Női kézi-vb: Montenegró 11 góllal nyert Tunézia ellen

2015.12.09. 17:44
A magyarokat földbe döngölő montenegrói válogatott tizenegy góllal nyert Tunézia ellen a Dániában zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában. A szerbek legyűrték Japánt, a magyar válogatott meg remek játékkal győzött a házigazda dánok ellen. A B-csoportban nem hibáztak a hollandok, a lengyelek és a svédek, mindhárman papírforma győzelmet arattak.

A-CSOPORTA-CSOPORT

Tunézia a 20. percig váratlanul jól tartotta magát, hiszen akkor az esélyesebb, igaz önmagához képest visszafogottabb Montenegró még csak két góllal vezetett (11–9). A szünet előtti időszakban érződött némi fáradtság a tunéziaiakon, akik megnyitott montenegrói védőfallal találták szembe magukat, és emiatt sok technikai hibát vétettek. A megszerzett labdákból kontrákat vezettek a montenegróiak, akik könnyű gólokkal tudtak meglépni (19–12).

A második félidő két tunéziai találattal indult, itt azonban felébredt Montenegró és behúzta az ellenfélnél a kéziféket. Ettől függetlenül az esélyesebb balkáni együttes nem tudott a maximális fordulatszámon pörögni. Hátul hiányzott belőlük az az agresszivitás, elöl pedig az a koncentráció, ami ellenünk 17 gólos győzelmet eredményezett. Öt-hat gól volt a két együttes közötti különbség, amely ismét csak a hajrában lett nagyobb. Tunézia tanult a szünet előtt elkövetett hibáiból, és figyelt az eladott labdákra, viszont lövéseikben nem volt kellő erő és pontosság. Így a montenegrói lerohanásokhoz sokszor csak pontos kapusindítások kellettek, a végére pedig tíz fölötti lett a különbség (37–26).

Kiélezett meccset játszott egymással a szerb és a japán válogatott a csoportunkban. Az ázsiaiak a korábban látottakhoz hasonlóan ezúttal is egy az egyben védekeztek, amivel többször is hibára tudták kényszeríteni a szerbeket. Szasa Boskovics együttese legnagyobb különbséggel 11–8-ra vezetett, amiből a szünetre egy maradt (13–12). A második félidőben sikerült a szerbeknek több góllal meglépniük, a japán kapitány a 45. percben 20–16-nál kért időt. A játék menetén azonban már nem tudott változtatni, déli szomszédunk nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 27–22-re nyert.

B-CSOPORT

A Kuba–Hollandia összecsapáson átlagban percenként kétszer lőttek kapura a felek (pontosan 124 lövés került be a statisztikába), a hatékonyabb és esélyesebb európai válogatott 22 góllal nyert. Három holland játékos százszázalékos mutatóval vette célba a kubai kaput, Cornelia Groot 5/5-tel zárt.

Angola a félidőben még hárommal vezetett Lengyelország ellen (15–12), ám utóbbi nagyot mentett, és remek második félidőt követően kettővel nyert (29–27). A svéd–kínai találkozón sem aprózták el a felek, összesen 129 alkalommal lőttek kapura. A svédek a 11 lövésből tíz gólt szerző Roberta Jamina vezérletével győztek le a háromemberes ázsiai ellenfelet.