Női kézi NB I: továbbra is pont nélkül a Békéscsaba

N. T.N. T.
2020.10.09. 19:36
Továbbra is pont nélkül a lila mezes Békéscsaba (Fotó: Bencsik Ádám Békés Megyei Hírlap)
A Kisvárda nyolc góllal nyert Békéscsabán a női kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén.

A szünetig még jól tartotta magát a hazai csapat, utána azonban ellépett ellenfelétől a Kisvárda, a Békéscsaba pedig öt mérkőzés után is pont nélkül áll.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–32 (11–12)
Békéscsaba, 230
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 3, IVÁN E. 6, Kukely A. 2, J. AGBABA 4, Petika 1, Szabó P. 2. Csere: Mistina K., Csizmadia (kapusok), Török F. 1, Fodor-Bottó 1, Bucsi 3 (2), Giricz 1. Edző: Vida Gergő
KISVÁRDA: Pásztor B. – UDVARDI 4, SZABÓ N. 8 (2), Karnik 3 (1), Siska 3, DOMBI L. 4, MILOSEVICS 4. Csere: MÁTÉFI D. (kapus) 1, Bouti, Dombi K., Mihálffy 2, Termány 1, Zavaczki, Soltész 2, Balogh P. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 10. p.: 3–6. 12. p.: 5–6. 20. p.: 7–8. 25. p.: 9–9. 39. p.: 13–19. 45. p.: 15–22. 52. p.: 18–28
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Vida Gergő:
– Jó első félidőt produkáltunk. Szünet után sebességet váltott a Kisvárda, mi pedig elfáradtunk, de nem adtuk fel, küzdöttünk a végéig. Örülünk minden mérkőzésnek, annak, hogy ebben a helyzetben azt csinálhatjuk, amit szeretünk: kézilabdázhatunk.
Bakó Botond: – Sok játékosom jelentősebb sérülésekkel vállalta a meccset. Az első félidőben tompán mozogtunk, nem volt megfelelő a ritmusunk. A szünetben azt kértem, hogy engedjük el a kéziféket, a védekezésben több legyen a lábmunka. Azután jöttek a védések, könnyű gólokat szereztünk. Büszke vagyok a csapatomra!

1. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2 12
2. Siófok 7 5 2 227–174 +53 10
3. Debrecen 7 5 2 197–172 +25 10
4. Győr 4 4 141–80 +61 8
5. Vác 6 4 2 168–155 +13 8
6. FTC 3 3 98–56 +42 6
7. MTK 5 3 2 154–149 +5 6
8. Boglári Akadémia-SZISE 6 2 4 173–176 –3 4