nemzetisport.hu 2019.05.03 19:32 Frissítve: 2019.05.03 22:06

Női kézi NB I: öt góllal győzött a Fradi Kisvárdán

A már biztos második Ferencváros 32–27-re nyert a Kisvárda otthonában a női kézilabda NB I-ben.

Két hét alatt a negyedik mérkőzését játszotta a Fradi, ennek ellenére jól kezdett a legutóbb az Érdet legyőző Kisvárda otthonában. A hazaiaknak a 17. percben már másodszor kellett időt kérniük, miután csak négy gólra voltak képesek, míg az FTC már 11-nél járt. A szünetben hatgólos hátrányban lévő Kisvárda a második félidőben összekapta magát, a hajrához érve feljött kettőre (23–25), ekkor azonban megint megrázta magát Elek Gábor együttese, és egy 4–0-s sorozattal bebiztosította győzelmét.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–32 (12–18)
Kisvárda,
1009 néző. Vezette: Marton Zs., Szabó E.
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán Adrienn, A. Klikovac, HAKUNOVA 5, Morena 1, Guialo 3, Milosevics 2. Csere: KORDOWIECKA (kapus), TOMKOVICS 5, Avgyekova, Rebicová, BENKO 11 (7), Milanovic-Litre. Edző: Dévényi János
FERENCVÁROS: Bíró B. – Faluvégi D. 2, KLUJBER 9 (5), Háfra N. 1, Mészáros R. 1, Kovacsics 3 (1), Márton G. 1. Csere: SZIKORA, Szemerey (kapusok), PENA 4 (1), Pásztor N. 1, Klivinyi 2, SCHATZL NADINE 4, Tóth N., LUKÁCS V. 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 13. p.: 4–7. 17. p.: 4–11. 25. p.: 9–15. 35. p.: 15–19. 46. p.: 20–23. 51. p.: 23–25. 54. p.: 23–29
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 9/7
Dévényi János:
– Házi góllövőlistánk vezetője, Tamara Radojevics nagyon hiányzott, ráadásul idegesen kezdtünk, sok kapufát lőttünk. Amikor fegyelmezettebben játszottunk, felzárkóztunk, és méltó ellenfeleivé váltunk a Fradinak, miközben a belső posztokon szép lassan elfogytunk.
Elek Gábor: – Óriási terhelés végén vagyunk, két hét alatt négy mérkőzést kellett lejátszanunk, nem is akármilyeneket. A Kisvárda érdi győzelme tiszteletet parancsolt, ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést. Később lanyhult a fegyelem, feljött a hazai csapat, de a végére növelni tudtuk a különbséget.

Kézilabda PAPP BÁLINT

A szövetségi kapitánynak is van miből okulnia; csak szélről nem lehet meccseket nyerni.

2019.12.11 06:56:18

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto), HATÁR DÁVID (Budapest), RUSZNÁK GYÖRGY (Budapest)

Norvég–spanyol és orosz–holland elődöntőt rendeznek a női kézilabda-világbajnokságon.

2019.12.10 23:13:21

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Ami azonban nincs, vagy legalábbis a hatékony verzióját még nem vettük észre: a számonkérés. Számonkérés az egyesületi munkáról, a tehetséggondozásról, a befektetett tőke és munka megtérüléséről.

2019.12.10 08:13:28

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto)

INTERJÚ. A női kéziválogatott kapitánya a sok cseréről, a nyomásról és a saját helyzetéről is beszélt.