Női kézi NB I: szoros meccsen nyert a DVSC a Siófok ellen

2013.10.11. 20:16
A Debrecen hazai pályán három góllal legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén. A DVSC így a harmadik helyre lépett előre a bajnokságban.

A sérülése után visszatérő Siska Pálma hamar bizonyította, miért is hiányzott a Lokiból, a DVSC-TVP átlövője a csapat első négy góljából hármat vállalt magára a Siófok KC-Galerius Fürdő elleni pénteki női kézilabda-bajnokin. A folytatásban aztán mások vitték a prímet, és a Loki éppen azért tudta megnyerni a remek színvonalú meccset, mert eggyel több extra teljesítmény volt nála, mint a vendégeknél. Siófokból a 18. születésnapját október végén ünneplő Lukács Viktória emelkedett ki, a DVSC-nél pedig a remek napot kifogó Lajtos Nóra és a zseniális megoldásokat bemutató irányító, Kudor Kitti jelentette azt a pluszt, amely ezúttal elég volt a győzelemhez.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

DVSC-TVP–SIÓFOK KC-GALÉRIUS FÜRDŐ 31–28 (15–13)
Debrecen, 1200 néző. V:
Baranyi, Szloska
DVSC:
LAJTOS – SLAKTA 4, SOPRONYI 5, KUDOR 7, ÁBRAHÁM 3, SISKA 4, Szilágyi Á. 3. Csere: Valovics 1, Karnik Sz 1 (1), Barna 1, Karalyos, Simsik 2. Edző: Varga József
SIÓFOK:
PASTROVICS – LUKÁCS 7, SZAMORÁNSKY A. 4, Németh Cs., Deáki 1, BOGDANOVICS 7 (1), Erdősi 2, Csere: Futaki (kapus), LÉRÁNT 4, Dajka 1, Szalai, Drávai 2. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása.
8. perc: 3–6. 13. p.: 7–8. 15. p.: 8–11. 24. p.: 14–12. 32. p.: 15–15. 45. p.: 21–21. 48. p.: 25–21. 51. p.: 25–25. 58. p.: 30–27