Női kézi NB I: ötgólos sikert aratott a Vác Fehérváron

2015.10.24. 20:40
Tápai Szabina három gólig jutott a Vác ellen (Fotó: Hegedüs Gábor)
A női kézilabda NB I 8. fordulójában a Vác idegenben 28–23-ra legyőzte a Fehérvár KC-t, a DVSC szoros első félidőt követően 12 gólos sikert aratott a Békéscsaba felett, a Budaörs nagy hajrája pedig kis híján pontot ért Mosonszolnokon.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
FEHÉRVÁR KC–IPRESS CENTER-VÁC 23–28 (10–14)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
FEHÉRVÁR:
Herr O. – Herr A. 1, Csáki 3, Tápai Sz. 3 (3), FILIPOVICS-BANDELIER 6, Mayer 2, KAZAI 4. Csere: SIPEKI (kapus), Horváth B., Hajduch 3, Emberovics 1. Edző: Bakó Botond
VÁC: BÍRÓ B. – JOVETIC 7, Soós 3, LISCSEVICS 6, Vukcsevics 1, Basics 4, PELCZÉDER 2. Csere: Hámori 1, Farkas 2, Gregorc, Szondi 1, Helembai 1. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása: 9. perc: 1–3. 15. p.: 3–7. 22. p.: 5–10. 26. p.: 7–11. 36. p.: 13–16. 40. p.: 17–19. 52. p.: 20–22. 56. p.: 21–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 0/0
Bakó Botond:
– Gyengén játszottunk, nem érdemeltünk győzelmet. Az első félidőben sok lerohanásos, indításos gólt kaptunk, s bár a második játékrészben visszajöttünk a meccsbe, lehetőségünk adódott fordítani is, ez elmaradt. Ennek oka elsősorban az, hogy mentálisan és lelkileg nem voltunk elég erősek ehhez.
Uros Bregar: – Kicsit tartottunk ettől a mérkőzéstől, de szerencsére végig mi irányítottunk, s örülök a győzelemnek. Jól játszottunk, az pedig külön öröm, hogy ezúttal Bíró Blanka hihetetlen bravúrjai nélkül tudtuk megszerezni a győzelmet.

DVSC-TVP–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 36–24 (13–12)
Debrecen, 1700
néző. V: Oláh V., Bonifert
DVSC:
Horváth-Pásztor – VARSÁNYI 3, B. Klikovac 2, KARNIK SZ. 4, GARBUZ 7 (4), KUDOR 6 (2), Kelemen 1. Csere: VÍG (kapus), Siska 3 (2), Deszpotovics 1, SZILÁGYI Á. 5, Sirián, Slakta 2, Marincsák 1, Tóvizi, Karacs 1. Edző: Varga József
BÉKÉSCSABA: Terenyi – Kovács Anett 1, WALFISCH 7, Szögi 3, SZABÓ V. 4, GLUSICA 5, Gávai. Csere: Futaki (kapus), Tóth S., Mézes, Nyikolajenko 2, Bottó 1, Zöldi-Tóth- K. 1. Edző: Szabó Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 20. p.: 7–7. 25. p.: 10–11. 31. p.: 13–13. 35. p.: 18–13. 50. p.: 28–18. 54. p.: 32–19
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/0
Varga József:
– A folytatás szempontjából reményt keltő második félidőt sikerült produkálnunk.
Szabó Károly: – Az első félidőben azt játszotta a csapat, amit megbeszéltünk, szünet után viszont szétesett a játékunk. Magam sem tudom, mi történt a lányokkal.

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–BUDAÖRS 27–26 (12–10)
Mosonszolnok, 300
néző. V: Hargitai, Markó
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak – Puhalák 4 (1), Kiss N. 5, Rajnohová 2, Morena, Filipovics, Szepesi 3 (2). Csere: CSAPÓ (kapus), Dombi 5, Gyimesi, Bízik, GERHÁTH 6, Katona 2, Bardi. Edző: Hlavaty Tamás
BUDAÖRS: Andrási – Földes K. 4, Zsigmond 3, Bárdi, Szabadfi 1, Ivanics 4, FÖLDES V. 8 (2). Csere: Györkös (kapus), Karajos 3, Kiskartali 1, Szabó A., Hatala 1, Kamuti 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 18. p.: 6–8. 23. p.: 9–8. 38. p.: 18–13. 47. p.: 23–16. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Hlavaty Tamás:
– Először voltunk esélyesek, és ez bénítóan hatott ránk. Az első félidőben túl sok kiállítás sújtotta a védekezésünket, majd jelentős előnyünknél ziccereket hibázva hoztuk fel az ellenfelet.
Mihály Attila: – Talán ezen a mérkőzésen játszottunk a legtovább jól. A második félidő elején elkövetett hibáink döntöttek, de a felzárkózás visszaadta a hitünket.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 1 280–200 +80 17
2. Győri Audi ETO KC 8 8 266–159 +107 16
3. Siófok KC 7 5 2 213–178 +35 10
4. Érd 8 5 3 209–183 +26 10
5. Dunaújvárosi KKA 7 4 2 1 200–177 +23 10
6. Ipress Center-Vác 8 5 3 212–205 +7 10
7. Fehérvár KC 8 3 1 4 190–188 +2 7
8. DVSC-TVP 8 3 5 217–215 +2 6