Női kézi NB I: tükörsima győzelmet aratott az Érd, fontos újvárosi siker

2018.01.27. 20:24
A Siófok magabiztos győzelmet aratott (Fotó: <a href="http://www.siofokkc.hu/felnott/siofok-kc-bekescsaba-elo-live-1800" target="_blank">siofokkc.hu</a>)
A női kézilabda NB I szombati játéknapján az Érd 13 góllal verte meg a Fehérvárt, míg a Siófok tízzel a Békéscsabát. A Dunaújváros nagy küzdelemben múlta felül a Vácot, és ezzel a két csapat helyet cserélt a tabellán.

A Fehérvár csak az első néhány percben tartotta magát az Érd ellen, és már a félidőben kialakult a 13 gólos különbség a két együttes között. Vagyis a második félidőt döntetlenre hozták a vendégek, alighanem ez volt az egyetlen pozitívum számukra ezen a napon.

A mérkőzés legeredményesebbje Katarina Krpezs-Slezák volt, az érdiek kiválósága nyolc gólig jutott.

A Siófok „csak” tízgólos győzelmet aratott hazai pályán a Békéscsaba ellen. A csabaiak nagyon jól tartották a Balaton-parti csapatot, a szünetben még csak két gól volt a differencia.

A második 30 percben azonban a Siófok tempót váltott, és körülbelül tíz perc alatt egyértelművé tette a csata sorsát. A góltermésből Estelle Nze Minko vette ki a részét a legjobban, 11-szer dobta kapuba a labdát.

A Vác hiába tudott vezetni a szünetben Dunaújvárosban, végül két góllal alulmaradt. A meccs végig nagy küzdelmet hozott, a hazaiak Katarina Tomasevics remek védéseinek, valamint a két átlövő, Szekerczés Luca és Camila Micijevic eredményes játékénak köszönhetően tudtak nyerni. A túloldalon a jobbszélső Dijana Jovetic 11 találatig jutott, de ez sem volt elég. A Magyar Kupától Békéscsabán búcsúzó Kohász fontos győzelmet aratott, amivel megelőzte riválisát a tabellán.

NŐI KÉZILABDA NB I
Érd HC-Alba Fehérvár KC 35–22
(20–7)
Érd, 1250 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 8, M. González 4, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 1, SIGNATÉ 3, C. Lassource. Csere: Foggea (kapus), Szabó L. 3 (1), Kiss N. 3, TÓTH G. 5, Klivinyi 3, Gávai 3, Roberts 1, Bernát. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR: Herr O. – Do Nascimento, Djordjievszka 2, Temes 3, Zsilinszkajtye 1, Gorsenyina 3, Pelczéder 2. Csere: Gabina (kapus), MENDY 3, MAYER 4, Lavko 3 (3), Májer 1, Rózsás. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 14. p.: 10–3. 23. p.: 15–5. 27. p.: 19–5. 39. p.: 21–10. 45. p.: 25–15. 54. p.: 28–19
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Szabó Edina:
– Nagyon jól sikerült a csapatnak a védekezés, amelyből mindenki kivette a részét, és mindenki önbizalommal, fegyelmezetten, jól tette a dolgát.
Deli Rita: – Adtunk egy félidőnyi előnyt, Janurik Kinga pedig lehúzta a rolót a kapuban.

Siófok KC–Békéscsabai ENKSE 39–29 (18–16)
Siófok, 500 néző, Vezette: Mizsák, Schmidt
SIÓFOK: Dedu – BÖHME 7 (1), Geiger 2, NZE MINKO 11, al-Gaui 4, Damnjanovics 2, Aoustin 2. Csere: Gercsó (kapus), SUCH 4, Jezic 2, ERDŐSI 5, Mazák-Németh, Ferenczy, Sárosi, Bozsok, Takács E. Edző: Karl Rasmussen
BÉKÉSCSABA: Györkös – Farkas K., KOVACSEVICS 7, Szögi 4 (3), Zöldi-Tóth 1, Walfisch 2, Szarka 1. Csere: Popovics (kapus), Vukajlovics 4, Mihálffy 4 (2), Giricz 2, Kovács Anett 1, Gidai 1, Bottó 1, Farkas 1, Pintér. Edző: Horváth Roland
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Lars Rasmussen:
– Rosszul kezdtük a mérkőzést, sok ziccert hibáztunk, és a kapusteljesítményünk sem volt megfelelő, de a második félidőben sikerült ritmust váltani.
Horváth Roland: – Ki lehet kapni Siófokon, de nem ilyen hozzáállással és játékkal. Ennyi gólt kapni megengedhetetlen.

Dunaújvárosi Kohász KA–GVM Europe-Vác 27–25 (15–16)
Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Andorka, Hucker
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS 1 – Grosch, SZEKERCZÉS 9 (2), CIFRA, MICIJEVIC 7, Szalai, Kazai 4. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi 3, Monori 1, Bulath 1, Nick, Klujber, Takács D. 1, Kovács Anna. Edző: György László
VÁC: ARENHART 2 – JOVETIC 11, Barján 1, KOVÁCS P. 3 (2), Helembai F. 1, De Souza 1, Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), Szamoránsky P., Kácsor 1, Lakatos 1, Hámori 2, Szondi, Hornyák B. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 6–3. 22. p.: 10–11. 24.p.: 11–13. 43. p.: 21–20. 50. p.: 25–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/2
György László:
– A második félidőre nagyon keménnyé, acélossá vált a védekezésünk, elsősorban ennek köszönhető a sikerünk. Szünet után a támadójátékunk is felgyorsult, mindenki kivette ebből a részét.
Szilágyi Zoltán: – Megvolt a lehetőségünk, hogy legalább egy pontot elvigyünk, nem éltünk vele. Ettől függetlenül nagyon küzdöttünk, emelt fővel jöhettünk le a pályáról.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 14 461–319 +142 28
2. Győri Audi ETO KC 14 13 1 473–307 +166 26
3. Érd 13 10 3 393–316 +77 20
4. Siófok KC 12 8 4 368–336 +32 16
5. Dunaújvárosi KKA 12 7 1 4 327–297 +30 15
6. Váci NKSE 12 7 5 361–336 +25 14
7. Budaörsi KC 14 5 1 8 380–418 –38 11
8. Alba Fehérvár KC 12 4 2 6 321–342 –21 10