Női kézi NB I: szerencsével nyert az FTC a Fehérvár ellen

2014.03.12. 20:01
Szamoránsky Piroska sokat tett a Fradi szerdai győzelméért (Fotó: Czerkl Gábor – archív)
Az alapszakasz utolsó mérkőzését rendezték a női kézilabda NB I-ben: az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán a vártnál sokkal nehezebben, a szerencsének is köszönhetően győzött 27–26-ra a Fehérvár KC ellen.

A Fradi nem a legmagasabb fordulatszámon kezdte a mérkőzést, az FKC pedig Siti Eszter és Tilinger Tamara vezetésével kihasználta, hogy rendre sikerült megtalálni a réseket a fővárosiak védelmében. Pal Oldrup Jensen 8–6-os hazai vezetésnél kért időt Laura Steinbach második találatát követően, és a vendégek a folytatásban is jól tartották magukat.

Ez elsősorban Kiss Évának volt köszönhető, aki ziccerek sokaságát hárította az első félidőben, gyakorlatilag nem volt olyan poszt, ahonnét a Fradi ne hibázott volna tiszta lövőhelyzetet – Kiss még hetest is védett. Szamoránsky Piroskán többször is kifogott a válogatott kapus, ennek ellenére is a beálló volt a zöldek egyik legjobbja, hiszen sokszor került helyzetbe, a második félidőre pedig alaposan megszórta a vendégeket.

A szünet előtt ugyanakkor még vezetett is a Fehérvár, Elek Gábor időkérése után viszont egyenlített a népligeti csapat, 13–13-mal fordultak felek. A második félidő elején meglépett az FTC, és a folytatásban tartotta is előnyét, bár elhúzni nem tudott.

Tomori Zsuzsanna a hajrára lendült bele, a fehérváriak pedig a második félidő közepén a fáradtság jeleit mutatták. Ennek ellenére a hazaiak talán korán hitték azt a hangulattalan összecsapáson, hogy megvan a két pont: három perccel a vége előtt két gólra felzárkózott a Jensen-csapat.

„A világ szégyene lenne, ha innét kikapnánk” – mondta ekkor lányainak Elek Gábor. Ezt végül két góllal elkerülte az FTC, de a győzelemhez bizony nagy szerencse is kellett. Herr Anita ugyanis egy gólra felhozta az FKC-t, Steinbach lövését védte Kiss, így az egyenlítésért támadott a Fehérvár, és Nuria Benzal lövése az utolsó pillanatokban a jobb oldali kapufáról jött ki. Az FTC 27–26-ra nyert.

FERENCVÁROS:
Szikora – Kovacsicz 3, SZAMORÁNSKY P. 8, TOMORI 6 (1), Cifra 1, Szucsánszki 2, Szarka 1. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Steinbach 3, Pena 3 (2), Szekerczés, Zácsik, Vérten. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR:
KISS É. – Azari 1, Emberovics, Mayer 2, SITI E. 4, TILINGER 7, Vaszari 1. Csere: Horváth B. 1, Hajduch 3, HERR A. 4 (1), Kazai 3, Benzal. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása.
9. perc: 4–2. 14. p.: 6–6. 18. p.: 10–7. 28. p.: 12–13. 40. p.: 19–16. 50. p.: 23–19. 55. p.: 27–22
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
6/3, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Gratulálok az alapszakaszban elért második helyhez csapatomnak, amit idényünk leggyengébb játékával fejeztünk be.
Pal Oldrup Jensen:
– Amióta együtt dolgozunk a csapattal, ez volt a legjobb meccsünk a Fradi ellen, nagyon harcosan, becsülettel játszott a csapat.

12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 22 22 499–761 –262 0

A címvédő Győr az Érddel, az FTC a Dunaújvárossal találkozik az elődöntőben. A hivatalos játéknapok: április 9., 16. és ha szükséges 23. A fináléban és a bronzcsatában május 10., 14. és szükség esetén 18. a játéknap.

Az 5–8. helyért a Siófok, a Vác, a Fehérvár és a Békéscsaba, a 9–12. helyért a Debrecen, a Veszprém, az MTK Budapest és az Eszterházy KFSC küzd meg egymással körmérkőzéses formában. Az 5–8. és a 9–12. helyért zajló rájátszás fordulóinak hivatalos időpontjai: április 6., 13., 20., valamint május 4., 11., 18. A Siófok 4, a Vác 3, a Fehérvár 2, a Békéscsaba 1 bónuszponttal kezdi a rájátszást. Az alsóházban a Debrecen 4, a Veszprém 3, az MTK 2, az Eszterházy KFSC 1 bónuszponttal rajtol.