Női kézi-vb: óriásit fordítottak a csehek és a brazilok is

2017.12.03. 15:32
Amorimékat alaposan megizzasztották a tunéziaiak (Fotó: AFP)
A magyar válogatottal azonos csoportban szereplő Csehország óriásit fordított Lengyelország ellen a németországi női kézilabda-világbajnokságon: a félidei háromgólos hátrány után néggyel győzött.

B-CSOPORT

A vasárnap kora délutáni meccsre is szépen megtelt a bietigheimi csarnok, a lengyel szurkolók újra remek hangulatot teremtettek. Az első félidőben volt is minek örülniük, a csapatuk biztosan őrizte három-négy gólos előnyét a csehekkel szemben. Jan Basny együttese ugyanakkor nem adta fel, szívósan üldözte a lengyeleket, és a meccs utolsó negyedéhez érve 21–20-ra fordított.

Iveta Luzumová igazi vezére volt a cseheknek (nem véletlenül választották meg a meccs legjobbjának), rajta kívül a nyolc góljával a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Markéta Jerábková vállalt főszerepet a fordításban. A lengyelek mintha leblokkoltak volna, a csehek néggyel is elmentek, innen még ugyan kettőre feljöttek Kudlaczék, de egyenlíteni már nem volt esélyük, a csehek két üres kapus találattal eldöntötték a mérkőzést (25–29). A lengyelek nem tudták megismételni a svédek ellen nyújtott teljesítményüket, míg a csehek a továbbjutás szempontjából fontos két ponthoz jutottak. Az eredmények kezdenek úgy alakulni, hogy igencsak ki-ki mérkőzéseket fogunk játszani a lengyelekkel és a csehekkel a csoportkör utolsó két körében.

Basny szerint döntő volt, hogy négy órával korábban játszottak a lengyeleknél szombaton, ráadásul sokkal könnyebb ellenféllel szemben. Luzumová hozzátette, számítottak arra, hogy a lengyelek el fognak fáradni a hajrára, ezért sokat futottak. Az egész pályás gólokat edzésen is gyakorolni szokta a klubjában, így nyugodt volt, amikor el kellett vállalnia az utolsó percekben.

A-CSOPORT

A franciák elleni siker után a Románia ellen is jól kezdett Szlovénia. Cristina Neaguék azonban nem hagyták lerázni magukat, az első félidő végén egyenlítettek, s a fordulás után három góllal meg is nyerték a mérkőzést (28–31).

A Siófok kapusa, Denisa-Stefania Dedu 25 százalékkal zárt (36 lövésből 9 védés) a román kapuban. A meccs legjobbja a 17 lövéséből 11 gólt szerző Neagu volt.

C-CSOPORT

Annak ellenére, hogy Tunézia tegnap húszgólos vereséget szenvedett Oroszországtól, remekül kezdett Brazília ellen. A 2013-as világbajnok a szünetben háromgólos hátrányban volt, majd a fordulás után ez a különbség még nőtt is. A hajrában azonban magasabb sebességre kapcsoltak a brazilok, és ha kínkeservesen is, de egy góllal megnyerték a mérkőzést (22–23).

A braziloknál győri Eduarda Amorim és a Kisvárdában légióskodó Samira Rocha egyaránt öt gólig jutott – igaz, ehhez előbbinek nyolc, utóbbinak tizenkét lövésre volt szüksége.

D-CSOPORT

Szerbia a Kína elleni gólfesztivál (43–23) után Kamerunt is alaposan megszórta, 34–21-re győzött. A szerbeknél ismét remekeltek a Magyarországon légióskodó játékosok: Katarina Krpezs-Slezák (Érd) hat, Marina Dmitrovics (Kisvárda) kettő, Tamara Radojevics (Kisvárda) és Szanja Damnjanovics (Siófok) pedig egy gólt szerzett. A kapuban Katarina Tomasevics (Dunaújváros) 43 százalékkal védett (14 lövésből hatot fogott meg).