Női kézi NB I: tizenkét gólos győzelmet aratott a Fradi

2014.10.25. 19:21
Tomori Zsuzsanna (zöldben) négy góllal segítette csapatát (Fotó: Hegedüs Gábor)
A női kézilabda NB I 7. fordulójában a Ferencváros 32–20-ra legyőzte a Vácot.

Hamar háromgólos előnybe (5–2) került a Fradi, de az első negyedóra végén döntetlen (6–6) állt az eredményjelzőn. Ezt követően Elek Gábor időt kért, csapata pedig ismét vezetést szerzett, és már nem is engedte ki a kezéből, a szünetre négygólos előnnyel mentek a zöld-fehérek.

A második félidőben tovább növelte előnyét a Fradi, hat, majd nyolc góllal is vezetett, az utolsó negyedórában pedig már több mint tíz volt a két csapat közti különbség. Végül 32–20-ra nyert az FTC, amelynek legeredményesebb játékosa a hétgólos Nerea Pena volt.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–IPRESS CENTER-VÁC 32–20
(14–10)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 700 néző. Vezette: Janáky, Temesi
FTC: SZIKORA – KOVACSICZ 6, Mészáros R. 1 SOÓS 5, Tomori 4, SZUCSÁNSZKI 6, Szarka. Csere: Tomasevics (kapus), Szamoránsky P. 2, PENA 7 (1), Lukács V. 1, Háfra, Tóth M. Edző: Elek Gábor
VÁC: BÍRÓ B. – Katona 1, Virág 2, Dakos 3, FARKAS V. 6 (4), Drávai 2, Szondi. Csere: Sztefanovics 2, HÁMORI 4, Helembai. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–1. 16. p.: 6–6. 27. p.: 13–8. 34. p.: 16–10. 42. p.: 21–12. 55. p.: 28–16
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Elek Gábor: – Nagyon jó iramban, nagyon sok pontatlansággal, egy nagyon harcos Vác ellen nyertünk.
Ottó Katalin: – Voltak biztató jelek a csapat játékában. Negyven percig bírtuk a kiváló ellenfelünk által diktált iramot.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 236–139 +97 14
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 6 1 233–156 +77 13
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 7 5 1 1 214–179 +35 11
4. Dunaújváros Kohász KA 7 5 2 179–147 +32 10
5. Érd 7 3 1 3 176–153 +23 7
6. Fehérvár KC 7 3 1 3 153–162 –9 7
7. Eubility Group Békéscsaba 7 3 4 169–197 –28 6
8. Ipress Center Váci NKSE 7 2 5 142–173 –31 4