Női kézi NB I: sima váci siker Fehérváron, döntetlen Siófokon

2013.10.19. 19:50
A Vác sima, 30–24-es győzelmet aratott Székesfehérváron a női kézilabda NB I 9. szombati játéknapján. A Siófok az utolsó másodpercekben mentette döntetlenre hazai pályán a Dunaújváros elleni találkozóját, míg a pont nélküli csapatok csatáján az MTK 26–25-re nyert az Eger ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I, 9. FORDULÓ
FEHÉRVÁR KC–IPRESS CENTER-VÁC 24–30 (10–17)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Hargitai, Markó
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Azari 1, Benzal, Horváth B. 2, Emberovics, Vaszari 4, Tilinger 5 (2). Csere: Trimmel (kapus), HERR A. 5 (1), Mayer, SITI E. 5, Hajduch 1, Kazai 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
VÁC: TRIFFA – Niksic 3, VIRÁG 7, FARKAS V. 5 (2), FÜLÖP 4, Nikcsevics 1, Szondi 1. Csere: Bíró (kapus), KAMPER 7 (2), Szádvári 1, Dakos 1, Németh L. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 6. p.: 0–4, 12. p.: 1–6, 18. p.: 3–10, 24. p.: 7–13, 28. p.: 9–16, 33. p.: 12–18, 39. p.: 14–21, 45. p.: 16–22, 51. p.: 20–28, 57. p.: 24–30
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Pal Oldrup Jensen:
– Nagyon korán hátrányba kerültünk, hiába változtattunk, már nem tudtuk magunkat visszahozni a meccsbe.
Konkoly Csaba: – Óriásit hajtott a csapat, csupa nagybetűvel! A taktikát maradéktalanul betartották a lányok, nagyszerűen védekeztek, ennek köszönhetjük ezt a győzelmet. NŐI KÉZILABDA NB I, 9. FORDULÓ

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–DUNAÚJVÁROSI KA 24–24 (13–15)
Siófok, 400
néző. V: Horváth P., Marton
SIÓFOK: Pastrovics – Lukács V. 4, Drávai 3, SZAMORÁNSKY A. 7, DAJKA 3, Deáki 1, SZALAI B. 4. Csere: FUTAKI, Nagy É. (kapusok), Bogdanovics 1 (1), Léránt 1, Németh Cs. Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: VÍG V. – Hosszu B. 4, Gera 3, TAKÁCS D. 3, FERLING 4 (1), Bulath 3 (2), VINCZE M. 3. Csere: Rádl 3, Takács F. 1, Berta, Vadász. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2, 10. perc: 7–6, 13. perc: 7–8, 24. perc: 11–11, 28. perc: 11–15, 35. perc: 14–15, 41. perc: 17–16, 46. perc: 19–19, 50. perc: 21–20, 56. perc: 23–24
Kiállítások: 4 perc, illetve –
Hétméteresek: 2/1, illetve 4/3
Golovin Vlagyimir:
– A mérkőzés előtt többen betegséggel bajlódtak, ennek ellenére nagyot küzdöttünk, és örülünk a pontszerzésnek.
Mátéfi Eszter: – A jó erőkből álló Siófok otthonában szereztünk egy pontot, amivel a látottak alapján elégedett vagyok.

MTK-BUDAPEST–ESZTERHÁZY KFSC-GLOBÁL SAFE 26–25 (13–11)
Népfürdő u., 300
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
MTK: KURUCZ – Borbás 1, BARCZI 6, Pácz 1, Fekete 2, Buzsáki 3. Csere: Kókai (kapus), FUNDÁK 4, Kopecz, Petrovszki 5, RÓZSA 4 (4). Edző: Stranigg Ferenc
EGER: FEKETE – FEHÉR 9 (3), Molnár N., Gyimesi 3, BÁRÁNY 6, TRBOVICS 1, Héjjas 1. Csere: Sterbik A. (kapus), Gasková, Pados 2, KOVÁCS V. 3. Edző: Herczeg Béla
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 9. p.: 3–3. 19. p.: 5–9. 37. p.: 13–14. 47. p.: 21–18
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Stranigg Ferenc:
– Küzdelmes mérkőzésen mindkét félidő elején nehézségekkel küzdve, de ezeken túllépve igazi csapatként sikerült győzelmet aratnunk.
Herczeg Béla: – Azt hiszem, nem érdemeltünk vereséget. De azt is tudom, hogy ezt nem érdemre mérik. Kétségtelen, hogy egy újonccsapatnak sok nehézséggel kell megküzdenie.

1. Győri Audi ETO KC 9 8 1 291–189 +102 16
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 1 297–212 +85 16
3. Dunaújvárosi Kohász KA 9 6 1 2 243–216 +27 13
4. Ipress Center Váci NKSE 9 6 3 218–216 +2 12
5. DVSC-TVP 9 6 3 244–249 –5 12
6. Fehérvár KC 9 5 1 3 248–237 +11 11
7. Érd 8 5 3 217–192 +25 10
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 9 3 1 5 243–248 –5 7