd eladjuk a labdát. Kovács lendületből mattolja Janurikot. 21–36
50. perc:
Janurik úgy véd ziccerben, hogy majdnem az ellenfél kapujába üti a labdát, de időben eszmélnek a hazaiak. Janurik újabb védése után Klivinyi az üres kapuba ível. 20–36
49. perc:
Frey az oldalhálóba lő, Márton a jó oldalról helyez a kapuba. 20–35
48. perc: Tóth
góljára Schindler válaszol. Janurik Kinga a magyar kapuban. Schindlert kiállítják, Rasmussen azonnal időt kér. Klivinyi betör, gól. 20–34
47. perc:
Háfra közbelő, a lécről megy fölé a labda. Kovács jó csel után jól is lő. 19–32
46. perc: Háfra
átlövésből növeli a góljai számát. Kovács lövésébe Kiss csak beleérni tud, hárítani nem. 18–32
45. perc:
Frey szép passza után Huber ejt hasonlóan szépen. 17–31
44. perc:
Osztrák belemenés után Tóth elvéti az üres kaput. Aztán labdát lop, és ezúttal már beveszi az üres kaput. 16–31
43. perc:
Kiállítás az osztrákoknál, Lukács gyorsan kihasználja, a kapus alatt pattint be. Frey gólja után Szabó középkezdésből ível az üres osztrák kapuba. 16–30
42. perc: Frey
lövése jó, Klujberé kevésbé. Kovács, majd Dedic találja el a kapufát a hazaiaknál. 15–28
41. perc:
Kiss védi Schindler lövését. Lukács fejbe lövi Blazeket.
40. perc:
Mi is megtaláljuk a beállót, Szabót, a hetest Klujber ráhúzza a kapus fejére, elnézést is kér tőle, a gól persze érvényes. 14–28
39. perc:
Passzívnál túl sokat passzolunk, elveszik a labdát. Kovács egyedül végigviszi, hétméteres a jutalma. Amelyet Frey most Bírónak lő be. 14–27
38. perc:
Üres kapuval támadunk, Schatzl a szélről jól céloz. Hubert megint megjátsszák, Kiss véd, de újabb büntető jön. Frey nem hibázik. 13–27
37. perc:
Mészáros visszahúzza Hubert, hetes és kiállítás. Frey pattintva értékesíti a büntetőt. 12–26
36. perc:
Kisst próbálják átejteni a szélről, esélytelen. Tóth megint betörésből eredményes. 11–26
35. perc: Schindler
betörésből szépít. Tóth test mellett besuhintja a hosszú alsóba. 11–25
34. perc:
Logvin alulról ellövi, Kissről ki sem jön a labda. Tóth lerohanásból növeli az előnyt. 10–24
33. perc: Klujber
lazán a jobb felsőbe lő a büntetőből. Kiss védi Frey próbálkozását, Schatzl indul, és az üres kapuba helyez. 10–23
32. perc:
Jó védekezés után Tóth indul meg, Kovács felborítja, kiáll két percre. Tomori a lécet találja el, de hetest kap.
31. perc:
Az osztrákok támadnak először, de még kettős emberhátrányban. Üres a kapujuk, így öten támadnak, Wess a szélről betalál. Schatzl válaszol szintén a szélről. 10–21

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Logvin belementést követ el. Gyorsan felérünk, Faluvégi kilövi a hosszú felsőt a jobb szélről. Tizenegy góllal vezetünk a szünetben. 9–20
29. perc: Elszórják a labdát az osztrákok, Kim Rasmussen időt kér. Kaisert kiállítják lökésért. Mészáros újabb kiállítást harcol ki, Frey is leül két percre. Tóth hetesét Curic védi lábbal.
28. perc: Frey
páros lábról felugrik, szép gól. Aztán újabb támadást rontunk el. Tomori labdát szerez, majd gólpasszt ad a felsprintelő Tóthnak. 9–19
27. perc:
Faluvégi beugrik a szélről, a bírók belemenést fújnak.
26. perc: Háfra
szép passzcsel után talál be, míg Faluvégi indításból. 8–18
25. perc:
Ivancok lövése a törlőfiút találja fejen. Kovács kapufás gólt lő lendületből. 8–16
24. perc: Faluvégi
személyében a negyedik szélsőnk is gólt szerez. Technikai hiba az üres kapuval támadó osztrákoknál, megint Klujber büntet a saját térfeléről. 7–16
23. perc:
Kovács lövését Bíró védi, Klujber a saját kapujától 10 méterre ellövi üres kapuba, bemegy. Frey beugrik a résbe és betalál. 7–14
22. perc:
Tomasinihez lejátsszák a labdát a szélre, de a kirobbanó Bíró belekap az ejtésébe. Üres kapuval támadunk, Szabó hetest harcol ki. Tóth belövi. 6–13
21. perc: Márton
a szélről megszerzi válogatottbeli első gólját. Mészárost kiküldik két percre. 6–12
20. perc:
Tóth lövésével nem tud mit kezdeni az osztrák kapus.Tóthba mennek bele a hazaiak. 6–11
19. perc:
Kovács talpról fölé lő. Klivinyi újabb lövését védi Curic.
18. perc:
Bíró védése után Tomasinihez kerül a labda, belövi a szélről. Márton Gréta először a pályán a magyar válogatottban. Lukács ejtését Curic kapja le. 6–10
17. perc:
Passzívnál ellövik az osztrákok, sikerül blokkolni. Bíró indítása túl magas Schatzlnek.
16. perc:
Klivinyi kerül ziccerbe, Curic lábbal véd.
15. perc: Klivinyi
alulról alulra lő, pontosan. Dedic belemegy Lukácsba. 5–10
14. perc:
Ivancok beugrik két ember között, de a lécről fölé megy a lövése.
13. perc:
Kovács betöréséből belemenés lesz. Háfra átlövését Curic védi.
12. perc:
Osztrák időkérés. Kovácsot blokkoljuk le, sarokdobás.
11. perc:
Ivancok átlövésből nem találja el a kaput. Klivinyi lövését oldalra üti ki a kapus. Elalszanak az oldalbedobásnál a hazaiak, Tomori kap labdát így üresen, és kihasználja. 5–9
10. perc: Lukács gyorsan felavatja Curicot. 5–8
9. perc: Ivancok
betörésből mattolja Bírót. Kapust cseréltek a hazaiak, Antonija Curic állt be. 5–7
8. perc:
Kovács bejátszásából Huber szépít, Lukács állítja vissza a háromgólos különbséget a jobb szélről. 4–7
7. perc: Schatzl
a szélről talál be, az osztrákokat erősítő Kovács Patrícia válaszol rá. Tóth kicselezi a védőjét, gól. 3–6
6. perc:
Frey lő, Bíró a lécre tolja a labdát.
5. perc: Háfra
átlövésből eredményes ismét. Kiejtik az osztrákok a kezükből a labdát, Lukács begyűjti. A jobbátlövőt játszó Tomori is megszerzi első gólját. 2–4
4. perc: Huber
beállóból egyenlít. 2–2
3. perc: Háfra
test mellől a kapu hosszú oldalába lő. Hazai kapufa után Háfra indítását lefülelik. Aztán visszaszerezzük a labdát, Háfra belemenést követ el. 1–2
2. perc:
Huber, a beállójuk hétméterest harcol ki, Frey értékesíti Kiss Évával szemben. 1–1
1. perc:
Kovacsics Anikó lábsérülés miatt nem játszhat, Tóth Gabriella kezd irányítóként a mieinknél. Háfra átlövésből szerzi meg a mérkőzés első gólját. 0–1

A párharc győztese kijut az év végi, Japánban rendezendő olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), GROSCH Vivien (Dunaújvárosi KKA), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZEKERCZÉS Luca (Dunaújvárosi KKA), TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO)
Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác), TÓTH Gabriella (Érd)
Beállók: MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZABÓ Laura (Érd), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KLIVINYI Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOPECZ Barbara (EU-Fire Mosonmagyaróvári KC SE)
Balszélsők: KAZAI Anita (Dunaújvárosi KKA), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Beáta