Női kézi NB I: Veszprémben is nyerni tudott a Debrecen

MTI MTIMTI MTI
2014.04.18. 18:15
Egy góllal nyert vendégként a Debrecen a Veszprém ellen a női kézilabda NB I rájátszásának pénteki mérkőzésén.

Az eddigi mindhárom meccsét megnyerő DVSC biztosan vezet a Veszprém előtt az alsóházi négyesben, amelyben még az MTK és az Eger szerepel.

NŐI KÉZILABDA NB I, A 9–12. HELYÉRT
VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC–DVSC-TVP 25–26 (13–14)
Veszprém, 100
néző. V: Heim, Jolántai
VESZPRÉM: Szemerey – Pelczéder 2, TÓTH G. 6 (1), TÓTH E. 7 (4), TAKÁCS BIANKA 6, Kurucz 2, Hajtai 1. Csere: Pásztor (kapus), Horváth D., Kokas, Kiskartali 1, Gulyás. Edző: Róth Kálmán
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 2, ÁBRAHÁM 6, Siska 3, Valovics, Kudor 2, Szilágyi 1. Csere: Makai (kapus), BARNA 3, KARNIK 5 (1), Sopronyi 1(1), Slakta, Karalyos 3. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–0, 12. p.: 9–5, 20. p.: 9–9, 24. p.: 10–11, 37. p.: 18–16, 48. p.: 20–21, 54. p.: 23–25
Kiállítások: 6/5, ill. 2/2
Hétméteresek: 12, ill. 8 perc
Róth Kálmán:
– Sérülésektől tizedelt csapatunk becsülettel küzdött, de sajnos túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést.
Varga József: – Izgalmas mérkőzés volt, leszámítva az első tíz percet. Meghatározó emberek hiányoztak mindkét csapatból, igaz, nálunk csak a második félidőben. Bármilyen eredmény született volna a végén, igazságos lett volna.

9. DVSC-TVP 3 3 99–84 +15 10
10. Veszprém Barabás Duna Takarék 3 2 1 91–66 +25 7
11. MTK-Budapest SE 2 2 42–59 –17 2
12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 2 2 57–80 –23 1