Ezt gyorsan felejtsük el: súlyos vereség Montenegrótól

2015.12.08. 18:24
Senki nem akadt a magyar válogatottban, aki a hátára vegye a csapatot (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
A magyar női kézilabda-válogatott 32–15-ös, kiütéses vereséget szenvedett Montenegrótól a Dániában zajló világbajnokság A-csoportjának harmadik fordulójában.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően két győztes meccs után találkozott a magyar válogatott Montenegróval, amely az első fordulóban pontot vesztett Szerbiával szemben. Kulcsjátékosai közül Majda Mehmedovics, Jovanka Radicsevics és Milena Raicsevics (alias Knezsevics) gyakorlatilag végigjátszotta az első két találkozót, de Szuzana Lazovics és Katarina Bulatovics sem sokat pihent. A fáradtág azonban cseppet sem látszódott rajtuk.

Idegesen, több hibával kezdtek a csapatok, és bár Mehmedovics révén a montenegróiak szereztek vezetést, Zácsik Szandra találataival 3–1-re fordítottunk. Mindez rövid életű volt, mert elöl naggyá tettük Szonja Barjaktarovicsot, hátul pedig Radicsevics találta meg a réseket. Németh András egy támadás erejéig le is hívta Tomori Zsuzsannát, hogy elmagyarázza neki, mit kellene csinálnia.

TÖRTÉNELMI KUDARC
Ez volt a magyar női kézilabda-válogatott történetének legsúlyosabb világbajnoki veresége. Vb-n tízgólos különbség felett eddig csak egyszer kapott ki a magyar női válogatott, az 1993-as, Dánia elleni 23–37-et írta felül a mostani, Montenegró elleni 15–32. Majdnem akkora K. O. volt ez, mint a 2010-es Európa-bajnokság Norvégia elleni összeomlása (13–34).

Kiss Éva védései kellettek hozzá, hogy ne kerüljünk hamar többgólos hátrányba, de a 18. percben háromgólos montenegrói vezetésnél így is időt kellett kérnünk. A 20. percben Tomori még csak az ötödik gólunkat lőtte. Radicsevics és Bulatovics emberhátrányban is betalált, míg nálunk többször is támadó hibát fújtak. Sorra kaptuk a gólokat, és sokszor hoztuk kiszolgáltatott helyzetbe Kiss Évát. Némethnek még a szünet előtt ki kellett kérnie a második idejét, de az első félidő alapján nem látszódott, hogyan állhatna be fordulat a találkozón (17–9).

Nem is állt be...

Pedig a második játékrészre érkezett Bíró Blanka, Bulath Anita, Planéta Szimonetta és Erdősi Ildikó is, ám hamar tíz gól lett közte. A néhány fős, de annál hangosabb montenegrói kemény mag diadalittasan éltette az övéit. Volt is minek örülniük, Bulatovicsék látványosan nagyobb önbizalommal játszottak. Adzsics az utolsó tíz percben már pihentethette a kulcsjátékosait, a cseréiket is vitte a lendület. Montenegró végül kiütéssel nyert, a magyar válogatott mindössze hat gólt szerzett a második félidőben. 32–15

Szerdán Dánia vár a magyar válogatottra, a házigazda a szerbek 29–20-as legyőzésével melegített a mieink elleni ütközetre.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

A többi csoportról ide kattintva olvashat!

MAYER SZABINA ÉRTÉKELÉSE

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MONTENEGRÓ–MAGYARORSZÁG 32–15 (17–9)
Herning, 7000 néző. Vezette: Arntsen, Roen (norvégok)
MONTENEGRÓ: SZ. BARJAKTAROVICS – Radicsevics 3, K. BULATOVICS 6 (1), Lazovics 1, RAJCSICS 6, Jovanovics 2, MEHMEDOVICS 6. Csere: Hasanic (kapus), Klikovac, Jaukovics 4, Ramusovics 1, Pavicsevics 3, Grbics. Szövetségi kapitány: Dragan Adzsics
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Kovacsicz 1, Tomori 1, Szucsánszki 1, Szamoránsky P., Zácsik 3, Kovacsics. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, Triscsuk, Görbicz 3 (2), Bódi 2, Mayer 3, Bulath, Erdősi, Planéta 1. Szövetségi kapitány: Németh András
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 7. p.: 3–1. 11. p.: 4–3. 18. p.: 7–4. 22. p.: 10–5. 27. p.: 14–7. 37. p.: 20–10. 42. p.: 22–12. 54. p.: 28–14
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1 ill. 3/2