Női kézi NB I: váci döntetlenjével a Veszprémé az 5. hely

2012.05.18. 19:58
A női kézilabda NB I pénteki játéknapján a Veszprém 32–32-es döntetlent játszott a Vác vendégeként, és megszerezte az 5. helyet a bajnokságban. A 6. hely az utolsó fordulóban Debrecenben nyerő fehérvári Alcoáé lett.
NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, AZ 5–8. HELYÉRT, 6. FORDULÓ
DVSC-FÓRUM–ALCOA FKC 25–27 (15–13)
Debrecen, 800 néző. V: Baranyi Szloska
DVSC: KIRÁLY – Varsányi 2, Slakta 1, KUDOR 7 (5), DAKOS 7, Siska 1, Kazai 3. Csere: Makai (kapus), Bálint 1, SOM 3, Szilágyi Á. Edző: Köstner Vilmos
ALCOA: SZIKORA – NIKSIC 8, HORVÁTH B. 6, Nikcsevics 2, Maruscec, Vaszari 1, Tilinger 3 (1). Csere: TRISCSUK 6 (2), Rádl 1, Kuhinkó. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–3. 10. p.: 7–4. 27. p.: 13–11. 42. p.: 20–16. 52. p.: 21–22. 56. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/3
Köstner Vilmos: – Belső embereink elfogytak, nélkülük nehéz volt, de dicséretesen küzdöttünk. Sajnos a hajrában a tapasztaltabb és komplettebb Fehérvár fölénk kerekedett.
Konkoly Csaba: – Nagy csata volt, minden labdáért meg kellett küzdeni. Köszönöm a lányoknak, hogy javították a statisztikámat.
VÁCI NKSE–VESZPRÉM BARABÁS KC 30–30 (17–14)
Vác, 350 néző. V: Pech, Vágvölgyi
VÁC: Bíró – Baross 2, Mészáros R. 3, UHRÁKOVÁ 6 (3), Fülöp, KLIVINYI 9 (3), GYETVÁN 4. Csere: Juhász E. (kapus), Barján 4, Ivanics 2, Ertl. Edző: Ökrös Csaba
VESZPRÉM: Kiss É. – Azari, FARKAS V. 6, Földes V. 3, Mayer Sz. 3, BULATH 11 (2), Mayer M. Csere: Lengyel (kapus), Hanczvikkel, Khouiled, Szabadfi 1, FÖLDES K. 5, Emberovics 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 9. p.: 3–1. 17. p.: 7–6. 26. p.: 14–11. 37. p.: 21–17. 50. p.: 27–27. 58. p.: 29–29
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Ökrös Csaba: – Nagy küzdelemben a legvégén kapott góllal vesztettünk el egy pontot.
Gyurka János: – Az első félidőt átaludtuk, ez meghatározta a folytatást is. A két csapat teljesítményén érződött a tét nélküliség.

AZ 5–8. HELYÉRT, A VÉGEREDMÉNY
5. Veszprém Barabás KC 6 4 1 1 191–161 +30 12
6. Alcoa Fehérvár KC 6 5 1 150–145 +5 11
7. Váci NKSE 6 1 2 3 148–160 –12 8
8. DVSC 6 1 5 161–184 –23 3